“AYNI ANDA 11 MİLYON FİDAN” 11.09.2019

11 Eylül 2019 15:30
“AYNI ANDA 11 MİLYON FİDAN” 11.09.2019

Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğünde 11 Kasım’da gerçekleşecek 11 milyon fidan dikim etkinliği hazırlıklarına start verildi.

Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü’nde yapılacak etkinliğin planlanması amacıyla; yapılacak çalışmaların, fidan dikim noktalarının ve dikilecek fidan türlerinin adetlerinin belirlenmesi amacıyla İşletme Müdürlüklerinden temsilcilerin katılımı ile bir toplantı gerçekleştirildi. Etkinliğin yapılabileceği alanlar ve etkinliğe katılım sağlanması konusunda planlamalar yapıldı.

Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada; “Ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarının arttırılmasına katkı sağlamak, özellikle son aylarda çıkan orman yangınları neticesinde zarar gören alanların yeniden ağaçlandırması konusunda vatandaşlarımızdan gelen yoğun taleplere karşılık vermek ve toplumda çevre konusunda farkındalığı artırmak amacı ile; ülke genelinde 7 den 77’ye bütün vatandaşlarımızın katkıları ile, 11 Kasım 2019 günü saat 11.11 de 81 ilimizde, farklı alanlarda, aynı anda vereceğimiz startla, 3 saatlik bir zaman dilimi içerisinde 11 milyon adet fidanı toprakla buluşturacağız. Bölge Müdürlüğümüzce ağaçlandırma konusundaki yürüttüğümüz başarılı çalışmalara dikkat çekerek çalışmalarımızı ülke genelinde duyurmak, hedeflenmektedir. Etkinlik, orman yangını neticesinde zarar gören alanlarla birlikte, köy okulları ve köy yolları başta olmak üzere okul bahçelerinden yol kenarlarına, kamusal alanlardan bozuk orman alanlarına, askeri birliklerden ibadethane, mezarlık ve sağlık ocağı bahçelerine kadar kısaca ağaçlandırma çalışması yapılabilecek bütün potansiyel alanlarda gerçekleştirilecektir.”denildi. EZGİ KOSTAK

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler