ANADOLU’NUN PİRLERİ ANILACAK (22.12.2021)

22 Aralık 2021 09:46
ANADOLU’NUN PİRLERİ ANILACAK (22.12.2021)

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi’nde, ‘2021 Yunus Emre, Ahi Evran, Hacı Bektaş Veli Yılı’ etkinlikleri kapsamında sergi ve tiyatro etkinliği düzenlenecek.

 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü ve Tiyatro Bölümü ‘2021 Yunus Emre, Ahi Evran, Hacı Bektaş Veli Yılı nedeniyle Güzel Sanatlar Fakültesinde sergi ve tiyatro etkinliği düzenleyecek. Sergi etkinliğinde Türkiye’den farklı üniversiteler yer alan geleneksel Türk sanatları alanında eserler veren akademisyen sanatçıların, minyatür, tezhip, hat, ebru, geleneksel Türk seramiği (çini), kat’ı, kalemişi, keçe, kumaş desenleri, kumaş baskı ve batik, deri gibi sanat dallarıyla ifade ettikleri geleneksel Türk sanatları eserleri yer alacak. 22 Aralık 2021 tarihinde (bugün) 17:00’de Güzel Sanatlar Fakültesi Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu’nun Fuaye Alanında gerçekleşecek olan sergi 7 Ocak tarihine kadar izleyicilerle buluşacak.

Serginin açılacağı 22 Aralık tarihinde (bugün) Tiyatro Bölüm öğrenci ve öğretim elemanlarının birlikte hazırladıkları ‘Selam Olsun’ adlı tiyatro gösterisini saat 18:00’da Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu’nda izleyici ile buluşacak.

Damla YELTEKİN

 

 

 

Kaynak : www.kaleninsesi.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler