istanbul escort

“Çanakkale Zaferi’ni En Yüksek Sesle Kutluyoruz” 24.4.2019

Son Güncelleme : 24 Nisan 2019 09:04
“Çanakkale Zaferi’ni En Yüksek Sesle Kutluyoruz” 24.4.2019

Ak Parti Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Kara Savaşları’nın 104. Yıl dönümü münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Turan mesajında; “Çanakkale Zaferi, hem kara hem de deniz savaşlarıyla milletimizin var oluş mücadelesinde eşine rastlanılması mümkün olmayan kahramanlıklarla doludur. Bir milletin büyük fedakarlık içinde, maddi ve manevi tüm kuvvetleriyle, tarihin akışını değiştirdiği bir destandır. Çanakkale muhaberelerinde oluşan ruh, bir asır sonra bile birlik, beraberlik ve kardeşliğimize ışık tutuyor.

18 Mart 1915’te büyük bir bozguna uğrayarak Çanakkale Boğazı’nı terk etmek zorunda kalan düşman kuvvetleri, karadan tarihi Gelibolu Yarımadası’na çıkarma yaparak boğaza hakim Türk tabyalarını yıkıp Çanakkale Boğazı'nın geçileceği yanılgısına düştü. Ancak unuttukları bir şey vardı; deniz de olsa kara da olsa ölümü korkutan Mehmetçik aynı Mehmetçik, ölümsüz ruh aynı ruhtu. O ruhla, vatanımızın adeta önsözü olan Çanakkale’miz, ne denizden ne de karadan geçilemedi.

Çanakkale Kara Savaşları'nın 104’üncü yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bize bu mukaddes vatanı emanet eden tüm aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle; kahraman gazilerimizi şükranla anıyoruz.

Çanakkaleli hemşehrilerimizin ve aziz milletimizin Çanakkale Zaferi’ni en yüksek sesle bir kez daha kutluyoruz.”dedi. HABER MERKEZİ

Etiketler: Bülent Turan, Çanakkale Zaferi

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler