istanbul escort

aksaray haber

ÇANAKKALE TAEKWONDOSU DÜNYA ÇAPINDA BAŞARILI (30.07.2020)

30 Temmuz 2020 09:32
ÇANAKKALE TAEKWONDOSU DÜNYA ÇAPINDA BAŞARILI (30.07.2020)

Çanakkale Taekwondo İl Temsilcisi Hasan Altunışık kaleninsesi.web.tv canlı yayınına konuk oldu.

Çanakkale Taekwondo  İl Temsilcisi  aynı zamanda Türkiye Taekwondo Milli takım antrenörlerinden Hasan Altunışık  kaleninsesi.web.tv’de yayınlanan Bülent Büberci’nin hazırlayıp sunduğu Amatör Panaroma programında önemli açıklamalarda bulundu.

Çanakkale Taekwondo il temsilcisi, Türkiye Taekwondo Milli Takım Antrenörlerinden Hasan Altunışık yaptığı açıklamalarda şu anda 1 tane dünya 3’üncüsü, 3 tane Avrupa şampiyonu Gençler ve Yıldızlarda çıkardık, Balkan Şampiyonu çıkardık, 20’nin üzerinde uluslararası şampiyonumuz var, Kiev şampiyonumuz var, 25’in üzerinde Türkiye şampiyonu olan sporcularımız var.Dedi

ÇANAKKALE TAEKWONDOSUNU ÖNEMLİ YERE GETİRECEĞİZ SÖZÜ VERDİK SÖZÜMÜZÜ TUTTUK

Ben 12 yıldan beri kesintisiz olarak Taekwondo il temsilciliği yapıyorum. Aynı zamanda Taekwondo federasyonu yıldızlar teknik grubu üyesi ve Milli takım antrenörüyüm. Daha önce gençler Milli takım antrenörüydüm tabi biz bu milli takımla beraber çok ülkeye gittik, 12 tane ülkeye gittim ; Dünya şampiyonasına gittim, Avrupa şampiyonasına gittim. Tabi kimse kimsenin kara kaşına kara gözüne hayran değil, buralara giderken, görev alırken herkes başarıya bakıyor bizim de göreve geldiğimizde her zaman için şunu söyledim; kulüp sayısı arttırarak Taekwondocu sayısını da arttıracağız aynı zamanda tatlı bir rekabet ortamı sağlayarak Çanakkale Taekwondosunu önemli yerlere getireceğiz diye söz verdik. Bunu da başardık ben başardığımıza inanıyorum. Tabi ben şu anda pandemiden dolayı Çan’daki antrenörümüz Kocaeli ilimize gitti oraya gittiği için de ben mecburen Taekwondoyu bırakamazdım şu anda haftada 2 defa Çan’a gidip oradaki idmanları yapıyorum. Var gücümüzle Taekwondo için çalışıyoruz.

İLİMİZDE 11 KULÜBÜMÜZ BULUNUYOR

Şu anda faal olarak 11 tane taekwondo kulübü var Çanakkale genelinde.

2500 LİSANLI SPORCUMUZ BULUNUYOR

Bu sene bu pandemiden dolayı biraz gerileme oldu yaklaşık 250 tane faal sporcu görünüyor ama 2500’ün üzerinde lisanslı sporcumuz var. Bu sayıyı biz gün geçtikçe arttırıyoruz, arttırmaya çalışıyoruz, gayretlerimiz bu yönde. Tabi ki pandemi girdikten sonra aileler çocuklarını göndermek istemiyor ama biz onları sporcularımızı sosyal mesafeyi koruyarak antrenmanlar yaptırıyoruz gayet güzel de oluyor, camları açıyoruz, havalandırma yapıyoruz. Aslında hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz, yaşamadık… Ben velilerimizden çocuklarını göndermesini istiyorum çünkü,taekwondodan uzaklaştıkça soğumalar başlıyor ondan dolayı bu sene maçlar da yapılamadı hatta geçen sene 4-5 tane maç yaptık hatta kordonda yaptık, bu sene yapamadık onun üzüntüsü içerisindeyiz. Umarım bu pandemi olayı biter de biz de eski günlerimize döneriz diye ümit ediyorum.

AKTİF FAALİYETLER İÇERİSİNDEYİZ

Biz Çanakkale Taekwondo İl temsilciliği olarak Taekwondo Federasyonu’nun yapmış olduğu tüm müsabakalara katılıyoruz. Hatta ilçelerde dostluk maçları oluyor, grup maçları oluyor onlara katılıyoruz, Çanakkale olarak 18 Mart Deniz Zaferi Taekwondo Marmara Şampiyonasını yapıyoruz. Kordonda her yıl 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri ‘ni anma, Yaz Şenlikleri, Bahar Şenlikleri, Cumhuriyet kupası adı altında 4-5 taneşampiyona yapıyorduk, açık havada olması turistlerin dahi ilgisini çekiyordu insanların taekwondoya bakış açıları değişiyordu. Ama bu sene pandemiden dolayı bu müsabakalarımızı gerçekleştiremedik.

ANTRENÖRLERİMİZE DESTEK VERİLMELİ

Taekwondo sporunu yapan antrenörler gerçekten özveriyle yapıyoruz, hatta Gökçeada’da olan arkadaşımız Oğuz, adam taekwondo salonu açtı kira ödüyordu insan vermiş olduğu emeğin karşılığını da almak istiyor. Tabi ki burada gelir az olduğu için mecburen kendi işine bakmak zorunda kaldı dolayısıyla da kulübünü kapattı haklı olarak. Çanakkale olarak en büyük sıkıntımız sponsor bulamıyoruz, sponsor konusunda çok büyük sıkıntılarımız var. Bazı belediyeler taekwondo sporuna müthiş bir destek verirken biz burada aynı desteği göremiyoruz, iş adamlarımızdan, kamu kuruluşlarından böyle bir destek göremiyoruz. Sadece gençlik ve spor il müdürlüğümüzden bir destek görüyoruz o da sporculara yapılıyor. Antrenör olarak çok da cüzi rakamlara kanaat getiren insanlarız, bence şöyle bir şey yapılsa müthiş olur, bir tane sporcu bulan kişiye devlet atıyorum günlük 50 TL para, antrenörün 20 tane sporcusu olsa yani antrenöre ufak bir destek olmuş olsa herkes bu işi severek, koşturarak yapar. Ama maalesef şöyle bakıldığında taekwondo da çok fazla maddi bir getiri olmadığı için antrenörlerimiz bayağı bir sıkıntıda hatta maçlara giderken kendi ceplerimizden paralar ödüyoruz. Mesela özel turnuvalara giderken kendi cebimizden karşılıyoruz, veliden istiyoruz; veli de bir diyor, iki diyor daha sonra vermek istemiyor bu sporu da yapan genelde kırsal kesim olduğu için maddi sıkıntılar oluyor. O yüzden antrenörleri rahatlatacak ufak tefek ödenekler olmuş olsa bu işi daha çok severek daha çok sporcu bulma girişimine girecekler diye düşünüyorum. Biliyorsunuz başarılarımız Çanakkale olarak çok iyi hatta Dünya 3. Avrupa şampiyonları çıkartırken kendi cebimden buradan Azerbaycan’a Emine Göğebakan’ın maçına katıldım. Yani taekwondo sporuna bu güzelim spora kamu kurum ve kuruluşları ya da iş adamlarımız bir destek olabilse veya devlet tarafından maaş bağlanabilse müthiş olacak… Olabilir mi olabilir diye ümit ediyorum. Bazı antrenörler Belediye ya da Gençlik Spor da olsun antrenörlük yapıyor oralarda onların maaşları var ama dışarıda ferdi olarak yapan antrenörlere de bir miktar para verilebilse çok daha iyi olur diye düşünüyorum.

PANDEMİ SÜRECİ TAEKWONDO CAMİASINI ÇOK ETKİLEDİ

Bizim camiamızı çok etkiledi, nasıl etkiledi daha önce 70-80 tane sporcumuz vardı şu anda 20-25 kişiye düştü bu sayı. Ailelerden kimse de çocuklarını göndermek istemiyor ama biz önlemlerimizi alıyoruz, çalışma esnasında falan yani bu sokaktaki herkesi etkilemiş oldu tabi bizi de etkilemiş oldu. Veliler de haklı olarak bizim çalışmalarımızı görmediği için çocuklarını göndermiyor ama ben bunun önlemini aldım, salona girerken ateş ölçümü yapıyoruz, camları açıyoruz, kapıları açıyoruz, antrenmandan sonra da yine aynı şekilde havalandırmayı, temizliğimizi yapıyoruz ve sporcularımızı bu şekilde çalıştırıyoruz. Yani Taekwondo camiasını ve spor kulüplerini gerçekten çok büyük etkiledi

FEDERASYONUMUZ PANDEMİ SÜRECİNİ BAŞARIYLA YÖNETTİ

Taekwondo federasyonu zaten müsabakaları yapmıyor sadece olimpiyatlara katılacak sporcular maçlara katılıyor otelde onlar da zaten 4 kişi olarak. Taekwondo federasyonu zaten gerçekten Başkanımız Prof. Dr. Metin Şahin bu konuda gerçekten bizi sitemizden bilgilendirdi, uyardı ve bu konuda da taekwondo sporcularının ve antrenörlerin her zaman yanında oldu. Bence taekwondo federasyonu bu süreci en iyi şekilde yönetti. Çünkü biz taekwondo olarak büyük bir aileyiz, Futboldan sonra en çok lisanslı oyuncuya sahip bir federasyonuz ondan dolayı ben sizin aracılığınızla taekwondo federasyon başkanımıza çok teşekkür ediyorum, gerçekten bazı konularda bazı şeyleri süresiz hale getirdi.

DÜNYA TAEKWONDOSUNDA SAYILI ÜLKELERDENİZ

Türk Taekwondosu,  dünya Taekwondosu federasyonunda en güzel yerlerde çünkü federasyon başkanımız Prof. Dr. Metin Şahin dünya taekwondo federasyonu yönetim kurulu üyesi, Ali Şahin aynı şekilde dünya taekwondo federasyonu antrenörler birliğinde yani şu anda taekwondo federasyonu yönetiminin çoğu dünya taekwondo federasyonunda yerini almış durumda. Yani bunun anlamı şu; Türkiye taekwondosu dünya taekwondosunun en iyi ve en önemli yerlerinde yerini alıyor. Çünkü olimpiyat şampiyonu çıkarttık, dünya şampiyonları var, takım halinde dünya şampiyonu olmuş bir takım ondan dolayı dünya taekwondosunda en iyi yeri almış durumdayız. Sıkıntı olarak ise şöyle bir sıkıntı var, biliyorsunuz her şey maddiyata dayanmış bulunuyor biz tabi maddiyat olmadan bir iş yapamıyoruz, Avrupa Şampiyonasına, Dünya Şampiyonasına giderken aslında Allah devletimize zeval vermesin tüm masraflarımızı karşılıyor, ayakkabımızdan eşofmanımıza kadar her şeyi karşılıyor ayrıca günlük olarak orada antrenörlere ödeme yapıyorlar tabi bu iyi mi iyi ama daha iyi olabilir mi daha iyi de olabilir yani bence şu anda eğer taekwonda federasyonunun milli takım antrenörü olarak devlet en güzel uçakla en güzel otellerde konaklatıyor gerçekten kendi imkânlarımızla kalamayacağımız yerlerde devletimiz sağ olsun var olsun her türlü imkanı bize sağlıyor bu konuda bir sıkıntımız olduğunu düşünmüyorum. Şu anda Türkiye Taekwondo federasyonu yurt dışına gittiğinde diğer büyük ülkeler bize gıptayla bakıyorlar, biz iyi bir konumdayız inşallah daha iyi yerlerde olabilmemiz için taekwondo federasyonu başkanımız elinden gelen gayreti gösteriyor.

AİLELER BİZLERE GÜVENSİN ÇOCUKLARIMIZA GÖZÜMÜZ GİBİ BAKIYORUZ

Şampiyonaların olup olmayacağına dair bizimde bilgimiz yok, bilim kurulu gündem, her şeyin nasıl ilerleyeceğini onlar belirliyorlar. Tabi Bakanlık bu konuda sadece PUMSE yani pumse demek hayali dövüş anlamında, sporcular birbirine fazla temas etmeden antrenman, ondan dolayı bu konuda ne zaman bitecek, ne olacak, nasıl olacak bizim bir bilgimiz yok. Antrenman esnasında maske takamayız eğer maske takarsak antrenman yapamayız ondan dolayı biz sosyal mesafeye çok dikkat ediyoruz. Benim diyeceğim, isteğim şu; velilerimiz bize güvensinler onların çocukları bizim çocuklarımız hatta kendi çocuklarımızdan daha önce onların çocuklarını ön planda tutuyoruz çünkü kendi çocuğumuza bir şey olursa bizim canımız yanar ama onların çocuğuna bir şey olursa hem onların canı yanar hem bizim canımız yanar. Ondan dolayı velilerimizin bize güvenmelerini istiyorum ve biz onların çocuklarına gözümüz gibi bakıyoruz bunu bilsinler istiyorum.

OLİMPİYATLARA DÖRT SPORCUMUZ KATILACAKTI

Tabi, Türkiye 4 sporcuyla olimpiyatlara katılacak ve kota alındı ve Türkiye gerçekten bu alanda müthiş şeyler yapmaya başladı ve biz olimpiyat şampiyonları, olimpiyatta dereceler alan sporcularımızın olacağına da inanıyorduk. Daha önceden de dediğim gibi teknik direktörümüz Ali Şahin, Konya’da otelde var gücüyle, gecesini gündüzüne katarak çok çalışıyor, sporcuya el yastığı tutarak çalıştırıyor. Her antrenör sporcuya el yastığı tutarak çalıştırmaz verir el yastığını çalış der ama Ali Şahin, Milli Takım Antrenörümüz gerçekten özveriyle çalışıyor, günde çift idman sabah ve akşam çalışıyorlar hatta müsabaka daha fazla yaklaştığında sabah öğle ve akşam çalışıyorlar. Yani ben inanıyorum eğer olimpiyatlar yapılmış olsaydı bu sene birincilikler ve dereceler çıkaracaktık ama maalesef tüm dünyada aynı şekilde bu virüsten dolayı antrenmanları yapıyorlar, olimpiyat sporcularını hazırlıyorlar ama maalesef önümüzdeki yıl inşallah olacak diye ümit ediyorum.

ÇANAKAKLE TAEKWONDOSU DÜNYA ÇAPINDA BAŞARILI

Biz şu anda 1 tane dünya 3’üncüsü, 3 tane Avrupa şampiyonu Gençler ve Yıldızlarda çıkardık, Balkan Şampiyonu çıkardık, 20’nin üzerinde uluslararası şampiyonumuz var, Kiev şampiyonumuz var, 25’in üzerinde Türkiye şampiyonu olan sporcularımız var. Gerçekten biz daha önce İstanbul, Ankara, İzmir gibi metropol illerle karşılaştığımızda çok tedirgin oluyorduk neden çünkü sporcuları çok iyiydi biz maç gitti diyorduk ama şimdi bu büyükler konu Çanakkale olduğunda artık onlar tedirgin olmaya başladı. Çanakkaleli sporcuların başarısı arttıkça, Çanakkale taekwondosunun yeri sağlamlaştıkça onlar da tedirgin oluyorlar. Biz şu ana kadar gerçekten özveriyle çalışarak, kadromuzla, şampiyonalarımızla beraber gerçekten iyi bir yerdeyiz, daha iyi bir yerde de olacağız. Tabi Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Aziz Sinan Alp, müdür yardımcılarımız destek veriyor biz de onların vermiş olduğu destekle beraber taekwondoyu en iyi yerlere getirmek istiyoruz. Şöyle bakıldığında, nüfus oranına bakıldığında gerçekten başarılı bir iliz ama daha başarılı olmak için de elimizden gelen gayreti gösteriyoruz, göstermeye de devam edeceğiz.

ÇANAKKALE ADINA YARIŞAN BİR SPORCUNUN DÜNYA VE AVRUPA’DA BAŞARILI OLMASI GURUR VERİCİ

Biz daha önce Türkiye üçüncüsü, Türkiye ikincisi olduğumuz zaman Çanakkale’yi ayağa kaldırıyorduk, yer yerinden oynuyordu tabi zaman geçtikçe başarılar arttıkça dünya üçüncüsü çıkarttık, Avrupa şampiyonları çıkarttık bu sefer Türkiye şampiyonalarında elde ettiğimiz başarılar bize daha hafif gelmeye başladı. Türkiye şampiyonu olmak gerçekten taekwondoda zor neden zor çünkü taekwondoda aynı kiloda yaklaşık 150-250 sporcu oluyor, bu sporcuların içerisinden en az 8 tane maç yaparak Türkiye Şampiyonu oluyorsun, Türkiye şampiyonu olduğunda hemen Avrupa turnuvasına gitmiyorsun. İkinci aşama olarak milli takım seçmesi oluyor, milli takım seçmesinde de 1’inci oluyorsun öyle Avrupa şampiyonasına katılıyorsun bu şampiyonalar da çok zor bu dalda dünyada çok büyük başarılar elde etmiş; Kore var, Amerika var, Fransa var böyle büyük ülkeler var. Bu ülkeleri yenerek böyle ülkeler arasından çıkarak dünya şampiyonu, dünya ikincisi oluyorsun yani oraya çıkıp iki tekme atıp, rakibi yenip şampiyon olmuyorsun bu ülkelerle savaşıyorsun resmen. Bir ikincisi hakemlerle de savaşıyorsun, bazı hakemlere kalan pozisyonlar var hakemler onları bizden yana kullanmıyor mesela. Biz Azerbaycan’a gitmiştik, o şampiyonaya katıldık İran’ı yendik, İran şu an taekwondo da Kore’den sonra gelen ülke…  Bizim insanlarımız biraz dünya üçüncüsü, Avrupa Şampiyonu veya dünya şampiyonluğuna alıştığı için şu anda Türkiye’nin yaklaşık 500’ün üzerinde dünya şampiyonluğu var ondan dolayı çok fazla Türkiye Şampiyonluğu önemsenmiyor ama Dünya şampiyonu olmak kolay değil dünya devleriyle adeta savaşıyorsun ve orada dünya şampiyonu oluyorsun. Yani gerçekten sanki çok normal bir şey gibi anlattık ama dediğim gibi biz Türkiye şampiyonu olduğumuz zaman Çanakkale’de öyle bir gündem yaratıyorduk ki yer yerinden oynuyordu, şimdi şampiyonluklar çok çıktığı için biz bazı yerlere davetiye götürüyoruz onlar da pek bizi umursamıyorlar.

SPORCULARIMIZ EN YENİ TEKNİKLERLE ANTRENAMN YAPIYOR

Taekwondo şu anda Çanakkale Merkez’de 3-4 kulübümüz var, Pazartesi, Çarşamba, Cuma, 5-7 var, 7-9 var. Bu antrenmanlar Gençlik Spor İl Müdürlüğü bünyesinde stadyumda oluyor; Esenler’de var Esenler’de Pazartesi, Çarşamba, Cuma pandemiden önce 17.30-19.00 19.00-21.00 vardı idmanlarımız pandemi dolayısıyla şu an 18.00-20.00’a çektik. Yani şu anda Çanakkale ilinde GSB antrenörü var, 18 Mart taekwondonun var, Anafartalar Spor Kulübünün var yani şu anda zaten Facebook’ta da bunları paylaşıyoruz, bazı yerlerde halkımız görsün çocuklarını kaydetsin diye paylaşıyoruz. Buralardan bize ulaşabilirler aynı zamanda stadyumda Salı, Perşembe, Cumartesi ve Pazartesi, Çarşamba günleri yapıyoruz stadyumun içerisinde açık havada antrenmanlarımızı yapıyoruz. Biz antrenman esnasında sporcularımıza daha verimli olabilmek için her yıl bizim taekwondofederasyonu’nun düzenlemiş olduğu seminerler oluyor onlara katılıyoruz. Orada değişen kurallar oluyor onları öğreniyoruz, değişik teknikler oluyor onları öğreniyoruz kendimizi bu şekilde geliştirip sporcularımıza daha verimli olmaya çalışıyoruz. Bu da bizim yapmamız gereken bir şey. Teknoloji her zaman için değişiyor teknolojiye de kendimizi uyduruyoruz, teknolojiye uyduruyorsak taekwondoda değişen kurallara da kendimizi uydurmaya çalışıyoruz.

AİLELERİN BAKIŞ AÇISI DEĞİŞİYOR

Şöyle tabi aileler taekwondo sporunu öncelikle sokak kavgası olarak görüyor, kırıcı bir spor dalı olarak görüyor ama taekwondonun içerisine girdiğinde tamamen kırıcı bir spor değil de ruhen ve bedenen yapılan bir spor olduğunu görüyorlar. Kırk yıldan beri taekwondo sporunda kırıcı, kol kırma ayak kırma gibi bir sorun yaşamadık inşallah yaşamayız. Taekwondo sporu herkesin yapması gereken bir spor dalı, Selçuk Üniversitesi’nin araştırması doğrultusunda taekwondo sporu yapan çocukların derslerinde daha başarılı olduğu ve özgüveninin yerinde olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış ve bu doğrultuda da çocuklara özgüven veriyor ve spor yaptığı için çocuk daha zinde oluyor. Taekwondo sporu olimpik bir spor dalı, olimpik bir spor dalı olduğu için yarın milli sporcu olduğunda çocuğun üniversiteye sınavsız girme hakkı var bunun yanında beden eğitimi öğretmeni olma hakkı var artı devletten millilik maaşı bağlanma hakkı var bundan dolayı velilerimiz bence taekwondo sporuna çocukları göndermede daha özverili olmalı.

OTUZ’UN ÜZERİNDE MİLLİ SPORCUMUZ VAR

Şu anda Çanakkale’de yaklaşık 30’un üzerinde milli sporcumuz oldu yani Çanakkale taekwondosu olarak gerçekten taekwondo milli takımında yerimizi aldık ve bu gayretli çalışmalar sonucunda 30’un üzerinde milli sporcumuz var. Taekwondo sporu zor bir spor neden zor çünkü biz bir Çanakkale minikler Türkiye Şampiyonası yaptık şampiyonaya 2500 sporcu, idareci, hakemle beraber 3000 kişi katıldı yani bir sporcunun Türkiye Şampiyonu olabilmek için yaklaşık sekiz tane maç almalı. Bazı spor dallarında adam gidiyor Avrupa Şampiyonasına üç tane sporcu var zaten yenildiği takdirde Avrupa ikincisi üçüncüsü oluyor ama bizim öyle bir şansımız yok Türkiye şampiyonu olabilmek için en az 8 tane maç yapmamız lazım, Avrupa şampiyonu olabilmek için en az 6 tane maç yapmamız lazım. O yüzden bizim elde etmiş olduğumuz başarı hakikatten çok değerli bir başarı ondan dolayı biz gittiğimiz şampiyonalarda ve şampiyonalara giderken de gerçekten Çanakkale’deki antrenörlerimiz dediğim gibi çok özveriyle çalışıyoruz.

OLİMPİYATLARA ÇANAKKALE’Lİ SPORCU GÖNDERECEĞİZ

Hedeflerimiz öncelikle dünya şampiyonu çıkartmak daha sonra Avrupa, olimpiyat yani Çanakkale bir dünya şampiyonu çıkaramaz mı çok rahat çıkartabilecek durumda, olimpiyat şampiyonu da çıkartabiliriz hedefimiz bu doğrultuda. Ve aynı zamanda dediğim gibi bizim antrenman salonumuz iyi bir salon değil, iyi bir salon olduğu takdirde bu şampiyonlar çıkabilir yani imkan versinler imkansızı başaralım diyoruz hedefimiz bu. Ve bu doğrultuda da çalışmalarımız devam ediyor bence çok rahatlıkla şampiyon çıkartabiliriz…

Öncelikle şöyle bir şey var belediyeler, valilikler, özel idare bu güzel spora destek olması lazım bazı belediyeler bazı spor dallarına destek oluyorlar ve antrenöre maaş bağlamışlar dışarıda yapılan şampiyonalara, uluslararası şampiyonalara katılıyorlar araç veriyorlar biz tabi Çanakkale Belediyesi’nden böyle bir imkan görmedik hatta ben kulüp olarak dünya, Avrupa şampiyonları çıkartmış bir kulübüm 3 kere dilekçe verdik belediyeye malzeme yardımı yapın diye ama hiç dikkate alınmadık. Ben hatta belediye başkanıyla görüştüm durumu anlattım, tamam veririz dedi ama havada kaldı. Özel idare bu işe el atabilir, sadece Çanakkale belediyesi değil, Kepez Belediyesi olur, Lapseki Belediyesi olur, Çan Belediyesi olur bu belediyeler sadece taekwondonun değil tüm spor dallalrının elinden tutarsa Çanakkale sporun merkezi olur, sıkıntı gerçekten bu yönde. Yurt dışına şampiyonalara giderken öğrencilerimize vize almakta zorluk çekiyorum aslında Belediyeler bu çocuklara gri pasaport, hizmet pasaportu verse gidebiliyoruz bu sıkıntımız da giderildiği takdirde daha iyi yerlere gelebileceğimizi umut ediyoruz.

 

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler