istanbul escort

aksaray haber

‘Beyaz Açılımı’ yapmıştı… Vali Çınar Emekli Oldu

18 Temmuz 2019 17:07
‘Beyaz Açılımı’ yapmıştı… Vali Çınar Emekli Oldu

Çanakkale’de 2 yıl 3 ay valilik görevi yapan Ahmet Çınar, dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla emekli olduğunu duyurdu.

Çanakkale Valiliği görevine 3 Mayıs 2013 tarihinde atanan Ahmet Çınar, 52 yaşında emekli oldu. Vali Çınar, makam ile vatandaş arasında resmiyet algısı yaratan siyah renklerden vazgeçerek, saflığın ve temizliğin simgesi olarak bilinen beyaz rengi tercih ederek ‘Beyaz açılımı’ yapmıştı. Çınar, yerine tamamen beyaz renklerin kullanıldığı eşyalar getirtti. Kapısından, oturduğu koltuğa ve masaya kadar beyaz renklerin hakim olduğu makam odasında, misafirleri ağırladığı oturma grubu dahi her şeyi beyaz renk seçmişti. Makam aracı içinde beyaz renk BMW seçen Çınar, “Dünyanın her yerinde makam araçları genelde siyah oluyor. Ama bunun bir kuralı, kanunu yok. Bir ihtişam ve azametten dem vurulur her zaman. Ama beyaz da bir o kadar asil. Artık valilerin farklı renklerde makam araçları var. Beyaz bence hepsinden daha güzel. Çanakkale, dünyanın büyük savaşlarının yaşandığı bir şehir. Dolayısıyla barış mesajının en etkili bir şekilde verilebileceği bir şehir. Beyaz renk makam aracı halk nezdinde de bir değişiklik, algıda bir şeffaflaşma ve rahatlama sağlar diye düşünüyorum. Kırmızı plakası ve Türk bayrağı ile beyaz renk birleşince çok da şık durdu” açıklamasında bulunmuştu.

 

Vali Çınar döneminde alınan beyaz renk BMW marka otomobil, şuan hala valilik makam aracı olarak kullanılmaya devam ediyor.

 

UTKU YAŞAR CÜCE

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler