istanbul escort

Başarıya Basamak Basamak Ulaşacağım (20.05.2020)

Son Güncelleme : 20 Mayıs 2020 09:05
Başarıya Basamak Basamak Ulaşacağım (20.05.2020)

Anafartalar spor kulübünün minik sporcusu Numan Fatih Altunışık hedeflerini anlattı.

Çanakkale Anafartalar Spor Kulübünün yetenekli sporcusu Numan Fatih Altunışık başarı merdivenlerini basamak basamak çıkmak istediğini ve Milli forma altında başarılara imza atmak istediğini ifade etti.

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ ?

NUMAN FATİH ALTUNIŞIK: Merhaba adım Numan Fatih Altunışık. 8yaşındayım. Esenler Mahallesi Ticaret Borsası İlköğretim Okulu 2. Sınıfa gidiyorum.

TAKEWONDO SPORUN NE ZAMAN BAŞLADINIZ ?

NUMAN FATİH ALTUNIŞIK: Taekwondo sporuna 20 ay önce başladım. Ve ondan önce 24 ay Jimnastik sporu yapıyordum. Jimnastik ile uğraşmış olmam Taekwondo sporu için oldukça faydalı oldu

BU SPORA YÖNLENDİREN SEBEPLER NELERDİR ?

NUMAN FATİH ALTUNIŞIK: Babam zaten şuanda milli takım antrenörü ve Taekwondo sporunda başarılı olmuş ve Taekwondo hayatına Antrenör olarak devam eden abilerim sayesinde ve Taekwondo sporuna yatkın olduğum için benim de isteğim ile Taekwondo sporuna başladım.

İLK MÜSABAKANDA NELER HİSSETTİN ?

NUMAN FATİH ALTUNIŞIK: Tabi ki her sporcu gibi heyecanlıydım. Heyecanını yenmenin sırrının tecrübe sahibi olmaktan geçtiğini söyler hocalarım bende bu konuda onlara güveniyorum

ÇALIŞMA ORTAMINIZ NASIL ?

NUMAN FATİH ALTUNIŞIK: Çalışma ortamlarımız biraz küçük ve havasız. Antrenman maçları yapmak istediğimizde turnuvalardaki gibi olmayan, dar bir alanda maç yapmak zorunda kalıyoruz

OKUL VE SPORUN BİR ARADA YÜRÜMESİ HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUN ?

NUMAN FATİH ALTUNIŞIK: Okul ve sporun bir arada olması beni yoruyor ama ben ikisini de seviyorum. Atatürk’ün de dediği “Sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim” sözüne uymaya çalışıyorum

ÖRNEK ALDIĞIN SPORCULAR VARMI ?

NUMAN FATİH ALTUNIŞIK:  Türkiye Taekwondosunun bu konuda oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum ama genel olarak Örnek aldığım sporcular: Levent Tuncay, Servet Tazegül, İrem Yaman.

İLK ZAMANLARDA NE GİBİ ZORLUKLAR YAŞADIN ?

NUMAN FATİH ALTUNIŞIK: İlk başladığım zamanlarda biraz fazla yoruluyordum ve bazı teknikleri yapmakta zorlanıyordum. Ama gayretli çalışarak üstesinden geldim

TAEKWONDO SPORUNDA NE GİBİ DİSİPLİN GEREKİYOR

NUMAN FATİH ALTUNIŞIK: Spor da disiplinli olursanız arkasından başarı kendiliğinden geliyor. Ben bunu hocalarımdan ve tabi ki ev ve antrenman salonunu ayrı tutarak öğrendim.

ANTRENMANLARINIZ NASIL GEÇİYOR ?

NUMAN FATİK ALTUNIŞIK: Haftada 6 gün günde 2 saat antrenmanlarımız oluyor. Maç zamanlarında çift antrenman yapıyoruz.

MÜSABAKA ÖNCESİ NASIL KONSANTRE OLUYORSUN?

NUMAN FATİH ALTUNIŞIK: Müsabakaya çıkarken sadece maçıma odaklanıyorum. Muhtemel rakiplerimin maçlarını izliyorum ve beslenmeme dikkat ediyorum.

MÜSABAKA ESNASINDA NE HİSSEDİYORSUN ?

NUMAN FATİH ALTUNIŞIK: Baştan biraz heyecanlanıyorum. Sonra alıştıkça heyecanım yatışıyor ve maçı kazanmaya odaklanıyorum.

TAEKWONDO SPORCUSU OLMANIN ZORLUKLARI NELER ?

NUMAN FATİH ALTUNIŞIK: Hem okula hem antrenmanlara yetişmek bazen biraz yorucu olabiliyor.

AİLEN SPOR YAPMANA NASIL BAKIYOR

NUMAN FATİH ALTUNIŞIK: Ailem beni bu konuda oldukça destekliyor. Her maçımda yanımdalar. Antrenman harici babamla evde de Taekwondo çalışıyoruz. Onlara çok şey borçluyum.

HEDEFLERİN NEDİR ?

NUMAN FATİH ALTUNIŞIK: Uluslararası arenada bayrağımızı dalgalandırmak ve birincilik madalyamı alarak istiklal marşımızı dünyanın bir çok yerinde okutmak .

KATILDIĞIN TURNUVALAR VARMI ?

NUMAN FATİH ALTUNIŞIK: Çanakkale İli 29 Ekim Kupasında 2.oldum.

 

 

Etiketler: taekwondo çanakkale türkiye derece madalya numan

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler