istanbul escort

aksaray haber

Çanakkale Milli Sporcu Fabrikası Olacak 14.02.2020

Son Güncelleme : 14 Şubat 2020 08:02
Çanakkale Milli Sporcu Fabrikası Olacak  14.02.2020

Ak Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Çanakkale’nin spor’da yıldızının parlayacağını ifade etti.

Çanakkale’ye  spor tesisleri yatırımları konusunda müjdeli haberler ardı ardına geldi. Çanakkale’nin spor’da yıldız bir şehir olması için yatırım protokolü hayata geçirildi. Çanakkale ilçe ve beldelerine 2020 yılında yapılacak 32 milyon liralık Gençlik ve Spor Bakanlığı yatırımı için Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile birlikte imza töreni gerçekleştirildi.

İmza Törenine Çanakkale Valisi Orhan Tavlı,  Çanakkale Ak Parti Milletvekili Ak Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, Çanakkale Ak Parti Milletvekili Julide İskenderoğlu, Gençlik spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, Ak Parti İl Başkanı Naim Makas, İlçe ve Belde Belediye Başkanları katıldı.

Yapılan imza töreninde Çanakkale’ye 2020 yılında 32 milyon tl yatırım aktarılırken, 2 Adet Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, 2 Adet Spor Salonu, 1 Adet Nizami Sentetik Yüzeyli Çim Saha, 3 Adet Sentetik çim yüzeyli futbol sahası, 1 Adet Kapalı halı saha, 2 Tesisin tamamlanması, 4 tesisin bakım onarımı gibi bir çok yatırım yapılacak.

Çanakkale’ye önemli bütçenin çıkmasında önemli rol oynayan Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan yaptığı açıklamada Çanakkale’nin yıldız sporcular yetiştiren bir kent olacağını ifade etti. Turan açıklamalarının devamında ise şunları söyledi. “Yapılan bu protokolle birlikte 2020 yılı içerisinde kentimizde spor yapan gençlerimizin daha modern alanlarda spor yapmalarını sağlamış olacağız. En önemlisi ise Kent geneline 135 Basketbol sahası kazandıracağız. Bir çok şampiyon triatlon sporcumuzun çıktığı Gelibolu İlçemize Yüzme Havuzu kazandıracağız.  Çanakkale'miz tarım, turizm ve sanayi başta olmak üzere her alanda önemli bir marka. Çanakkale, artık spor ve gençlik faaliyetlerinde de adından söz ettirsin istiyoruz. Çanakkale tarihi, doğası, kültürü, denizi ve daha birçok zenginliğiyle tüm sporcular için adeta bir cazibe merkezi. Hedefimiz, Çanakkale’mizi çok yakın zamanda uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yapacak konuma getirmek. Öğrencilerimizin, gençlerimizin ve sporcularımızın Türkiye’de ve dünyada daha fazla sportif başarılarla anılmasını istiyoruz. Çanakkale’mize değer katacak bu kıymetli yatırımların şehrimize, en kıymetli hazinemiz gençlerimize ve sporcularımıza hayırlı olmasını diliyor; desteklerinden dolayı Gençlik ve spor Bakanımıza ve ekibine, yatırımlar için gayret gösteren Belediye Başkanlarımıza, teşkilatlarımıza teşekkür ediyoruz.” Dedi.

İmzalanan Protokolün İçinde yer alan yatırımlar şöyle;

-----Eceabat Konuk Evi Dış Cephe Ahşap Onarımı

-----Biga İlyas Bayram Stadına 500 kişilik Betonerme Tribün, Tribün Seyirci WC’leri, Tel Örgülerin yenilenmesi, 500 Kişilik çelik portatif Tribün

-----Bozcaada ilçesine Spor Salonu yapılacak

-----Gelibolu ilçesine Yarı Olimpik Yüzme Havuzu

-----Biga İlçesine Yarı Olimpik Yüzme Havuzu

-----Biga Ağaköyde bulunan Halı sahaya Prefabrik soyunma odası yapımı

-----Geyikli Beledesinde bulunan mevcut halı sahanın tel örgülerinin ve halısının yenilenmesi

-----Gümüşçay Beldesinde bulunan doğal çim sahaya 500 kişilik portatif tribün , İkili soyunma odası yapımı ve tel örgülerinin değişmesi

-----Evreşe Beldesinde bulunan toprak sahanın suni çime dönüştürülmesi, İkili soyunma odası yapımı, 600 kişilik tribün yapılması (Belediye Destek Sağlayacak)

-----Ezine İlçesine Halı Saha yapılması

-----Ezine İlçesine Spor Salonu yapılması

-----Kalkım Beldesi kapalı halı saha yapımı (Belediye Destekleyecek)

-----Yenice İlçesine Atış poligonuna trap skeet makinası ve 2 adet tabanca alımı

 

Etiketler: çanakkale tesisler gençlik futbol havuz yüzme bülentturan

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler