ÇANAKKALE HEYETİ İSPANYA'NIN TARRAGONA KENTİNDE

09 Temmuz 2019 17:14
ÇANAKKALE HEYETİ İSPANYA'NIN TARRAGONA KENTİNDE

Çanakkale Belediyesi'nin Türkiye ve AB üyesi ülkelerdeki yerel yönetimler arasında sürdürülebilir yapılar oluşturmayı hedefleyen Şehir Eşleştirme Hibe Programı'na kabulü ardından İspanya'nın Tarragona kenti yetkilileri Çanakkale'ye bir ziyarette bulunmuş ve belediyenin akıllı uygulamalarını inceleme fırsatı bulmuştu.

 

Tarragona akıllı uygulamalar konusunda İspanya ve diğer Avrupa kentleri arasında özel bir yere sahip.

Belediyecilik hizmetleri yanında sosyal, kültürel, ekonomik pek çok alanda akıllı uygulamalar üreten kente, Çanakkale'yi temsilen Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Meclis Üyeleri ve belediye çalışanları ile Türkiye Bilişim Vakfı'ndan oluşan bir heyet katıldı. Heyet Tarragona'da ulaşım, çevre, kentsel planlama, kültür gibi pek çok alanda yerinde incelemede bulunup, kentimize uygulanabilirlikleri inceleyip, ufuk açıcı yenilikleri inceleyecekler.

 

“Gezi İçin Belediye Bütçesinden Harcama Yapılmadı”

Çanakkale Belediyesinden yapılan açıklamada; Geleceğin Akıllı Şehirleri için Ortaklık Projesi'nin hedeflerinden önemli bir ayak olan bu inceleme gezisine katılan heyet için belediye bütçesinden kuruş harcanma yapılmadığı tüm giderlerin hibe olarak proje bütçesinden karşılandığı belirtildi. Açıklamanın devamında; “Bu açıklama, inceleme gezisinin içeriği, kente geri dönecek faydaları vb özelliklerini göz ardı ederek, bu teknik geziyi festivalin iptali ve ekonomik krizle ilişkilendirenleri bir kez daha aydınlatmak amacıyla yapılmıştır.”denildi. HABER MERKEZİ

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler