istanbul escort

Çanakkale Ticaret Borsası TOBB 75. Genel Kuruluna Katıldı 3.5.2019

03 Mayıs 2019 12:29
Çanakkale Ticaret Borsası TOBB 75. Genel Kuruluna Katıldı 3.5.2019

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 75’inci Genel Kurulu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Salonu’nda gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde gerçekleştirilen 75. genel kurula, çok sayıda bakanın yanı sıra Türkiye'nin 81 ilinden oda ve borsa delegeleri de ilgi gösterdi. 

Çanakkale ili odaları ve borsalarının katılım sağladığı Ankara’da düzenlenen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 75. Genel Kurulu'na Çanakkale Ticaret Borsasını temsilen Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, TOBB Delegesi Meclis Başkan yrd. İzzet Arıcı, Genel Sekreter Sevcan Elver ve TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Orçun Oktay’dan oluşan ÇTB heyeti katıldı.

"BİRLİĞİMİZ EBEDİ, GÜNDEMİMİZ EKONOMİ OLSUN"

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu genel kurul konuşmasında ‘birliğimiz ebedi, gündemimiz ekonomi’ temasına vurgu yaparak, iş dünyasının önümüzdeki süreçte gündemin ekonomi olmasını istediğini söyledi. Hisarcıklıoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın icracı ve reformcu iş yapma tarzıyla ekonomide yeniden atılıma geçeceğimize inanıyoruz. Hiçbir engel, aşamayacağımız kadar büyük, hiçbir duvar yıkamayacağımız kadar güçlü değil. Gün, elbirliğiyle ayağa kalkıp koşma günü” ifadesini kullandı.
Yaklaşık 1 senedir genel ve mahalli seçimlerle devam eden seçim sürecinin geride kaldığını hatırlatan TOBB Başkanı, “Önümüzde 4 yıllık seçimsiz bir dönem var. Bu fırsatı iyi değerlendirmeli, kesintisiz bir icraat dönemine çevirmeliyiz. İstikrar sürsün, Türkiye reformlarla büyüsün” dedi. 
Hisarcıklıoğlu, ekonomiyi gündemin ilk maddesi yapma önerisinde bulunurken, rekabet gücünü artıracak yapısal reformları arka arkaya hayata geçirmek gerektiğini vurguladı. 
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Zira ekonomide atılacak çok adım yapılacak çok iş var. Hükümetimiz seçim öncesinde bunun sinyalini verdi. Seçimler geride kaldığına göre artık hızla harekete geçilmesini bekliyoruz” diye konuştu.
TOBB Başkanı Rifat Hisaraklıoğlu'nun açılış konuşmasını yaptığı genel kurul, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasının ardından sona erdi. BÜLTEN

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler