istanbul escort

“Bir Destandır Çanakkale, Atalarımızın İzinde” 05.11.2019

05 Kasım 2019 11:09
“Bir Destandır Çanakkale, Atalarımızın İzinde”  05.11.2019

Vali Orhan Tavlı, Türk Kızılay Toplum Temelli Göç Programları Koordinatörlüğü, Sosyal Uyum Programı kapsamında bir arada yaşama kültürünün geliştirilmesi ve toplulukların kültür - tarih birlikteliklerinin vurgulanması amacıyla “Bir Destandır Çanakkale, Atalarımızın İzinde” sloganıyla, ataları Çanakkale Savaşlarında Şehit olan Bulgar, Boşnak, Suriyeli ve Iraklı aileler ile bir araya geldi.

Çanakkale Öğretmenevinde gerçekleşen programa; Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, Türk Kızılay Çanakkale Şube Başkanı Ergin Sezen ve çeşitli kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Öğretmenevinde gerçekleşen programın ardından, Çanakkale’ye gelen Bulgar, Boşnak, Suriyeli ve Iraklı aileler Gelibolu Tarihi Alanı ziyaret ettiler. Çanakkale Savaşı’nda şehit olan atalarının mezarlarını ziyaret ederek, karanfil bırakıp, dua ettiler.

Vali Orhan Tavlı, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, Türk Kızılay Çanakkale Şube Başkanı Ergin Sezen ve Türk Kızılay Toplum Temelli Göç Programları Koordinatörlüğü, Sosyal Uyum Programı kapsamında Çanakkale’ye gelen Bulgar, Boşnak, Suriyeli ve Iraklı aileler,  Gelibolu Tarihi Alanda, Barış Pınarı Harekâtı’ na katılan  Kahraman Mehmetçiğimize Asker Selamı gönderdiler.

Ziyarete katılan, Suriyeli, Bulgar, Boşnak, Suriyeli ve Iraklı aileler atalarının kabirlerine gerçekleştirdikleri ziyaretten dolayı duydukları mutluluğu dile getirerek, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ettiler. FUNDA FİGEN

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler