Bağımlılıkla Mücadeleye Yeşilay’dan Destek 10.10.2019

Son Güncelleme : 10 Ekim 2019 15:10
Bağımlılıkla Mücadeleye Yeşilay’dan Destek 10.10.2019

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Orhan Tavlı başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Özel İdaresi toplantı salonunda gerçekleştirilen Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na; Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı J. Albay Emrullah Büyük, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz ve İl müdürleri ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında Çanakkale İlinde Bağımlılıkla Mücadele konusunda yapılan faaliyetler hakkında Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzman Doktor Sinem Topaloğlu tarafından sunum yapıldı. 

Toplantıda, Çanakkale Yeşilay Şube Genel Sekreteri Uz. Dr. Behçet Varışlı, Yeşilay’ın faaliyetleri ve  bağımlılıkla  mücadele konusunda yürüttüğü projelerle ilgili bilgi verdi.


Vali Tavlı’dan “YEDAM merkezi çalışmalarını hızlandırın” talimatı

Bağımlılıkla  mücadelede etkin rol oynayan Yeşilay YEDAM merkezinin önemine değinen Vali Orhan Tavlı, Çanakkale’de Yeşilay YEDAM merkezi açmak için çalışmaların hızlandırılması talimatını verdi.

Topluma ve milli ekonomiye zarar veren sigara ve uyuşturucu ile mücadele ve  bağımlılıktan geleceğin teminatı olan çocukları korumak için merkez ilçe belediyesinin de çok titiz çalışması gerektiğini belirten Vali Orhan Tavlı, ilgili kurum ve kuruluşların toplantıya katılımlarından dolayı teşekkür etti. Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı görüş ve önerilerle son buldu. HAVVA PORTAKAL

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler