BAŞKAN’A ZİYARET

Son Güncelleme : 31 Aralık 2016 11:12
BAŞKAN’A ZİYARET

Cumhuriyet Halk Partisi İl ve İlçe Kadın Kolları Yönetimleri ile Kent Gönüllüleri, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a ziyarette bulundular. Hanımları ağırlayan Gökhan, kadınların desteğini çok önemsediği vurgusunu yaptı.

Başkan Gökhan ilk olarak Cumhuriyet Halk Partisi İl ve İlçe Kadın Kolları Yönetimlerini ağırladı. Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar’ın da katıldığı ziyarette  bir konuşma yapan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Bingöl, “Son günlerde ülkemizde o kadar konuşulacak konu varken, Suriye’yi, Suriye’de şehit düşen askerlerimizi, Güneydoğu’daki, büyük kentlerdeki terör olaylarını, sivil ve asker kayıplarımızı konuşacakken, sanki başka hiçbir problemimiz yokmuş gibi Belediye Başkanımızı yıpratma çalışmaları yapılmaktadır. Bunları yapanların bilemediği şudur ki, bütün CHP’liler, demokrasiyi, laikliği, insan haklarını, hukukun üstünlüğünü ve özgürlükleri savunur. Bu tür algı operasyonları ile bir çatlak açarız da oradan ilerler miyiz düşüncesi ile hareket edenler bilmelidirler ki, CHP’lileri böyle olaylar daha da birbirine kenetler, daha da bir araya getirir” dedi. Ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirten Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da, kadınların desteğini çok önemsediğini belirterek, “En büyük güvencem CHP’li kadınlar. Bunu seçimlerde de tekrar ediyoruz. Dayanışma ruhunu en iyi hissettiren kadınlar. Çünkü onlar haksızlığa karşı isyan etmişlerdir, daha yürekli davranmışlardır. Hatta bunu İstiklal Savaşında da yaşadık. İstiklal Savaşında kadınların kahramanlıkları hep anlatılır, biliriz, okuruz. Cumhuriyetin demokrasi ile taçlanması noktasında da mücadelemizde yine kadınlarımız ön planda. Birçok konuda başarılı da oluyorlar. Özellikle en son taciz yasasının çıkartılamaması konusu buna örnektir. Yine burada bütün demokrasi dışı hareketlere karşı kadın dayanışmasının çok önemli olduğunu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Çanakkale Belediyesi nezdinde yapılan saldırıların hiçbir hukuki dayanağı yok. Sadece yalan, iftira ve çarpıtma üzerine kurulmuştur. Dolayısı ile bu noktada bizim bilinçli olmamız, üyelerimizin bu konuda bilinçlenmesi son derece önemli. Ne olduğunu bilmemiz önemli. O bakımdan günlerdir bizim örgütlerimiz beni ziyaretlere geliyorlar” diyerek, ziyaretlerinden dolayı partili kadınlara da teşekkürlerini iletti.

Kent Gönüllüleri Başkan Gökhan ile Bir Araya Geldi

Başkan Gökhan aynı gün, Kent Gönüllülerini de ağırladı. Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen ziyarette ilk olarak bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, “Bugün biz, Çanakkale Belediyesi Kent Gönüllüleri olarak, Çanakkaleli kadınlar olarak, Atatürk`ün kadınları olarak, Cumhuriyetin bütün değerlerinin savunucusu kadınlar olarak, demokrasi bilincinin ne olduğunun farkında olan kadınlar olarak son günlerde kamuoyunda şahsınıza yönelik yürütülen kampanyanın bizler karşılığında yer bulmadığını, bizlerin size ne kadar güvendiğini ifade etmek için buradayız. Demokrasi anlayışı ile ne söylediğinizi biz gayet iyi biliyoruz, Çanakkale halkı biliyor. Çünkü biz Çanakkale Belediyesi Kent Gönüllüleri olarak şehrin her yerindeyiz ve bu şehirdeki herkesin size ne kadar güvendiğini biliyoruz” dedi. Başkan Ülgür Gökhan ise, “Biz sadece Çanakkale’nin barışın kenti olması için mücadele etmiyoruz. Aynı zamanda ülkemizin de barışın ülkesi olmasını dilediğimiz için mücadele ediyoruz. Buradaki barış ve demokrasi mücadelemiz sadece kentimiz için değil ülkemiz için, ülkede bugün geldiğimiz ayrışma noktasından geri dönüp kaynaşmamız için yapıyoruz mücadeleyi” diyerek konuşmasına başlarken, devamında ise ,“Burada insan hak ve özgürlüklerini Çanakkale insanı ezbere biliyor. Ben bu kent insanının yöneticisi değilim, temsilcisiyim. Benim insanları yönetmek haddime değildir. Ben ancak Belediye personelini yönetirim. Onun dışındaki insanları temsil ederim. Demokrasi anlayışımız budur. Burada istediğimi başka insanlar için de isterim. Bütün Türk toplumu için isterim. Şiddetle ve nefretle teröre karşıyız. En ufak bir ayrışımımız olmaz. Çünkü biz Misakı Milli sınırları içerisinde birlik ve bütünlüğümüzü savunan bir anlayışın partisiyiz. Biz Mustafa Kemal’in partisiyiz” dedi. Başkan Gökhan, Kent Gönüllüsü kadınlara ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletirken, ziyaret toplu hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler