istanbul escort

Balkan; “Tamamen Siyasi Hazımsızlık” 20.4.2019

Son Güncelleme : 20 Nisan 2019 10:04
Balkan;  “Tamamen Siyasi Hazımsızlık” 20.4.2019

Küçükkuyu’da Zeytin Kültürü Merkezi binası sorun haline geldi

Belediye tarafından 16 Nisan Atatürk'ün Küçükkuyu'ya gelişinin 85. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Zeytin Kültürü Merkezinde düzenlenecek halk konseri öncesi tatsız olaylar yaşanmıştı. Yaşanan tatsız durumlar kutlamalara gölge düşürürken, olayın yargıya intikal ettiği konuşuluyor. Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan ise yaşanan bu durumu ‘siyasi hazımsızlık’ olarak nitelendirdi.

Küçükkuyu’da mülkiyeti TARİŞ Kooperatifi’ne ait olan ve belediyece kiralanarak restore ettirilip halkın hizmetine sunulan Zeytin Kültürü Merkezi beldede sorun haline geldi.  Geçtiğimiz hafta Atatürk'ün Küçükkuyu'ya  gelişinin 85. yıl dönümü vesilesiyle Zeytin Kültürü Merkezinde düzenlenecek Türk Sanat Müziği korosunun konseri  yapılan tüm hazırlıklara rağmen burada gerçekleşemedi. İddialara göre; başkanlığını Halil Zahit Mert'in yaptığı Küçükkuyu TARİŞ Kooperatifine mensup oldukları iddia edilen şahıslarca, öncesinde hiçbir resmi tebligat yapılmadan 'kiralama süresinin dolduğu gerekçesi' ile Zeytin Kültür Merkezi içerisindeki demirbaşlar ve konser teçhizatları dışarıya atıldı. Kapıları zincirlendi. 24 saat kala burada yaşanan olaylar sebebiyle iddialara göre engellenmeye çalışılan 'Halk Korosu' konseri Eski Belediye Düğün Salonunda yapıldı.

Yaşanan olayı siyasi bir hazımsızlık olarak gördüğünü ve konunun yargıya intikal ettiğini ifade eden Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan şunları söyledi; ”Zeytin Kültür Merkezinin mülkiyeti TARİŞ Kooperatifi’ne ait. Biz orayı bir protokolle kiralamıştık. Protokolün süresi 12 Nisan’da bitti. Biz burayı kamu alanı olarak kullanıyoruz, kar amacımız yok. Burada çocuklarımızın yıl sonu müsamereleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının etkinlikleri, tiyatro, konser gibi etkinlikler düzenleniyor. Fakir fukara nikah törenini yapıyor. Biz kimseden ücret talep etmiyoruz. Biz protokol gereği burayı tamir ettik, kamu adına kullanıyoruz. Lakin bunlar geldi aylık 25 bin TL kira istediler. İstanbul’da en lüks lokanta kirası bile bu kadar olmaz. Birkaç gün sonra geldiler  “10 bin TL” dediler. Bu rakamları bize teklif etmeleri buradan çıkın der demek gibi. Biz burayı tamir ettik kamu adına kullandık. Oturalım makul bir fiyatta anlaşalım kamu adına yine kullanalım. 14 Nisan Atatürk’ün Küçükkuyu’ya gelişinin 85. yıldönümü idi. Türk Sanat Müziği koromuzun konserini Zeytin Kültür Merkezinde tertip edecektik, bütün düzeni aldık.  24 saat önce geldiler kapıları zincirlediler, malzemelerimizi dışarıya attılar. Kaymakama bildirdik, kaymakam devreye girdi. Bunlar işi vandallığa döktüler. TARİŞ Kooperatifi Başkanı 31 Mart Yerel Seçimlerinde Ak Parti Belediye Başkanı adayı idi. Seçimden dolayı bir hazımsızlıkları var. Bunlar kamu adına kullanılan bir yeri yani belediyenin orada olmasını istemiyorlar. Tamamen siyasi bir hazımsızlık olarak görüyorum bu işi. Hukuki süreci başlattık. Konu yargıya intikal etti. Yargı ne karar verirse biz ona uyacağız.” EZGİ KOSTAK

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler