istanbul escort

Çanakkale Sanat Tiyatrosundan Mehmetçiğe Selam 21.10.2019

21 Ekim 2019 11:24
Çanakkale Sanat Tiyatrosundan Mehmetçiğe Selam  21.10.2019

Çanakkale’nin profesyonel tiyatrosu, Çanakkale Sanat Tiyatrosu sahnelediği “Çanakkale Destanı” adlı oyun sonrasında, seyircilerin arasına inerek, izleyicilerle birlikte Barış pınarı Harekâtındaki Mehmetçiğe selam gönderdi.

1915 yılında Atatürk ve silah arkadaşlarının yazdığı destanı sahneleyen tiyatro ekibini gözyaşları içinde izleyen yüzlerce seyirci, tiyatro ekibi ile Mehmetçiğe selam gönderirken unutulmaz anıyı hafızalarına kazıdı.

Çanakkale Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Abdülkadir Katra oyundan sonra yaptığı açıklamada duygularını şu cümleler ile paylaştı; “Çanakkale’miz barışın kenti olduğu kadar Türkiye’mizin manevi başkentidir. Yüzbinlerce şehidimizin emanetleri omuzlarımızdadır. Bu sorumlulukla aziz şehitlerimizin torunları olarak Çanakkale Destanı oyunumuzu ilimizde ve ülkemizin birçok şehrinde sahneliyoruz. Çanakkale ruhunu binlerce izleyicimizin yüreğine kazımak için yollara çıkıyoruz. Bugün de hassas bir dönemden geçen ülkemizin ve şanlı ordumuzun mensubu olan Mehmetçiğe seyircilerimizle birlikte selamlarımızı ve dualarımızı gönderiyoruz. Yüce Rabbim mazisi zaferlerle dolu olan ordumuzu çıktıkları her yolda muzaffer eylesin.” GÜL DÜVENCİ

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler