istanbul escort

aksaray haber

BAŞARILI OLMAK İÇİN ÇOK ÇALIŞMAM GEREKİYOR (12.07.2020)

Son Güncelleme : 12 Temmuz 2020 12:07
BAŞARILI OLMAK İÇİN ÇOK ÇALIŞMAM GEREKİYOR (12.07.2020)

Boğazın Yıldızları Taekwondo kulübü sporcusu Meleknur Yavaş hedeflerini anlattı

Çanakkale Boğazın Yıldızları Taekwondo Kulübü sporcusu Melek Nur Yavaş Taekwondo sporunun zor bir spor dalı olduğunu bu bilinç ile çalışmalarını sürdürdüğünü, hedefinin çalışmalarının karşılığında Türkiye şampiyonlarında başarılı olarak Milli takıma seçilmek istediğini ifade etti.

 Melek Nur Yavaş’ı   Çanakkale’nin Taekwondo sporunda önemli sporcularından biri olan, şimdilerin antrenörü Volkan Olgun yapıyor

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ?

MELEKNUR YAVAŞ: Merhaba Adım Meleknur Yavaş. 11 yaşındayım Boğazın Yıldızları Taekwondo Kulübü sporcusuyum. Ailemin desteğiyle ve fiziğime uygun olduğunu düşünerek bu yıl başında Taekwondo sporuna başladım.

SİZİ SPORA YÖNLENDİREN SEBEPLER VE KİŞİLER VARMI?

MELEKNUR YAVAŞ: Babamın bana vermiş olduğu büyük destekle Taekwondo sporuna başladım. Ailem Taekwondo sporuna başladığım günden bugüne benden desteğini hiç esirgemedi.

ÇALIŞMA ORTAMLARINIZ UYGUNMU ?

MELEKNUR YAVAŞ: Antrenmanlarımızı çok uygun bir salonda antrenörümüzün bize vermiş olduğu büyük destekle yapıyoruz. Antrenman salonu konusunda şanslı olduğumuzu düşünüyorum.

OKUL VE SPOR’UN BİR ARADA YÜRÜMESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ ?

MELEKNUR YAVAŞ: Bana göre Okul ve Spor hayatımızın en önemli parçalarıdır. Çok büyük istekle ikisini birden yürütebiliriz. Sonuçta ikisi de hayatımızın yönlenmesinde önemli faktörler. İkisi arasındaki dengeyi sağladıktan sonra sorun teşkil edeceğini sanmıyorum.

ÖRNEK ALDIĞINIZ SPORCU VEYA SPORCULAR VARMI?

MELEKNUR YAVAŞ: Kübra Dağlı’yı idolüm olarak görüyorum ve onun gibi bir sporcu olmak için çok çalışıyorum.

TAEKWONDO SPORUNA  İLK BAŞLADIĞINIZDA NE GİBİ ZORLUKLARLA KARŞILAŞTINIZ ?

MELEKNUR YAVAŞ: Ben Taekwondo sporuna ilk başladığım zamanlarda esneklik ve tekme konusunda çok zorlanmıştım. Antrenörümüzün sayesinde hem esneklik, hem de tekme teknikleri konusunda kendimi geliştirdim ve zorlukları aştığımı düşünüyorum.

TAEKWONDO SPORU  NASIL BİR DİSİPLİN GEREKTİRİYOR?

MELEKNUR YAVAŞ: Her spor dalında olduğu gibi Taekwondo spor’uda disiplin gerektiren bir spor dalı. Odaklanma ve dikkat gerektiriyor. Ayrıca Taekwondo sporu yapmanın okul yaşantımda da bir çok faydasını gördüğümü söyleyebilirim.

ANTRENMANLARINIZDAN BAHSEDERMİSİNİZ?

MELEKNUR YAVAŞ: Başarılı olabilmek için disiplinli ve yoğun tempoda çalışmanız gerekmekte. Antrenörümüz eşliğinde haftanın dört günü günde iki saat antrenman yapıyoruz. Yeni teknikler öğreniyoruz.

TAEKWONDO  SPORCUSU OLMANIN ZORLUKLARI NELERDİR?

MELEKNUR YAVAŞ: Her şeyden önce zor bir spor dalı ile uğraşıyoruz. Bunun içinde yaşantımıza dikkat etmeliyiz. Kilomuza dikkat etmeliyiz ve örnek bir sporcu olmalıyız.

YAPTIĞINIZ SPOR’A AİLENİZİN BAKIŞ AÇISI NEDİR ?

MELEKNUR YAVAŞ: Ailem benim Taekwondo sporuna başlamamda önemli rol oynamıştı. Bana başladığım günden bugüne büyük destek verdiler. Onların bu desteğiyle başarılı olacağıma inanıyorum.

BU SPORDA HEDEFLERİNİZ NELER ?

MELEKNUR YAVAŞ: Her sporcu gibi bende Taekwondo sporunda başarılı olmak istiyorum. Bunun içinde çok çalışmam gerektiğini biliyorum. Özellikle Türkiye şampiyonalarına katılım sağlayıp, başarılı olmak ve Milli takım adına yarışan bir sporcu olmak istiyorum. Ülkemi temsil edip başarılı olmak istiyorum.

 

Etiketler: taekwondo çanakkale türkiye derece madalya

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler