Bakan Selçuk Duyurdu: Ödemeler Başladı 08.10.2019

08 Ekim 2019 13:38
Bakan Selçuk Duyurdu: Ödemeler Başladı  08.10.2019

Şehit, harp ve vazife malulleri ve çocuklarına bu yılki eğitim ve öğretim yardımı ödemeleri başladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bu yardımdan 19 bin 462 kişinin yararlanacağını, toplamda 55 milyon 717 bin 693 lira ödeme yapılacağını duyurdu.

Bakan Selçuk, “İlköğretim (1-8. Sınıflar) için  2 milyon 76 bin 89 lira, lise için 3 milyon 115 bin 33 lira, yüksekokul için de 4 milyon 153 bin 77 lira yardım yapılacak.” ifadelerini kullandı.

Bakan Selçuk açıklamasında; “Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından öğrencilik durumları Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu kayıtlarından tespit edilenlere müracaat şartına gerek kalmaksızın ödeme yapılacak” dedi. Öğrenim seviyeleri tespit edilemeyenlerin yardımları ise eğitim-öğretim yılı içerisinde müracaat etmeleri halinde ödenecek. Yardım, aylığını Ziraat Bankası, Halk Bankası,  Vakıflar Bankası, Akbank, Burganbank, Denizbank, Fibabanka, Garanti Bankası, Ing Bank, İş Bankası, Şekerbank, Türk Ekonomi Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ve PTT şubelerinden alanlar için aynı şubeye, almayanlar için ise Ziraat Bankası şubelerine gönderilecek. Hak sahipleri T.C. kimlik numaraları ile bankaya müracaat etmeleri halinde ödemeleri gerçekleştirilecek. Ayrıca, hak sahipleri https://uyg.sgk.gov.tr/EgitimOgretimYardimi adresinden TC Kimlik numaraları ile eğitim ve öğretim yardımı tutarı ve ödeme yapılacak banka bilgisine ulaşılabilecek.”ifadelerine yer verirken

eğitim ve öğretim yardımı ödemesinin hayırlara vesile olmasını temenni etti. HABER MERKEZİ

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler