istanbul escort

Başarılı ve Ahlaklı Sporcu Olmak İstiyorum (27.06.2020)

Son Güncelleme : 27 Haziran 2020 09:06
Başarılı ve Ahlaklı Sporcu Olmak İstiyorum (27.06.2020)

Anafartalar Spor Kulübünün 11 yaşındaki sporcusu hedeflerini anlattı.

Çanakkale Anafartalar spor Kulübünün sporcusu Eylül Umudum ailesinin ve antrenörünün kendisine verdiği desteğin kendisini çok mutlu ettiğini, hedefinin çok başarılı ve ahlaklı bir sporcu olmak olduğunu ifade etti.

Hedeflerinin olduğunu ifade eden Eylül Umudum’un antrenörlüğünü ise Milli takım antrenörlerinden Hasan Altunışık yapıyor.

KENDİNİ TANITIRMISIN

EYLÜL UMUDUM: Merhaba adım Eylül Umudum 11yaşındayım. Çanakkale Şemsettin Fatma çam oğlu 6. Sınıf  öğrencisiyim. Taekwondo sporuna 2019 yılında başladım

SİZİ SPORA YÖNLENDİREN SEBEPLER VE KİŞİLER VARMI

EYLÜL UMUDUM: Arkadaşım Taekwondo sporuna  gidiyordu bende merak ettim ve ailemin desteğiyle bende başladım.

İLK KARŞILAŞMANDA NE HİSSETTİN

EYLÜL UMUDUM: Henüz resmi karşılaşmaya çıkmadım. Ama resmi bir müsabakaya çıkmayı çok isterdim. O heyecanı yaşamaktan mutlu olurdum.

ÇALIŞMA ORTAMLARINIZ UYGUNMU

EYLÜL UMUDUM: Uygundu özellikle Hasan hocamın desteği ve hoşgörülü olması beni gayretlendirdi ve  başaracağıma inandırdı.  Antrenörümün bana olan inancı kendimi güçlü hissettirdi bu konuda antrenörüme çok teşekkür ediyorum.

OKUL VE SPOR’UN BİR ARADA YÜRÜMESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ

EYLÜL UMUDUM: İkisi bir arada zor oluyor ama daha sonra planlı ve programlı çalıştığımda zorlanmıyorum  artık yorucu olsa da sevdiğim bir şeyle uğraşmam beni hem dinlendiriyor hem de düzenli olmamı sağlıyor.

ÖRNEK ALDIĞINIZ SPORCU VEYA SPORCULAR VARMI

EYLÜL UMUDUM: Kulübümüzün başarılı sporcuları Zeynep Taşkın, Melek Gündoğan ve İrem Dinç örnek aldığım sporcular. Onlarla aynı kulüpte olmak bana gurur veriyor.

TAEKWONDO SPORUNA  İLK BAŞLADIĞINIZDA NE GİBİ ZORLUKLARLA KARŞILAŞTINIZ

EYLÜL UMUDUM: İlk zamanlarda tekniklerde çok zorlanıyordum. Onun dışında başka bir zorlukla karşılaşmadım.

TAEKWONDO SPORU  NASIL BİR DİSİPLİN GEREKTİRİYOR

EYLÜL UMUDUM: Düzenli çalışmalarınızı yapmanız gerekiyor. Ara verdiğinizde formdan düşüyorsunuz. Ayrıca bu sporda kiloda önemli.  Sağlıklı beslenme ye dikkat etmemiz gerekiyor. Aslında sağlıklı bir yaşam için gerekli olan disiplini tekaekwando sayesinde biz mecburen yerine getirmiş oluyoruz.

ANTRENMANLARINIZDAN BAHSEDERMİSİNİZ

EYLÜL UMUDUM: Yorucu bir tempomuz var. Yaz geldiğinde sabahları koşu,  akşam ise antrenman yapıyoruz. Antrenmanlarımız tabiki yorucu oluyor ancak aynı zamanda da eğlenceli geçiyor. Belki de en güzel yönü gün geçtikçe geliştiğimizi görüyoruz. Bu çok güzel bir duygu.

MÜSABAKAYA ÇIKARKEN NASIL KONSANTRE OLUYORSUNUZ

EYLÜL UMUDUM: Maçı kazanabileceğini düşünüp kendimi iyi hissediyorum.

MÜSABAKA SIRASINDA NELER HİSSEDİYORSUNUZ

EYLÜL UMUDUM: Maç anında teknikleri düşünüyorum tabiki de heyecanlı oluyorum

TAEKWONDO  SPORCUSU OLMANIN ZORLUKLARI NELERDİR

EYLÜL UMUDUM: Düzenli çalışma ve sabır gerektiriyor. Tabi bu zorluk bize aynı zamanda  hayat avantajı sağlıyor.Taekwondo  uzun soluklu bir spor,  bir anda başarıya ulaşamıyoruz . Uzun çalışmalar sonrası belli bir seviyeye gelebiliyoruz. Birde bireysel bir spor buda ayrı bir zorluk.

YAPTIĞINIZ SPOR’A AİLENİZİN BAKIŞ AÇISI NEDİR

EYLÜL UMUDUM: Ailem zaten beni Taekwondo sporuna yönlendirmişti. En başından beride hep benim yanımda oldular. Onların benim yanımda olması benim daha verimli olmamı sağlıyor.

BU SPORDA HEDEFLERİNİZ NELER

EYLÜL UMUDUM: Benim hedefim çok çalışarak başarılı ve ahlaklı bir sporcu olmak. Daha sonra her sporcunun hayali olan Milli olmak istiyorum.

 

Etiketler: taekwondo çanakkale türkiye derece madalya

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler