istanbul escort

Basamakları Tek Tek Çıkacağım (14.05.2020)

Son Güncelleme : 14 Mayıs 2020 09:05
Basamakları Tek Tek Çıkacağım (14.05.2020)

Anafartalar spor kulübünün genç sporcusu Yusuf İsmail Bayram hedeflerini anlattı.

Çanakkale Anafartalar Spor Kulübünün minik sporcusu  Yusuf İsmail Bayram basamakları tek tek çıkarak uluslar arası şampiyonalarda Türk Bayrağını dalgalandırmak ve İstiklal marşını çaldırmak istediğini ifade etti.

KENDİNİ TANITIRMISIN

YUSUF İSMAİL BAYRAM: Merhaba adım Yusuf İsmail Bayram. Dokuz yaşındayım. Kepez Atatürk İlköğretim okulu üçüncü sınıf öğrencisiyim.

TAEKWONDO’YA NE ZAMAN BAŞLADIN

YUSUF İSMAİL BAYRAM: Taekwondo spor’una bundan on ay önce başladım. Babam bu spor’u daha önce yaptığı için benimde bu spora başlamama sebep oldu.

İLK KARŞILAŞMANDA NE HİSSETTİN

YUSUF İSMAİL BAYRAM: İlk resmi karşılaşmalar her zaman heyecanlı oluyor. Antrenmanlarda yaptığımız müsabakalara benzemiyor. Bende ilk karşılaşmamda çok heyecanlandım.

ÇALIŞMA ORTAMINIZDAN MEMNUNMUSUN

YUSUF İSMAİL BAYRAM: Çalışma ortamımız pek istenilen gibi değil. Havasız ve kullanışsız bir salon diyebilirim.

OKUL VE SPOR BİR ARADA NASIL YÜRÜYOR

YUSUF İSMAİL BAYRAM:  Okul ve sporun bir arada olması beni  tabiî ki yoruyor ama ben ikisini de seviyorum. Sonuçta ikisini de bir arada yürütmeye alışmalıyız.

ÖRNEK ALDIĞIN SPORCULAR VARMI

YUSUF İSMAİL BAYRAM: Kendime Örnek aldığım sporcular  Levent Tuncay, Servet Tazegül, Lee DaeHoon.

TAEKWONDO’YA İLK BAŞLADIĞINDA NE GİB ZORLUKLARLA KARŞILAŞTIN

YUSUF İSMAİL BAYRAM: Taekwondo’ya İlk başladığım zamanlarda antrenmansız olduğum için çok fazla yoruluyordum. Teknikleri yapmakta zorlanıyordum. Tabi zamanla bunların hepsini yendim.

TAEKWONDO SPORU NASIL BİR DİSİPLİN GEREKTİRİYOR

YUSUF İSMAİL BAYRAM: Spor da disiplinli olursanız arkasından başarı kendiliğinden geliyor. Bu Takwondo’da olduğu gibi her spor dalı içinde geçerli. Severek ve disiplin içerinde çalışmalarını sürdürdüğünüz takdirde başarıya mutlaka ulaşacaksınızdır.

ANTRENMANLARINIZ NASIL GEÇİYOR

YUSUF İSMAİL BAYRAM: Haftada 6 gün, günde 2 saat antrenmanlarımız oluyor. Maç zamanlarında çift antrenman yapıyoruz. Her ne kadar yorucu olsa da başarıya ulaşmamız için çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz.

MÜSABAKA ÖNCESİ NASIL KONSANTRE OLUYORSUN

YUSUF İSMAİL BAYRAM: Karşılaşmaya  çıkarken sadece oynayacağım  maçıma odaklanıyorum. Sadece maçta yapmam gerekenleri düşünüyorum .

PEKİ KARŞILAŞMA SIRASINDA NE HİSSEDİYORSUN

YUSUF İSMAİL BAYRAM: Karşılaşma öncesinde biraz heyecanlanıyorum. Müsabaka başladıktan sonra Sonra heyecanım yatışıyor ve maçı almaya gayret ediyorum.

TAEKWONDO SPORCUSU OLMANIN ZORLUKLARI NEDİR

YUSUF İSMAİL BAYRAM: Her spor dalının kendine göre zorlukları oluyor. Hem okula hem antrenmanlara yetişmek biraz yorucu oluyor. Yediklerinize dikkat etmek zorundasınız, kilonuza dikkat etmelisiniz.

AİLEN DESTEK VERİYORMU

YUSUF İSMAİL BAYRAM: Ailem beni çok  destekliyor. Her maçımda  yanımda oluyorlar.. Antrenman harici babamla evde de Taekwondo çalışıyoruz.

HEDEFLERİN NELRDİR

YUSUF İSMAİL BAYRAM: Uluslararası arenada Bayrağımızı dalgalandırmak ve  İstiklal marşımızı okutmak en büyük hayalim ve hedefim.

 

Etiketler: taekwondo çanakkale türkiye derece madalya yusuf ismail

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler