istanbul escort

BEDİRHAN UĞURAL DEĞİŞİK ÜLKELERDE ÜLKEMİ TEMSİL ETMEK İSTİYORUM

06 Haziran 2020 10:55
BEDİRHAN UĞURAL  DEĞİŞİK ÜLKELERDE ÜLKEMİ TEMSİL ETMEK İSTİYORUM

Biga Karate Gençlik Spor kulübünün başarılı sporcusu Bedirhan Uğural hedeflerini anlattı.

Çanakkale Karatesinde bir genç yetenek daha adından bahsettirmeye başladı. Biga Karate Gençlik Spor Kulübünün sporcusu olan Bedirhan Uğural sınıf öğretmenin yönlendirmesi sonucunda Karate sporuna başlamış ve hızla başarı merdivenleri tırmanmış. Genç sporcu hedefinin değişik ülkelerde yapılacak şampiyonalarda başarılı olarak gurur yaşamak istediğini ifade etti.

KENDİNİ TANITIRMISIN

BEDİRHAN UĞURAL: 09.08.2010 Çanakkale de doğdum Barbaros Hayrettin Paşa ilkokulu 4.Sınıf öğrencisiyim

KARATE SPORUNA  NE ZAMAN BAŞLADIN

BEDİRHAN UĞURAL:  2016 yılında karateye başladım. Sınıf öğretmenim çok hareketli olduğum için bireysel bir sporla uğraşma mı tavsiye etmişti sonra karateye başlayınca karateyi çok sevdim

İLK MÜSABAKANDA NE HİSSETTİN

BEDİRHAN UĞURAL: İlk müsabakamda çok heyecanlıydım başaramama korkusu endişesi vardı

ÇALIŞMA ORTAMLARINIZ UYGUNMU

BEDİRHAN UĞURAL: Çalışma salonumuz temiz ve geniş. Antrenörlerimizin göstermiş oldukları hareketleri rahat bir şekilde yapabiliyoruz.

OKUL VE SPOR’UN BİR ARADA YÜRÜMESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ

BEDİRHAN UĞURAL: Ben sıkıntı yaşamadım.  Eğer düzenli çalışma ortamını kendinize sağlarsanız sporun derslere adapte olmayı daha iyi sağladığını görürsünüz

ÖRNEK ALDIĞINIZ SPORCU VEYA SPORCULAR VARMI

BEDİRHAN UĞURAL: İlk örnek aldığım kişi antrenörümüz Süleyman Orhan Sensei onun gibi başarılı olmak istiyorum.  Sporcu olarak ta bizleri gururlandıran  A milli sporcumuz Uğur Aktaş

KARATE SPORUNA  İLK BAŞLADIĞINIZDA NE GİBİ ZORLUKLARLA KARŞILAŞTINIZ

BEDİRHAN UĞURAL: Küçük bir salonda çalışıyorduk herkesin kullandığı bir salondu ve kalabalık gruplara çalışıyorduk.Bu da bizlerin rahat hareket etmemizi kısıtlıyordu. Çok zorlanıyorduk.

KARATE SPORU  NASIL BİR DİSİPLİN GEREKTİRİYOR

BEDİRHAN UĞURAL: Karate sporu ahlak saygı sabır ve azim olarak disiplinli çalışmayı gerektiren bir spor dur. Bunun içinde her hareketinize dikkat etmeniz gerekir.

ANTRENMANLARINIZDAN BAHSEDERMİSİNİZ

BEDİRHAN UĞURAL: Antrenmanlarımız çok yorucu olabiliyor. Bazen de çok keyifli oyunlar oynayarak geçiyor. Oynadığımız oyunlarda bile karate ile ilgili yeni şeyler öğreniyoruz hem eğleniyoruz hem de taze bilgiler öğreniyoruz

MÜSABAKAYA ÇIKARKEN NASIL KONSANTRE OLUYORSUNUZ

BEDİRHAN UĞURAL: Sadece karşılaşmaya odaklanıyorum. Başka bir düşünmüyorum. Antrenörümün bana verdiği taktikleri kafamda canladırıp karşılaşmaya hazırlanıyorum.

MÜSABAKA SIRASINDA NELER HİSSEDİYORSUNUZ

BEDİRHAN UĞURAL: Karşılaşma başladıktan sonra heyecanınızı yeniyorsunuz. Sadece rakibinize odaklanıyorsunuz. Onun yapacağı hareketlere ve sizi yenmesine izin vermemek için çalışıyorsunuz.

KARATE SPORCUSU OLMANIN ZORLUKLARI NELERDİR

BEDİRHAN UĞURAL: Karate zor bir spordur. Bugün üstesinden gelmek için azim sabır ve hırs gerekir

YAPTIĞINIZ SPOR’A AİLENİZİN BAKIŞ AÇISI NEDİR

BEDİRHAN UĞURAL:  Karate sporunun ailemin bakış açısı beni desteklemek ve ellerinden geleni yapmak oldu. İlk başladığım günden buyana hep yanımda oldular.

BU SPORDA HEDEFLERİNİZ NELER

BEDİRHAN UĞURAL: Karate sporunda hedeflerim olimpiyat şampiyonu olup değişik ülkelerde ülkemi temsil etmek

KATILDIĞINIZ ŞAMPİYONALARDAN VE BAŞARILARINIZ NELERDİR

BEDİRHAN UĞURAL: Trakya ligi müsabakalarında altın madalya kazandım. Ege ligi müsabakalarında altın madalya kazandım. İller arası müsabakalarında altın madalya kazandım.

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler