istanbul escort

Çanakkale’de Havadan Denetim 14.5.2019

14 Mayıs 2019 14:21
Çanakkale’de Havadan Denetim 14.5.2019

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde yer alan karayolları üzerinde önceki gün 11.00-13.00 saatleri arasında havadan helikopterle trafik denetimi faaliyeti yapıldı.

Bu kapsamda  “algılanan yakalanma riski duygusunun” sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi maksadıyla, havadan trafik denetimi için görevlendirilen Mİ-17 genel maksat helikopteri ile sağ şeritte veya uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme/makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak/park etmek“ konularında havadan denetim yapıldı. Denetim esnasında sürücülere emniyetli bir sürüş için emniyet kemeri takmanın önemi anlatılırken sürücüler, başıboş hayvanların karayoluna aniden çıkabileceği konusunda ikaz edildi.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı tarafından dördüncüsü yapılan havadan denetim faaliyeti Çanakkale-Çan Karayolu Kirazlı, Çan-Çekiçler ile Yenice-Gölet Mevkii Yol Kontrol Noktalarında yapıldı. Bu faaliyetle eşzamanlı olarak belirtilen noktalarda 3 Jandarma Trafik Timi ve 3 Jandarma Asayiş Timi görevlendirildi. Yapılan denetim sonucunda 5 araç sürücüsü hakkında 1.175,00TL idari para cezası uygulandı. BÜLTEN

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler