AYVACIK'TA "KOŞABİLİYORSAN KOŞ" ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

14 Mayıs 2018 16:41
AYVACIK'TA "KOŞABİLİYORSAN KOŞ" ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan "Koşabiliyorsan Koş" projesi 2018 Troia Yılı Şenlikleri kapsamında Ayvacık’ta Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü, 18 Mart Üniversitesi, Ayvacık Turizm Kültür Doğa ve Spor Derneği olarak bir etkinlik düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan 'Koşabiliyorsan Koş' projesi Ayvacık’ta Troia 2018 Yılı Şenlikleri kapsamında devam ediyor. Etkinlik programına Ayvacık Belediye Başkan Yardımcısı Harun Engin, İlçe Gençlik Spor Müdürü Cüneyt Aksu, Ayvacık Assos Yerel Eylem Grubu Derneği Başkanı Doğuş Şahin, Ayvacık Turizm Kültür Doğa ve Spor Derneği üyeleri, öğrenciler ve halk katıldı.

‘Hayatınız Spor Olsun, Hareketli Yaşa Spor Yap, Ödülün Sağlık Olsun’ sloganıyla yola çıkan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, ilçede yaşayan 7'den 70'e herkese spor yapma imkanı veren 'Koşabiliyorken Koş' projesi 2018 Troia Yılı kapsamında Ayvacık Assos ve Kadırga Koyunda yapılan etkinliklerle kutlandı. Yapılan etkinlikle ilgili bir açıklama yapan İlçe Gençlik Spor Müdürü Cüneyt Aksu şunları; "Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından 2012 yılında ülke genelinde başlatılan 'Koşabiliyorken Koş´ projesini ilçemizde de uygulamaya devam ediyoruz. Amacımız spor yapan insanlarımızın antrenörlerimiz eşliğinde daha bilinçli spor yapmalarını sağlamak."

Ayvacık Assos Yerel Eylem Grubu Derneği Başkanı Doğuş Şahin; ‘’Spor kültürünün yaygınlaştırılması, halkın sağlıklı ve bilinçli spor yaptırmak amacıyla başlatılan bu projeye dernek olarak destek vererek, 7’diden 70’e  herkesin spor yapmasına dikkat çekmek istiyoruz.’’ İfadelerine yer verdi.

Daha sonra etkinlik Ayvacık Belediye Başkanlığının Kadırgada bulunan günübirlik tesislerinde son buldu. Burada misafirlere pilav ikramı yapıldı. NECMİYE TARLASÜREN

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler