istanbul escort

ÇANAKKALE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE YENİ HİZMET BİNASI 22.11.2019

22 Kasım 2019 17:00
ÇANAKKALE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE YENİ HİZMET BİNASI  22.11.2019

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binasının temel atma töreni dün gerçekleştirildi. 2019 yılı yatırım programı kapsamında yeni İl Emniyet Müdürlüğü binasının yapım izni 81 ilde yalnızca Çanakkale’ye verilmişti. Bu kapsamda yeni hizmet binası için dün temel atma töreni düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan temel atma törenine; Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, Jülide İskenderoğlu, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Çanakkale İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, siyasiler, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

 

7 KATLI VE 120 OTOPARK KAPASİTELİ

 

Yeni hizmet binası hakkında bilgi veren Çanakkale İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, “Malumunuz, güvenlik ihtiyacı sürekli değişen ve gelişen dinamik bir yapıya sahiptir. Bu dinamik yapı içinde şuan da görev yaptığımız Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü şehrin merkezinde sıkışık, dar bir alanda kalmıştır. Toplam kullanım alanı 4 bin 650 metre olan bu bina şuan itibariyle yetersiz ve kaliteli hizmet yapmamızı engellemektedir. Bugün temelini atacağımız bina 15 bin metrekare arsa üzerine oturtulmuş, toplam 3 bin 380 metre kare oturma alanı olan 20 bin 639 metre kare inşaat alanı olan toplam 7 kattan oluşacak bir şekilde projelendirilmiştir. 16 adet kapalı, 104 adet açık olmak üzere toplam 120 adet otoparkı vardır. Günümüz güvenlik konseptine uygun olarak, vatandaşlarımızın ve personelimizin ihtiyacına göre projelendirilmiştir. Bodrum ve zemin katta hem personelimize hem de vatandaşlarımıza sosyal donatılarla hizmet verecektir. Bütün bu imkanlar bir araya geldiğinde personelimizin moral ve motivasyonunu olumlu bir şekilde etkileyerek ilimizdeki güvenlik hizmetinin kalitesini arttıracağı kanaatindeyim” dedi.

 

İSKENDEROĞLU: “EMNİYET GÜÇLERİMİZE GÜZEL BİR EV YAPIYORUZ”

 

Çanakkale polis teşkilatına güzel bir ev yaptıklarını söyleyen AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, “emniyet teşkilatımız, devletin geleceği ve güvenliği için gece gündüz durmadan canını siper eden kardeşlerimizdir. Canını bizler için siper eden emniyet güçlerimize güzel bir ev yapıyoruz. 174 yıldır Türk toplumuna hizmet eden emniyet teşkilatımıza ne yapsak azdır. 15 Temmuz gecesi teröre dur diyen emniyet mensuplarına Türk insanı her zaman güvenecektir. Ülkemizin sigortası olarak gördüğümüz emniyet mensuplarına en güzel örnek İzmir’de son kurşununa kadar teröristlerle mücadele eden Fethi Sekin kardeşimizde gördük. Onun önderliğinde bütün terör şehitlerimize, ülkemiz için şehit olan tüm asker ve polislerimizi minnetle yad ediyorum ve hayırlı olsun diyorum” diye konuştu.

 

TURAN: “BU SENE YALNIZCA ÇANAKKALE İÇİN YENİ EMNİYET BİNASI İZNİ VERİLDİ”

 

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, “Her şehre hizmet etmek büyük bir onurdur, gururdur. Ama Çanakkale’ye hizmet etmek bambaşka bir onurdur, gururdur. Çanakkale, Cumhuriyetimizin ön sözü, Gazi Mustafa Kemal’in tarih sahnesine çıkmaya başladığı özel yer. Hep söylüyorum; Türkiye bir kitap olsa, ön sözü Çanakkale olur. O yüzden ülkemizin her karışı kıymetli olmakla beraber Çanakkale’mizin kıymeti, şehitlerimizin hatırası, doğal güzellikleri bambaşka bir kentimiz. Bir derdimiz var; Çanakkale’miz ayağa kalksın istiyoruz. Bir derdimiz var;  Çanakkale’miz küçük polemiklere yanlış gündemlere değil,  hizmete, çalışmaya gündem olsun istiyoruz. Önümüzde 4 yıl seçim yoksa halktan biz bu kadar süre için yetki almışsak, sonuna kadar kullanalım bu dönemi polemiksiz, kavgasız, gerginlikten uzak bir hizmet dönemi yapalım. Dönüp arkaya baktığımızda da Çanakkale ayağa kalksın bu dönemde istiyoruz. Yoksa en kolayı kavga etmek, en kolayı tartışmak. En kolayı uyduruktan bir afişle eylem yapmaya çalışmak. Ama mesele valisiyle, bakanıyla, vekiliyle aynı masaya oturup Çanakkale’nin sorunlarını çözme iradesinde olunması. O yüzden bir daha diyorum ki; bu önümüzdeki 4 yılı hizmet yılı yaparsak Çanakkale’miz bir level daha atlar. 5 sene sonra da gururla bu günleri yad ederiz. Bu sene sadece bir ilde emniyet binasına izin verildi, inşaatı için. O da Çanakkale.  Çanakkale’de farklı olmayı, işlerimizi takip etmeyi, milletin bize erdiği emaneti baş tacı etmeyi bir görev biliyoruz.  O yüzden bugün büyük bir gururla söylüyorum ki; zaten bir ihtiyaç olan emniyet binamızın, Türkiye’de bu yıl atılan tek emniyet binası inşaat temeli olması da ayrıca bir gurur bizim için. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şu anki mevut binamız şehrin tam göbeğinde, emniyet sorunu olan bir noktadaydı. İnşallah 2020 yılı Nisan ayında burayı bitirip hep beraber açtığımızda, bizim için gece gündüz çalışan yeri geldiğinde canını ortaya koyan emniyet mensuplarımıza güzel çalışma ortamı sunacağımız gurur duyulacak bir yer olacak” şeklinde konuştu.

 

 

AKTAŞ: “ÇANAKKALE’NİN İLERLEYEN YILLARINA HİTAP EDECEK BİNA”

 

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binasının ilerleyen yıllara hitap eden bir bina olduğunu belirten Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, “Polis teşkilatımız tam 174 yıldır milletimizin huzuru, güvenliği, esenliği için, insanımızın gece başını yastığına huzurla koyabilmesi için ve devletimizin bekası için gece-gündüz demeden günün her anında canla başla mücadele etmektedir. Yeri geldiğinde gözünü hiç kırpmadan canını da feda etmektedir. Teşkilatımızın imkan ve kabiliyetini, fiziki imkanlarını ve personel yönüyle daha ileri noktalara gelmesi, kendini daha da geliştirmesi için devletimiz her türlü desteğini sunmaktadır. İşte onlardan bir tanesini de Çanakkale’mizde, hem buradaki meslektaşlarımızın çok daha rahat bir ortamda hizmet yapabilmeleri ve insanımıza daha iyi hizmet sunabilmeleri için yapıyoruz. 15 dönümlük bir arazi üzerine yaklaşık 20 bin metrekare kapalı alan olacak şekilde, şehir vizyonunu esasa alarak Çanakkale’nin ilerleyen yıllarına da hitap edecek şekilde hazırlanmış çok güzel proje burada hayata geçecek. Binamızın kazasız, belasız bir şekilde huzurla güvenle tamamlanarak hizmete girmesini temenni ediyorum. 2020 yılında inşallah yine bir araya geliriz ve binamızı hizmete sunmuş oluruz. Emniyet Genel Müdürlüğü olarak biz Çanakkale’mize sadece il emniyet müdürlüğü binasını yapmıyoruz. Yakın geçmişte Bayramiç, Biga İlçe Emniyet Müdürlüklerimizi yaparak hizmete sunmuşuz. Anafartalar Polis Merkezi Amirliğimizi hizmete sunmuşuz. Yine Gökçeada’da 20 dairelik lojman binasını yaparak hizmete sunmuşuz. Çanakkale’miz hiç şüphesiz her hizmetin en iyisine layıktır. Ayvacık ve Çan ilçe emniyet müdürlüklerimiz ile Biga Bölge Trafik Denetleme İstasyonumuzun da proje çalışmaları devam ediyor. İnşallah ilerleyen dönemde bunları da yapar ve hizmete sunarız. Bütün bu tesislerimizin Çanakkale’mize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

TAVLI: “İLİMİZDE YAPILAN YATIRIMLAR DÜNYA ÇAPINDA İLGİYİ ÇANAKKALE’YE ÇEKMEKTEDİR”

 

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ise; “Son yıllarda ilimizde yapılan yatırımlar ülkemizde ve dünya çapında ilgiyi Çanakkale’ye çekmekle birlikte; eğitime, sağlığa, spora, ulaşıma ve güvenliğe yapılan büyük yatırımlar tüm hızıyla devam etmektedir. Bugün de bu yatırımlara bir yenisini daha ekleyerek, Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğümüzün yeni hizmet binasının temelini sizlerle birlikte atmanın onurunu ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Ülkemizin dört bir yanında büyük bir özveriyle çalışarak milletimizin huzur ver güvenliğini sağlayan polis teşkilatımızın mensupları, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini koruma huzur ve güven ortamını tesis etme, suç işlenmesini önleme ve işleyenleri adalete teslim etme gibi kutsal bir görevi 174 yıldır başarılı bir şekilde gururla ifa etmektedirler. Yeni hizmet binamız, ilimizin nüfusu, personel sayısı, olay sayısı ve şehrin büyümesi göz önünde bulundurularak projelendirilmesi ve hizmete girmesiyle birlikte vatandaşlarımıza daha da kaliteli bir hizmet sunulacaktır” diye konuştu.

 

Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri hep birlikte sahneye gelerek çimento dökümü için butonlara bastılar. Tören, inşaat alanının incelenmesiyle son buldu.

UTKU YAŞAR CÜCE

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler