kizilay escort

Arslan; “İddia bütünüyle gerçek dışıdır” 17.02.2020

17 Şubat 2020 12:46
Arslan; “İddia bütünüyle gerçek dışıdır” 17.02.2020

Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Mahir Binzet’in iş akdinin sendikal nedenle feshedildiğine ilişkin kamuoyunda yer alan iddiaların gerçek dışı olduğunu söyledi.

Konu ile ilgili kamuoyunu bilgilendiren Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan; “Sosyal medyada yapılan bir takım paylaşımlarda, belediyemiz şirketi olan Kepez Hizmet Grupları A.Ş. de görevliyken iş akdine son verilen Mahir BİNZET ile ilgili tamamen gerçek dışı ve kamuoyunu yanıltıcı bilgi ve açıklamalar bulunması nedeniyle iş bu bilgilendirme yazısını kamuoyuyla paylaşma zorunluluğum doğmuştur. Mahir Binzet önceki belediye başkanı döneminde çalışmaya başlamış ve yine önceki başkan döneminde iş akdine son verilmiştir. O dönemde Mahir Binzet’in iş akdi İş Kanunu 25. madde 3. fıkra gereği (İşçinin zorlayıcı sebeple 1 haftadan uzun süre işe gelmesini engelleyen bir durumun ortaya çıkması) sona erdirilmiştir. Daha sonra Mahir Binzet tekrar belediyeye müracaat ederek işe girmek istediğini, daha önce başına gelen ve taksirle gerçekleşen olayın talihsizlik olduğunu beyan etmiş, bunun üzerine belediyemiz yasal olarak hiçbir zorunluluk olmamasına rağmen önceki personelimiz olması sebebiyle, bizzat şahsımın belediye başkanlığı döneminde tekrar işe alınmıştır. İşe alınırken sadece temizlik hizmetleri ve park-bahçeler bölümlerinde işçiye ihtiyaç olduğu kendisine son derece açık ve net bir şekilde anlatılmıştır. Mahir Binzet’in de kabul etmesi üzerine çalışmaya başlamıştır” dedi.

“Herkese eşit davrandığımı Kepez halkı bilir”

“Akabinde belediyemizde çalışmaya başlayan Mahir Binzet maalesef verilen görevleri layıkıyla yapmamaya, bulunduğu birimi beğenmemeye, iş arkadaşlarıyla uyum içinde çalışmamaya başlamıştır. Kendisine yapılan uyarıları dikkate almadığı gibi araya “Kendisince hatırlı gördüğü kişileri” koymaya çalışarak sorun olarak adlandırdığı durumu çözmeye çalışmıştır” diyen Başkan Arslan; “Tek amacı Kepez halkına hizmet etmek olan belediyenin, hizmetin gerekleri ve kamu yararı dışında hareket etmesi, herhangi bir kişiye iltimaslı davranması asla düşünülemez. Hangi başkan döneminde işe başladığı değil kendisine verilen görevleri nasıl yaptığı hususu belediyemiz ve şahsım için önem arz etmektedir. Tamamen işçi ve işveren kurum arasındaki ve özelde işçinin yapmakta olduğu işi beğenmemesi nedenine dayalı söz konusu olayın toplumu ajite edercesine sendikal nedenlere bağlanmaya çalışılması son derece üzücüdür. Kaldı ki belediye başkanı seçildiğim tarihten bugüne kadar her zaman işçinin ve emekçinin yanında olduğumu ve tüm sendikalara eşit davrandığımı Kepez halkı ve belediye çalışanlarımız çok iyi bilmektedir. Örgütlü topluma ve sendikal faaliyetin gelişmesine olan inancım ve bu yöndeki siyasi düşüncelerim gereği aksini düşünmem mümkün değildir” şeklinde konuştu.

Başkan Arslan sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Özetle Mahir Binzet’in iş akdinin sendikal nedenle feshedildiği iddiası bütünüyle gerçek dışıdır. Başkanlığım döneminde tüm çalışanlarımız işlerini özveriyle yaptıkları sürece güven içinde çalışmaya devam edeceklerdir. Sadece sendikal nedenler değil hukuka aykırı hiçbir sebeple işten çıkarma olmadığı gibi bundan sonra da olmayacağını kamuoyuna saygıyla duyururum.”

BURCU YILDIZ

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler