Başkan Çetin: “Beni yıldıramazsınız, Gökçeadalılara hizmet vermeye devam edeceğim” 06.09.2019

06 Eylül 2019 09:27
Başkan Çetin: “Beni yıldıramazsınız, Gökçeadalılara hizmet vermeye devam edeceğim”  06.09.2019

Geçtiğimiz günlerde gündeme taşıdığımız 5. Gökçeada Motofest iptal edildi. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, “Maaşını devletten alan birkaç kişi "oh be gürültüden kurtulduk", bir kaç kişi ise "alt yapısı hazırlanmalı" diyor. Gelin kardeşim beraber hazırlayalım o zaman. Gökçeada gelecek motor sevdalılarını 4 yıldır misafir ediyor ve motor sevdalılarının sosyo kültürel ve sosyo ekonomik katkılarını yazıyordunuz şimdi ne oldu da festivalden rahatsız oldunuz. Be

Türkiye Denizcilik İşletmeleri Limanlar Daire Başkanlığı, 5-8 Eylül tarihleri arasında Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde yapılması planlanan ‘5. Uluslararası Gökçeada Motofest’ in Kuzu Limanı’nda yapılmaması hususunda Gökçeada Kaymakamlığına yazılı dilekçe vermişti. Bu duruma hem ada hem de motosiklet tutkunları tepki göstermişti. Yapılan görüşmeler sonucunda motofest iptal edildi.

 

  1. Uluslararası Gökçeada Motofest’in iptal edilmesine en çok tepkiyi gösteren isim Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin oldu. Başkan Çetin yaptığı yazılı açıklamada; “Bugüne kadar 4 kez yaptığımız Motosiklet Festivali alanı olan Kuzulimanı da sit bölgesi olmasına rağmen yıllardır sorun yaşanmayan konular bu yıl karşımıza sorun olarak çıkartılmıştır. Gökçeada'da ticareten, siyaseten devleti temsil edene sesleniyorum; yarattığın gerginlikten korktuğumuzdan değil; devlete olan saygımızdandır sükûnetimiz. Bu bağlamda tüm Gökçeadalıların menfaati hususunda kendimi ortaya koyacağımdan kimsenin endişesi olmasın” dedi.

 “SAYIN TURAN’A BÜYÜK GÖREV DÜŞMEKTEDİR”

 Gökçeada Kaymakamlığı ile aralarında Gökçeada Belediyesinin bu konuda uzlaşamadığını belirten Çetin, “Motosiklet Festivali ile alakalı Gökçeada'da yaşanan sıkıntılar konusunda Ak Parti Grup Başkan Vekili Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Bülent Turan'a da büyük görev düşmektedir. Benim yapacaklarımı engellemeye çalışırken Gökçeada’ya zararı dokunanlara dur diyebilecek olan Sayın Vekilimiz, Çanakkale'nin sorunlarına temas ettiği gibi buraya da temas etmelidir. Son günlerde yaşanan birçok konunun arasından gündeme oturmuş olan Gökçeada Motor Festivali ile ilgili iptal süreci, kamuoyunda bilgi kirliliğine sebebiyet vermiştir. Bu yıl 5. sini yapmayı planladığımız festival ile ilgili TDİ Genel Müdürlüğü'nden gelen yazı ile Kuzulimanı’nda festivale müsaade edilmemiş olup, TDİ Genel Müdür Yardımcısı ile görüşüldüğünde Gökçeada Kaymakamı'nın festivalin burada yapılmasının uygun olmayacağı üzerine karar verdiklerini ifade etmiştir” diye konuştu.

 “KAYMAKAMLIK DURUMU ZORLAŞTIRMIŞTIR”

Çetin açıklamasının devamında; “Sonraki adım olarak Festivalin Yıldızkoy'da yapılması planlanmış ancak mevzubahis alanda aynı tarihte önceden planlanmış başka bir program olduğundan festival alanının Kaleköy'de bulunan boş bir arazide yapılmasına karar verilmiştir. 4 gün boyunca arazide yapılan çalışmalar sonucu Festival alanı düzenlemesi tarafımızca yapılmıştır. Bu kadar emeğin üzerine Kaymakamlık alana Jandarma göndererek bu özel mülkiyet ile aramızdaki protokolü sormuştur. Bu protokolün kendilerini hiçbir suretle ilgilendirmemesine rağmen Kaymakamlık Belediyemize yazı göndererek bizden bu protokolü istemiştir. Bu da yetmemiş gibi Festival düzenleme Komitesi Üyelerinin bilgilerini isteyerek durumu zorlaştırmıştır. Festivalin düzenlemesi için Kaymakam ile ikili ilişkileri iyi olduğu düşünülen Murat Suluoğlu kendileriyle görüşmek için gittiğinde Murat Bey'e "Protokol yok; olsa da orası 3. derece sit alanıdır kuruldan izin alınması gerekir" diyerek festivalin olmaması için bahaneler üretmiştir. Daha sonra oradan ayrılan Murat Suluoğlu Gökçeada Motorsiklet Spor Kulübü Derneği Başkanı ve Türkiye Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu Başkanı Semih Tevs'e; ‘Semih Abi Kaymakam Bey izin vermeyecek şahsınız ve Belediye Başkanı bu konuyla alakalı zor durumda kalacak bu yüzden festivali iptal et’ dedikten sonra Semih Tevs aynı gün festival iptal bilgisini sosyal medyadan paylaşmıştır”

 “GÖKÇEADA’NIN HUZURUNU KAÇIRMANIZA FIRSAT VERMEYECEĞİM”

 Gökçeada’nın kültürel ve turizm faaliyetleri konusunda daha iyi yerlere geleceğini belirten Başkan Çetin, “ Maaşını devletten alan birkaç kişi "oh be gürültüden kurtulduk", bir kaç kişi ise "alt yapısı hazırlanmalı" diyor. Gelin kardeşim beraber hazırlayalım o zaman. Gökçeada gelecek motor sevdalılarını 4 yıldır misafir ediyor ve motor sevdalılarının sosyo kültürel ve sosyo ekonomik katkılarını yazıyordunuz şimdi ne oldu da festivalden rahatsız oldunuz. Beni yıldıramazsınız ben tüm Gökçeadalılara hizmet vermeye sonuna kadar devam edeceğim.

Gökçeada'da yaşanabilecek herhangi bir sıkıntı hiç kimseye fayda sağlamaz. Sıkıntılar ancak Gökçeadalı vatandaşımıza ve mevsimsel kazanç sağlayan gerek konaklama, gerek yeme içme gerekse turizm alanında hizmet veren tüm esnafımıza yansıyacaktır. Gökçeada'da bizim gibi hancı olanlar var ama bir de bunun yanında yolcu olanlar var onlara söylüyorum "Gökçeada'nın huzurunu kaçırmanıza fırsat vermeyeceğim!” şeklinde konuştu.

 

UTKU YAŞAR CÜCE

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler