kizilay escort

Çanakkale, Romanya Turizm Fuarı’nda tanıtılıyor 21.02.2020

21 Şubat 2020 08:29
Çanakkale, Romanya Turizm Fuarı’nda tanıtılıyor 21.02.2020

43. TTR Bükreş Romanya Turizm Fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı. 23 Şubat tarihine kadar devam edecek fuara katılan ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer ve beraberindeki heyet, Çanakkale’yi başarıyla tanıtıyor.

Romanya’nın en büyük turizm buluşması olan TTR Bükreş Turizm Fuarı’nın açılışı gerçekleştirildi. Romexpo Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuar ile ilgili ilk izlenimlerini Kaleninsesi Gazetesi ile paylaşan Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) Başkanı Armağan Aydeğer; “ÇATOD olarak Bükreş Romanya Fuarına son 15 yıldır düzenli olarak katılıyoruz. Çanakkale’mizin değerlerini, turistik cazibe noktalarını Romen paydaşlarımıza ve dostlarımıza var gücümüzle anlatıyoruz. Balkan pazarları Çanakkale turizmimizin gelişmesinde çok önemli bir yere sahip” dedi.

“Çanakkale’yi tanıtıyoruz”

Bu yıl TÜRSAB’ın çatısı altında yer alan 40 m2’lik stantta Çanakkale’yi tanıttıklarını belirten Aydeğer; “Aynı zamanda fuarın genelinde yer alan paydaşlarımızla da Çanakkale’mizin Türkiye’nin parlayan turizm destinasyonu olarak tercih edilmesi için çok sayıda toplantı ve görüşme gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

“Olumlu bir izlenim var”

Fuarın ilk gününün oldukça hareketli olduğunu ifade eden Başkan Armağan Aydeğer; “ÇATOD olarak Balkan turizminin Çanakkale’de daha fazla pay alması için yoğun bir mücadele veriyoruz. Romanya pazarı ilk gününde oldukça hareketli. Bu çerçevede bizlerde TÜRSAB’ın çatısı altında 15 otelcilik 25 temsilcisiyle birlikte Çanakkale’mizin turistik değerlerini tanıtmak için buradayız. Bir çok görüşme gerçekleştiriyoruz. Bölgemizin başta kültürel ve turistik değerlerinin ön plana çıkması için toplantılar düzenliyoruz. Şu ana kadar da Çanakkale ile ilgili olumlu bir izlenim var” dedi.

“Troya Müzemiz farkındalık yarattı”

“Umut ediyoruz, geçmiş yıllarda olduğu gibi Çanakkale, Balkan pazarındaki payını büyütmek için çalışmalarını devam ettirecek” diyen ÇATOD Başkanı Aydeğer; “Bu anlamda da bölgemize fayda sağlayacaktır. Bizler Çanakkale olarak özellikle kültür turizmi açısından Dünyanın bir çok kıtasında önemli bir destinasyonuz. Troya Müzemiz bu anlamda çok büyük bir farkındalık yarattı. Bunu da her yerde anlatıyoruz. Sadece Troya Müzesi değil, aynı zamanda Çanakkale’nin sunmuş olduğu deniz, su sporları, batık turizmiyle ilgili yapılan son gelişmelerde başta olmak üzere çok farklı alanlarda Çanakkale’nin kültürel ve turistik zenginliklerini anlatıyoruz” şeklinde konuştu.

ÇATOD olarak, yurt dışından gelen Balkan misafirlerin Çanakkale’de daha uzun süreli konaklamasını sağlamayı amaçladıklarını dile getiren Aydeğer; “Bizim amacımız Çanakkale’nin bir gece konaklama noktası olmasından daha fazla, yurt dışından gelen Balkan misafirlerinin Çanakkale’yi daha uzun süreli konaklayacağı bir sejour diye adlandırdığımız bir destinasyon olarak algılaması. Çalışmalarımızı zaten bu yöne yoğunlaştırdık. Daha fazla uzun konaklamaların olması için görüşmeler yürütüyoruz. Umut ediyoruz ki, bu çalışmalar meyvesini verir ve bölgemiz ile ülkemiz turizm alanında daha iyi noktalara taşınır” ifadelerini kullandı.

Gürhan Kökçak

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler