Bir Mazi Yıkılıyor 21.5.2019

Son Güncelleme : 21 Mayıs 2019 10:05
Bir Mazi Yıkılıyor 21.5.2019

Çanakkale Dardanelspor’un mazisinin yattığı ilk tesislerinin yıkımına başlandı.

Yıkımına başlanan Çanakkale Dardanelspor alt yapı tesislerinden Türk Futbol’una yüzlerce yetenek yetişirken, bir çok ünlü teknik adamda bu tesisler zamanında kırmızı-beyazlı kulüpte görev yaptı.

Kolay değil o tesislerde bir mazi yatıyor. Bir Geçmiş yatıyor. Ardı ardına gelen şampiyonluklar, süper lig macerası yatıyor. Şimdi ise yıkım için çalışmalar başlamış vaziyette bir tarih daha yok oluyor.

Çanakkale Dardanelspor süper ligte yer aldığı 1996/1999 sezonları arasında da kullanmıştı o tesisleri, bir çok başarıya imza attığı sezonlarda da şampiyonluk sevinçleri şimdi yıkımına başlanan tesislerin önünde yaşanmıştır.

Kimler geldi kimler geçmedi ki, teknik adam olarak Yılmaz Vural, İlyas Tüfekçi, Metin Tekin, Rasim Kara, Rahmetli Erdoğan Arıca, Erol Tok, Kamuran Yavuz, Feyyaz Uçar, Mustafa Meteertem ve bir çok teknik adam şimdi yıkımına başlanan tesislerde sevinç veya üzüntü yaşadılar.

Ya futbolcular yıllarını Fenerbahçe’ye ve Milli takıma vermiş Engin İpekoğlu, Hala Galatasaray spor kulübünün kaptanlığını yapan Selçuk İnan, Fenerbahçe kaptanı Mehmet Topal, Tolga Seyhan, Ufuk Ateş, Bülent Yenihayat, Mustafa Kocabey, Bekir Gür, Murat Önür, Engin Şentürk, Tamer Tuna, Erman Özgür, Şaban Yıldırım, Hasan Kabze, Okan Koç,İlkem Özkaynak, Fevzi Elmas, Gökhan Zan, Mehmet Çoğum, Yasir Elmacı, Mehmet Yılmaz, Bayram Toysal, Aytekin Viduşlu, Bülent Uygun, Sakıp Aytaç, Ferhat Kaplan, Serkan Rençber, Özgür İleri, Mesut Saray, Majid Mususi, Schubert, Gerson, Mapeza, Donev ve ismini sayamadığımız yüzlerce futbolcu şimdi yıkılmaya başlayan tesislerden geçerek süper ligte futbol yaşantılarını sürdürdüler.

2019 yılında sözleşmesi biten Çanakkale Dardanelspor tesisleri yeniden Özel İdareye devredildi ve şimdi ise yıkımına başlandı. Tesislerin önünden geçen taraftarlar ise hatıra kalması için fotoğraf çektiriyorlar. Belki kulüp tarih olacak ama önce anılar tarih oldu. Artık oradan geçen bir çok kent insanı bir mazisini belki çocuklarına, belkide torunlarına anlatacak.

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler