istanbul escort

BİGA KEMER İÇDAŞ İLKOKULUNDA İZCİLİK KAMPI

20 Haziran 2019 15:17
BİGA KEMER İÇDAŞ İLKOKULUNDA İZCİLİK KAMPI

Biga Kemer İçdaş İlkokulunda Kale Gençlik Derneği, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü iş birliğiyle ilkokul öğrencilerinin, öğretmenlerinin ve velilerinin katılımıyla izcilik kampı düzenlendi.

Kemer İçdaş İlkokulu bahçesinde Arkeoloji, Uzay ve İzcilik temalı gerçekleştirilen kampa 18 öğrenci katıldı. Okul Müdürü Ercan Pehlivan, ilk defa kurulan izcilik kampının her yıl geleneksel hale getirilerek okul dışı zamanlarda öğrencilerin öğretmenleri ve velileri ile kaliteli vakit geçirmesini hedeflediklerini söyledi. Pehlivan: "kampta hazırlanan suni kazı alanında öğrenciler kazı çalışması yaptılar ardından Parion Kazı Alanı Başkan Vekili Uzman Arkeolog Sadık Sulan eşliğinde veliler ile birlikte Parion Antik kenti gezildi.

Kale Gençlik Derneği İzci Lideri Sema Çoban tarafından, "İzcilik nedir? Doğaya vatana, milletime nasıl faydalı bir izci olurum?" gibi konularda eğitimler verildi. İzci oyunları oynandı.

ÇOMÜ Uzay Bilimleri ve Teknoloji Bölümü öğrencisi Oğuzhan Üçüncü Uzay, Güneş Sistemi ve Galaksiler hakkında sunum yaptı. Ardından Jüpiter ve uyduları teleskop ile izlendi. Ay yüzeyi kraterleri gözlemlendi" diye konuştu. İHA

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler