istanbul escort

Beni Destekleyenleri Gururlandırmak İstiyorum (20.05.2020)

Son Güncelleme : 20 Mayıs 2020 09:05
Beni Destekleyenleri Gururlandırmak İstiyorum (20.05.2020)

Biga Karate Gençlikspor kulübünün hırslı sporcusu hedeflerinin büyük olduğunu ifade etti.

Çanakkale Karatesinin yetenekli sporcularından biri olan Yasin Cesur  Karate sporunun disiplin gerektiren bir spor dalı olduğunu ifade ederken hedefinin Milli takıma yükselip kendisine destek olanları gururlandırmak olduğunu söyledi.

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ

YASİN CESUR: Benim Adım Yasin Cesur 24.07.2007 tarihinde İstanbul Kağıthane de doğdum. Biga İmam Hatip Ortaokulunda okuyorum Biga Karete Kulübü  lisanslı sporcusuyum

KARATE  SPORUNA  NE ZAMAN BAŞLADINIZ

YASİN CESUR: Karate sporuna 2018 yılında  başladım. Karate sporuna olan sempatim Ailem tarafından desteklendi bu spora yöneldim

İLK MÜSABAKANIZDA NE HİSSETTİNİZ

YASİN CESUR: İlk müsabakamda çok heyecanlıydım. Doğal olarak beni izleyenlein önünde ilk defa bir karşılaşmaya çıkacaktım. Buda beni çok heyecanlandırdı.

ÇALIŞMA ORTAMLARINIZ UYGUNMU

YASİN CESUR: Çalışma salonumuzun iyi olduğunu düşünüyorum. Temiz bir ortamda iyi çalışıyoruz.

OKUL VE SPOR’UN BİR ARADA YÜRÜMESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ

YASİN CESUR: Ben okul ve spor’un bir arada yürüyebileceğini düşünüyorum. Bizler okul çıkışlarında antrenmanlara gidiyoruz. Antrenmanlarımız derslerimizi çalışmamıza bir engel olmuyor. Hatta spor hayatım okulumu olumlu yönde etkiliyor.

ÖRNEK ALDIĞINIZ SPORCU VEYA SPORCULAR VARMI

YASİN CESUR:  Kendime Ugur Aktaş ve Burak Uygur’u örnek alıyorum

KARATE  SPORUNA  İLK BAŞLADIĞINIZDA NE GİBİ ZORLUKLARLA KARŞILAŞTINIZ

YASİN CESUR: Karate sporuna ilk başladığımda biraz yabancılık ve acemilik  çektim arkadaşlarımı ve antrenörlerimi tanıdıkça karate sporunu daha çok sevdim

KARATE SPORU  NASIL BİR DİSİPLİN GEREKTİRİYOR

YASİN CESUR: Bu sporu yapan kişi saygılı ve ahlaklı olmalı. Gerek okul hayatında, gerekse özel hayatında örnek olmalı. Bu sporu bir kavga aracı olarak görmemeli diye düşünüyorum.

ANTRENMANLARINIZDAN BAHSEDERMİSİNİZ

YASİN CESUR: Antrenmanlarımız bizler için hem eğitici hem de eğlenceli geçiyor. Haftanın hemen hemen her günü antrenmanlarımız oluyor.

MÜSABAKAYA ÇIKARKEN NASIL KONSANTRE OLUYORSUNUZ

YASİN CESUR: Karşılaşmaya çıkarken sadece oynayacağım müsabakaya odaklanıyorum. Ailemin ve antrenörlerimin büyük desteği oluyor. Buda benim müsabakaya konsantre olmamı sağlıyor.

MÜSABAKA SIRASINDA NELER HİSSEDİYORSUNUZ

YASİN CESUR: Karşılaşma öncesinde heyecanlanıyorum. Müsabaka başladığında ise bu heyecanımı yeniyorum. Sadece karşılaşmaya odaklanıyorum ve kazanmak için çaba sarfediyorum.

KARATE  SPORCUSU OLMANIN ZORLUKLARI NELERDİR

YASİN CESUR: Tabi ki her spor dalı gibi Karate sporunun da zorlu yanları var. Her şeyden önce çok çalışmalısınız, kilonuza dikkat etmelisiniz

YAPTIĞINIZ SPOR’A AİLENİZİN BAKIŞ AÇISI NEDİR

YASİN CESUR: Karate sporuna başladığım günden itibaren ailem hep yanımda oldu. Onların desteğini hep üzerimde hissetmek benim için büyük şans oldu.

BU SPORDA HEDEFLERİNİZ NELER

YASİN CESUR: Milli takıma seçilerek bana destek veren herkesi gururlandırmak istiyorum. Bayrağımızın dalgalandırmak en büyük hedefim.

KATILDIĞINIZ ŞAMPİYONALARDAN VE BAŞARILARINIZ NELERDİR

YASİN CESUR: Katıldığım bir çok turnuvada madalya aldım. Bundan sonra katılacağım turnuvalarda daha başarılı olacağım.

 

Etiketler: karate çanakkale türkiye yasin

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler