Belediye İşçileri Maaşlarını Alamıyor mu?

Son Güncelleme : 16 Temmuz 2019 10:07
Belediye İşçileri Maaşlarını Alamıyor mu?

Ezine Belediyesi’nde Neler Oluyor?

Ezine Belediyesi CHP Meclis Üyesi Ayça Kahrıman, belediye işçilerinin maaşlarını alamadıklarını iddia etti. İşçilerin ev kiralarını ve borçlarını ödeyemediklerini belirten Kahrıman, “Belediyemizde çalışan işçi arkadaşlarımızdan bazıları yanıma gelerek bazıları da telefonla arayarak maaşlarını alamadıklarını söylediler. Ev kirası ve borçlarını ödeyemeyen arkadaşlarımız mağdur olduklarını söylüyorlar” dedi. 

 

Belediye işçilerinin maaş ödemeleri konusunda sorunlar yaşandığını söyleyen Kahrıman, “ İşçi arkadaşlarımızdan yolumu çevirenler de oldu telefonla arayanlarda. Arkadaşlar ‘ Paramızı alamadık, borçlarımız var. Ev kiralarını ödeyemiyoruz’ gibi sitemlerde bulundular. Ben de kendilerine belediye başkanı olmadığımı ama sizin tarafınızdayım dedim. Ödensin diye de elimden geleni yaparım. Sanırım işçi arkadaşlarımıza ay sonuna doğru ödeme konusunda tarih vermişler. Ama arkadaşlarımız mağdur” diye konuştu. 

 

“Para yoksa 15-20 milyonluk pazaryeri projesi neden gündeme geliyor”

 

Geçtiğimiz hafta Pazaryeri Komisyonunu toplantısında da ilginç olaylar yaşandığını belirten CHP’li Kahrıman, “ Toplantıdan haberimiz yoktu. Geçtiğimiz hafta toplantı başlamak üzereyken bizi çağırdılar. Bizim CHP meclis üyelerimizin de çoğu şehir dışındaydı. Biz toplantıya 2 kişi gittik. Sonrasında da CHP Ezine İlçe Başkanımız Serdar Bey’i çağırdım. Biz 3 kişiyiz, onlar 30 kişi toplantıya katıldılar. Erenleraltı için 3 tane projelendirme yapılmış ve 15-20 milyonluk bütçeden bahsediliyor. Serdar başkanımız, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel’e ‘ Böyle önemli bir konuda yangından mal kaçırır gibi neden tek başınıza karar alıyorsunuz” dedi. Güray Bey sinirlendi ve sesini yükselterek, ‘ Ben sizi buraya çağırmak zorunda değilim, sırf muhalefet olmak için konuşuyorsunuz” diye sert çıkıştı. Bize bu kadar sert konuşunca nasıl olsa kendi istediğinizi yapacaksınız bizi buraya neden davet ettiniz dedim. ‘Sizi bir daha davet etmeyeceğim. İsterseniz CİMER’e şikayet’ şeklinde cevap alınca toplantı salonundan çıktık. Yüksek bütçeli pazaryerini görüşüyorsak, paramız var demektir. Madem paramız var neden işçilerin maaşlarını ödemiyoruz?” şeklinde konuştu.

 

“Gençlerimiz tehdit ediliyor”

 

AK Parti Ezine Gençlik Kolları Başkanı Mert Altekin’in insanları tehdit ettiğini de öne süren CHP Ezine Belediye Meclis Üyesi Ayça Kahrıman, “ AK Parti Ezine Gençlik Kolları Başkanı Mert Altekin, işyeri sahiplerini arayarak CHP ile ilgili paylaşımlarda bulunan insanları kovmalarını istiyor ve tehdit ediyor. O insanlar da beni arıyorlar. Ben kendilerine geri adım atmamalarını söylüyorum” ifadelerinde bulundu.

 

UTKU YAŞAR CÜCE  (ÖZEL HABER)

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler