istanbul escort

BAŞARILI OLMANIN YOLU ÇALIŞMAKTAN GEÇİYOR (09.07.2020)

09 Temmuz 2020 09:56
BAŞARILI OLMANIN YOLU ÇALIŞMAKTAN GEÇİYOR (09.07.2020)

Çanakkale Anafartalar Spor Kulübü sporcusu Yusuf Alkan hedeflerini anlattı.

Çanakkale Anafartalar Spor Kulübü’nün genç sporcusu Yusuf Alkan, okul hayatı ile antrenmanları arasındaki dengeyi iyi kurduğunu ve birbirine karıştırmadığını ifade ederken, üst düzey başarılara imza atmanın yolunun çok çalışmaktan geçtiğini bildiğini ifade etti.

Genç sporcunun antrenörlüğünü Milli takım antrenörlerinden Hasan Altunışık yapmakta

Sizi tanıyabilir miyiz?

YUSUF ALKAN: Merhaba, adım Yusuf ALKAN, 8 yaşındayım. Mustafa Kemal İlköğretim Okuluna gidiyorum. 3. Sınıfa geçtim. Taekwondo sporuna kendi isteğim, ayrıca babamın teşvik ve yönlendirmeleri ile 2 yıl önce başladım.

Sizi spora yönlendiren sebepler ve kişiler var mı?

YUSUF ALKAN:  Genel olarak spor yapmayı çok seviyorum. Şuan Taekwondo sporunun yanı sıra yüzme ve futbol sporları ile de meşgul oluyorum. Her spor dalının bana farklı kabiliyetler kazandırdığı düşünüyorum. Spora devam etmem konusunda en büyük destekçim babamındır. Beni sürekli olarak sağlıklı beslenmeye ve spor yapmaya teşvik edip yönlendirmeye çalışır.

İlk müsabakanızda ne hissettiniz?

YUSUF ALKAN:  Tabi ki her sporcu gibi heyecanlıydım. Heyecanını yenmenin sırrının tecrübe sahibi olmaktan geçtiğini söyler hocalarım bende bu konuda onlara güveniyorum. Müsabakalara çıkmaya başladıktan sonra heyecanımı en aza indirdiğimi düşünüyorum.

Çalışma ortamlarınız uygun mu?

YUSUF ALKAN: Çalışma ortamlarımız biraz küçük ve havalandırmaları yetersiz kalıyor. Antrenman maçları yapmak istediğimizde turnuvalardaki gibi olmayan, dar bir alanda maç yapmak zorunda kalıyoruz. Umarım ileride daha geniş ve ferah ortamlarda çalışma imkânımız olur.

Okul ve sporun bir arada yürümesi hakkında düşünceleriniz?

YUSUF ALKAN: Okul ile sporun bir arada olması beni yoruyor, ancak ben ikisini de seviyorum. Kafamı dağıtmak için spor bana çok iyi geliyor. 

Örnek aldığınız sporcular var mı?

YUSUF ALKAN:  Türkiye Taekwondosunun bu konuda oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum ama genel olarak Örnek aldığım sporcular: Levent Tuncay, Servet Tazegül, İrem Yaman.

Taekwondo sporuna ilk başladığınızda ne gibi zorluklarla karşılaştınız?

YUSUF ALKAN: İlk başladığım zamanlarda biraz fazla yoruluyordum ve bazı teknikleri yapmakta zorlanıyordum. Ama gayretli çalışarak üstesinden geldim

Taekwondo sporu nasıl bir disiplin gerektiriyor?

YUSUF ALKAN: Spor da disiplinli olursanız arkasından başarı kendiliğinden geliyor. Ben bunu hocalarımdan ve tabi ki ev ve antrenman salonunu ayrı tutarak öğrendim.

Antrenmanlarınızdan bahseder misiniz?

YUSUF ALKAN: Haftada 6 gün günde 2 saat antrenmanlarımız oluyor. Maç zamanlarında çift antrenman yapıyoruz. Belki yorucu oluyor ama başarılı olmak için çok çalışmanız gerekmekte, çalışmadan başarıya ulaşmanız mümkün olmuyor.

Müsabakaya çıkarken nasıl konsantre oluyorsunuz?

YUSUF ALKAN: Müsabakaya çıkarken sadece maçıma odaklanıyorum. Muhtemel rakiplerimin maçlarını izliyorum. Ayrıca uyku düzenime ve sağlıklı beslenmeye dikkat ediyorum.

Müsabaka sırasında neler hissediyorsunuz?

YUSUF ALKAN: Baştan biraz heyecanlanıyorum. Sonra alıştıkça heyecanım yatışıyor ve maçı kazanmaya odaklanıyorum.

Taekwondo sporcusu olmanın zorlukları nelerdir?

YUSUF ALKAN: Hem okula, hem antrenmanlara yetişmek bazen biraz yorucu olabiliyor.

Yaptığınız spora ailenizin bakış açısı nedir?

YUSUF ALKAN: Ailem beni bu konuda oldukça destekliyor. Özellikle babam her maçımda yanımda oluyor. Antrenman harici babamla evde de Taekwondo çalışıyoruz. Onlara çok şey borçluyum.

Bu sporda hedefleriniz nelerdir?

YUSUF ALKAN: Uluslararası arenada bayrağımızı dalgalandırmak ve birincilik madalyamı alarak istiklal marşımızı dünyanın birçok yerinde okutmak.

Katıldığınız şampiyonalardan ve başarılarınız nelerdir?

YUSUF ALKAN: Çanakkale Anafartalar spor kulübünde kendi kilom da başarılarım var, ancak daha yolun başındayım. İnşallah çok çalışıp, daha yüksek dereceler elde edeceğim.

Etiketler: çanakkale

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler