BİGA KAYMAKAMLIĞI VE ÇARO SAHA ÇALIŞMALARINA BAŞLIYOR 06.09.2019

06 Eylül 2019 13:01
BİGA KAYMAKAMLIĞI VE ÇARO SAHA ÇALIŞMALARINA BAŞLIYOR 06.09.2019

Biga ilçe Kaymakamı Mustafa Can, Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ÇARO) Yönetim Kurulu Başkanı Ü.Cihan Müşterioğlu ve Koordinatör Çağrı Tok’u kabul etti.

 Kaymakam Can, Müşterioğlu ve Tok ile bir süre görüşerek sohbet etti. Ziyarette Parion Antik Kenti başta olmak üzere, Nilüfer Gölü gibi önemli turizm alanlarının etkin tanıtımına yönelik çalışmalar değerlendirildi.

Ziyarete ilişkin Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası’ndan yapılan açıklamada; “Biga ilçesi Kemer köyünde bulunan İÇDAŞ firmasının resmi sponsoru olduğu tiyatro, odeion, hamam, oda mezarlar, agora ve dükkanlar, kuzey surları, sevgililer şapeli, güney nekropol ve su kemeri gibi önemli kalıntıları bünyesinde bulunduran, Çanakkale’nin turizmde parlayan yıldızı olacak Parion Antik Kenti ile Kalafat Köyüne bağlı Nilüfer Gölü'nün etkin tanıtımı yapılarak tur programlarında yer almasına yönelik çalışmaları Biga Kaymakamlığı koordinasyonuyla sürdüreceğiz. Önümüzdeki süreçte Biga Kaymakamlığı ve ÇARO saha çalışmalarına başlayacaktır.”denildi. EZGİ KOSTAK

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler