istanbul escort

Başkan Bayram; “Görevimi severek yapıyorum” 13.01.2020

Son Güncelleme : 18 Ocak 2020 12:01
Başkan Bayram; “Görevimi severek yapıyorum” 13.01.2020

Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram, göreve geldiği günden bu yana Ayvacık’ın daha yaşanabilir bir ilçe olması için mücadele ederken, ilçe halkının sorunlarını ve taleplerini de çözüme kavuşturuyor. Her zaman halkın yanında olan ve gece gündüz demeden Ayvacık için çalışan Başkan Bayram, mütevaziliği ve çalışkanlığı ile ilçe halkının gönlünde taht kurdu.

Kaleninsesi Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram, seçimlerin ardından ilçede yaptığı çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verdi. Ayvacık’ta halkın, kendisine her zaman ulaşabildiğini belirten Başkan Bayram; “Halkımın bana ulaşamama gibi bir durumu söz konusu değil. Her türlü sıkıntıda bana rahatlıkla ulaşabiliyorlar. Her zaman halk ile bir aradayım. Belediye Başkanları hep ulaşılamayan insanlar olarak görülür. Ben bu algıyı kırmaya çalıştım. Ayvacık’ta bu yönde de başarılı olduk diyebilirim. Ben görevimi severek ve zevk alarak yapıyorum” dedi.

 

“Belediye Başkanı seçildikten sonra diğer belediyeler kadar kötü bir tabloyla karşılaşmadık” diyen Başkan Mesut Bayram; Ayvacık’ın bütün mahallelerini kapı-kapı dolaştığını söyledi. En büyük hayalinin ne olduğu sorusuna ise Başkan Bayram; “Çanakkale’de ulaşılabilir oyun alanlarının ve sosyal aktivitelerin olduğu bir yer olmasını istiyorum” diye cevap verdi.

 

Kaleninsesi Gazetesi olarak Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram ile yaptığımız özel röportajın detaylarını değerli okuyucularımız ile paylaşıyoruz;

 

Seçimlerden sonraki süreç nasıl geçti?

 

Mesut Bayram, “Belediye başkanı seçildikten sonra diğer belediyeler kadar kötü bir tabloyla karşılaşmadık. Yaklaşık 13-14 milyon civarında belediyeye ait borç varmış. Bunların 2-3 milyon kadarı piyasaya, diğer tutar ise iller bankasına olan bir borçmuş. Tabi ki hızlıca borç ödemeye başladık. Tasarrufa gittik. Lüzumsuz harcamaları engelledik. Lüzumsuz harcamaları engelleyince kasa ister istemez artmaya başlıyor. Tabi ki alt yapısı olmayan yollar vardı. Taş döşenmeyen sokaklar vardı. Bunlar için çalışmalara başladık. Çocuk parklarına önem verdik. Çocuk parklarını sadece çocukların eğlence alanı olarak görmedik. Çocukların aileleriyle beraber vakit geçirecekleri bir ortam yaratmaya çalıştık. Birde kapalı otopark projemiz vardı. Burada ki amacımız otoparktan ziyade bölgemizin düğünlerini de yapabileceği bir alan yaratmaktı”

 

Belediye Başkanı olarak ilçe halkından istedikleriniz nelerdir?

 

Mesut Bayram, “Halka ulaşılabilmesi kolay bir insanım. Ben adaylığım sürecinde yaklaşık 4.000 tane ev gezdim. Ayvacık’ın bütün mahallelerini kapı-kapı dolaştım. Kapısı çalınmadık daire kalmamıştır. Halkımın bana ulaşamama gibi bir durumu söz konusu değil. Her türlü sıkıntıda bana rahatlıkla ulaşabiliyorlar. Ben bundan da hiçbir şekilde muzdarip değilim. Çünkü ben bunu istedim. Ben halkla iç içe olmak istedim. Belediye başkanlarını hep ulaşılamayan insanlar olarak gördüler. Ben bu algıyı kırmaya çalıştım. Ayvacık’ta bu yönde de başarılı olduk diyebilirim. Ben görevimi severek ve zevk alarak yapıyorum.”

 

Gündemde olan kruvazör limanı ile son durum ne oldu?

 

Mesut Bayram, “Kruvazör limanı ile ilgili ilk göreve geldiğimizde bununla ilgili olarak bir yazı geldi. Bu liman yapılsa dahi kamu zararı var denildi. Devlette bazı projelerde küçülmeye gidince akabinde bu projede de kamu zararı var denilince vazgeçildi. Tamamen iptal oldu. “ Şuanda Küçükkuyu’da gümrük kapısı var. Biz ikinci bir gümrük kapısı için müracaatta bulunduk.”

 

Doğalgazla ilgili çalışmalardan bahseder misiniz?

 

Mesut Bayram, “Geldiğim günden beri doğalgazla ilgili mecliste alınan bir karar var mı diye sorguladım. Mecliste doğalgazla ilgili hiçbir şekilde alınmış bir karar yok. Doğalgazın ilçeye gelmesi için meclis kararı olması gerektiği bilgisini aldım. Meclis kararıyla birlikte EPDK’ya başvuruda bulunmam gerektiği söylendi. Ancak buraya geldiğimde ve doğalgazla ilgili karar alınıp alınmadığını sorduğumda almadık denildi. Bizdeki evrak gaz firmasının görüş evrakı. Paylaşılan evrak meclis kararı evrakı değil. O evrakları paylaşanlara ve iftira atanlara suç duyurusunda bulunacağım.”

 

Alt yapı çalışmaları nasıl gidiyor?

 

Mesut Bayram, “Yeni bir ihale var. Büyük ihtimalle Nisan-Mayıs aylarında bitecek. Yaklaşık 25-26 kilometrelik bir alt yapı çalışması var. İlçe merkezinde şuanda eski alt yapı var. Su şebekesi yok. Tepki alırız diye şehrin merkezine girilmemiş. Şehrin merkezi kalmış. Bankaların ve marketlerin olduğu sokağa biz yeni üst çalışması yaptık. Bunun alt yapılarının komple biz yaptık.”

 

Projelerin arasında kreşlere önem vereceğiniz vardı konuyla ilgili bilgi verir misiniz?

 

Mesut Bayram, “Kreş için iki tane yer belirledik. Büyük ihtimalle bu yıl içerisinde temeli atılacak. Hatta bütçede parasını da ayırdım. Sadece yer konusunda sıkıntımız var. Alternatif başka bir yer bulduk. Şuan çamlık mesire alanımız var bizim. O mesire alanımızın içerisinde bir restoran yapıyoruz oraya. Dün itibariyle de projemiz onaylandı. Bu yaz içerisinde de yüzde 90 faaliyete geçeceğiz. Dediğim gibi kreşimizin de bu yıl içerisinde temeli atılacak. Biz  baştan beri söyledik çocuklara hep önem verdik. Amacımız ise çocuklarımızın ve ailelerinin huzurlu ve mutlu yaşayabilmesidir.”

 

İlçenizle ilgili en büyük hayaliniz nedir?

 

Mesut Bayram, “İlk belediye başkanı seçildim. Halkımızın çoğu yolda giderken bana el sallıyordu. Benim isteğim ve hayalim insanların güldüğü, mutlu olduğu özellikle çocukların hayatını daha rahat yaşayabileceği, Çanakkale’de ulaşılabilir oyun alanlarının ve sosyal aktivitelerin olduğu bir yer olmasını istiyorum. Artık buranın bir ilçe olduğunu anlamaları gerekiyor.”       BURCU YILDIZ

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler