BİGA KENT KONSEYİ YENİ BAŞKAN TATLI

20 Haziran 2019 15:16
BİGA KENT KONSEYİ YENİ BAŞKAN TATLI

Biga Kent Konseyinde yapılan Olağan Genel Kurul sonucunda Metin Tatlı'nın hazırladığı liste seçimi kazandı.

Biga Belediyesi Nikah Salonunda yapılan genel kurul açılış ve yoklama sonrası divan heyeti oluşturuldu. Divan Başkanlığına Recep Başkaya Katip Üyeliklerine Ayfer Çalışkan ve Taner Sarı getirildi. Ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Genel Kurulda İlk Konuşmayı Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan yaptı.
Erdoğan kısaca şunları söyledi: “Biga Kent Konseyinin genel kuruluna hoş geldiniz. Burada hepimiz Biga için toplandık, burada oluşacak yönetim Biga için çalışmalar yapacak. Hep Beraber Biga için çalışacağız. Adaylara aşarılar diliyorum.”
Sonrasında Mavi Liste'nin Başkan Adayı Gökhan Ertan ve Sarı Liste Sahibi Metin Tatlı birer konuşma yaptılar ve seçimlere geçildib. Gizli Oy ile yapılan seçimlerin sonunda 99 Geçerli Oyun 72 oyu Sari Liste Metin Tatlı 26 Oyu Mavi Lİste Gökhan Ertan aldı 1 oy geçersiz sayıldı.


Yeni Başkan Metin Tatlı yaptığı teşekkür konuşmasında; “Ben Burayı Çok Seviyorum. Belediyemizin Yapacağı işler var Bizim Yapacağımız İşler Var Elimizden geleni yapacağız.5 yıl 9 günden beri bu anı bekliyorum.5 yıl önce olduğu gibi şimdide kaldığımız yerden devam edeceğiz” diyerek katılan herkese çok teşekkür etti.

Biga Kent Konseyinin Yeni Yönetimi Şu Şekilde Oluştu:
-Metin Tatlı 
-Sıtkı Yağan 
-Ergün Erkap 
-İ.Hakkı Özarı
-Fahrettin Çakmak
-Semih Sertkaya
-Metin Sarıkaya 
-İbrahim Çaktuman 
Genel Kurul'a Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Belediye Meclis Üyeleri ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri katıldı. İHA

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler