ANT İÇTİLER

09 Temmuz 2018 09:19
ANT İÇTİLER

24 Haziran seçimlerinde AK Parti'den milletvekili seçilen AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda ant içtiler.

 

24 Haziran genel seçimlerinin ardından 27. dönemde görev yapacak AK Parti Çanakkale milletvekilleri Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu TBMM Genel Kurulu'nda düzenlenen yemin töreninde ant içtiler. 

 

Milletvekilleri Turan ve İskenderoğlu’nun  göreve başlarken  içtiği ant şöyle; “Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma, toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde  herkesin insan haklarından ve temel  hürriyetlerden yararlanması  ülküsünden ve anayasaya sadakatten ayrılmayacağıma büyük Türk milleti önünde  namusum ve şerefim üzerine ant içerim.”

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle