istanbul escort

Çanakkale zorunlu maske uygulamasına alışıyor (26.06.2020)

26 Haziran 2020 10:17
Çanakkale zorunlu maske uygulamasına alışıyor (26.06.2020)

Çanakkale’de maske takmak 22 Haziran Pazartesi gününden itibaren zorunlu hale geldi. Kentte çoğu vatandaşın maske taktığı gözlendi.

Çanakkale halkı, bu zorunluluğa uyum sürecinde zorlansa da tedbiri elden bırakmadı. Sokaklarda ve caddelerde maskesini takmayan insan sayısında geçtiğimiz günlere oranla bir düşüş yaşandı. Maske takmanın özellikle sıcak havayla beraber zorlaştığı bugünlerde yine de Çanakkale halkı tedbiri elden bırakmamaya özen gösterdi. Çanakkaleli vatandaşlar, zorunlu maske uygulamasının çok doğru ve yerinde bir karar olduğunu söyledi. Vatandaşlar, tedbir elden bırakılmazsa ileride oluşacak sorunların engellenebileceğini ve eski yaşantıya kısa bir süre içinde tekrardan dönülebileceğini ifade ettiler.

 Çanakkale’de vatandaşların zorunlu maske kullanımı ile ilgili düşünceleri şu şekilde;

 Aylin Çetin; “Bu kadar sıcak ve nemli havada bir de maske takmak çok zor oluyor, insana gerçekten ufacık bez parçası çok büyük bir yük gibi geliyor ama bu isteğe bağlı yapılabilecek bir şey değil. Kendimizi düşünmüyorsak çevremizi düşünmek zorundayız. Belki biz kendimizi hasta hissetmiyoruz, hiçbir belirtimiz yok ama taşıyıcı olup hastalığı etrafımıza da dağıtabiliriz. Bu yüzden maskenin zorunlu hale getirilmesini çok doğru buluyorum, cezalar caydırıcı. Diğer türlü herhangi bir yaptırımı olmadığında insanlar kurallara uymuyor ne yazık ki.”

 Efe Erdoğan; “Maske takmayı sevmiyorum, zor geliyor ama takmak zorunda olduğumun da bilincindeyim.”

 Ezgi Çetin

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler