Atletizm'de Avrupa Şampiyonluğu Geldi

Son Güncelleme : 22 Temmuz 2019 10:07
Atletizm'de Avrupa Şampiyonluğu Geldi

Türkiye U20 erkek atletizm takımı 4x400 bayrak yarışında Avrupa Şampiyonu oldu

Avrupa U20 Şampiyonası’nda müthiş bir iş çıkaran Türkiye U20 Atletizm Takımı, Boras’tan tam 10 madalya ile ayrıldı. Dört günlük şampiyonada gelen 10 madalyanın 7’sini son güne sıkıştıran Ay-yıldızlılar, kıta çapında ilk kez bir bayrak yarışında şampiyon olmanın mutluluğunu yaşadı. Türkiye’nin iki 17, iki de 18 yaşında genç atletten oluşan dörtlüsü, 4×400 metre erkekler yarışında Çek Cumhuriyeti ve İspanya’nın önünde şampiyonluğa uzandı.

Tarihi finale 7 numaralı kulvarda Oğuzhan Kaya ile başlayan Türkiye, ilk bayrak değişimini ikinci yaptıktan sonra Kubilay Ençü ve Berke Akçam ile zirveden kopmadı. Son değişimde bayrağı teslim alan İlyas Çanakçı, son düzlüğe girerken, Fransa, İtalya, Çek Cumhuriyeti ve İspanya önündeydi. Ancak içerden inanılmaz bir atak yapan İlyas, tüm rakiplerini geçip çizgiye ilk sırada ulaştı.

Ay-yıldızlı dörtlü, 3:08.34 ile şampiyonluğu alırken, hem iki yıl önce bu şampiyonada kırılan U20 Türkiye rekorunu bir buçuk saniye indirdi; hem de Avrupa’da bu yılın en iyi U20 yaş grubu derecesini yaptı.

 

Etiketler: atletizm millitakım türkiye

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler