istanbul escort

AMATÖR LİGLER KARARA BAĞLANDI (27.05.2020)

Son Güncelleme : 27 Mayıs 2020 12:05
AMATÖR LİGLER KARARA BAĞLANDI (27.05.2020)

Çanakkale Amatör Futbol Liglerinin kaderi belli oldu

Türkiye Futbol Federasyonu Yerel Futbol ligleri hakkında kararını verdi. Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Başkanı Ali Düşmez imzasıyla tüm illerin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna gönderilen yazıda alınan kararlar şöyle;

Bildiğiniz üzere 19 Mart 2020 tarihinde korona virüs salgınına karşı alınan karalar doğrultusunda 2019-2020 sezonu U17 kategorisi ve daha altındaki yaş kategorilerinde liglere devam edilmemesi, Bölgesel Amatör lig, 1. Ve 2.Amatör ligler ile U19 kategorisi, 1. Ve 2. Küme müsabakaları ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Pandemi Sürecinde gelinen bu noktada tüm illerimizde müsabakaları devam eden U19, 1.ve 2. Kümelerde sezonun sonlandırılmasına, Büyükler kategorisinde ilde Süper Amatör lig varsa 1.ve 2.Amatör liglerin, il’de en üst büyükler ligi 1.Amatör ise 2.Amatör liglerin sonlandırılmasına, Bu liglerle ilgili yükselme ve küme düşme kararlarının Futbol İl Tertip Komitelerinde ASKF’lerin bilgisi dahilinde verilip. Amatör işler kurulunun onayına sunulmasına karar verilmiştir. Yerel Büyükler kategorileri ile ilgili yapılması gerekenler EK’de detaylı olarak açıklanmıştır.

İllerin Büyükler kategorisindeki en üst liginin, 18 Temmuz 2020 tarihinde başlatılacağı duyurulan BAL ligi ile aynı takvim süresinde başlatılacağı bilinmelidir. Bölgesel Amatör lig ile ilgili yeni bir tarih belirlenmesi veya daha farklı bir karar alınması halinde, ilin en üst yerel ligi ile ilgili alınacak karar sizlere bildirilecektir.

Açıklamanın devamın ise yerel ligleri ilgilendiren kısımlar ise şöyle;

1.AMATÖR VE 2.AMATÖR LİGTE KALAN HAFTALAR OYNANMAYACAK

1.Amatör ligleri devam eden illerimizde ve 2.Amatör ligleri devam eden 32 ilimizde liglerin geri kalan müsabakaları kesinlikle oynanmayacaktır. Ligler tek devreli oynanıyor ve tamamlanmadıysa veya çift devreli oynanıyor ve henüz 1.devresi tamamlanmadıysa bu ligler oynanmamış kabul edilecek ve bir üst lige yükselme veya bir alt kümeye düşme olmayacaktır. Müsabakaları çift devreli lig usulüne göre oynatan illerde ise 1.devre tamamlandı ise lig olduğu gibi tescil edilecek ve lig sıralamasına göre bir üst lige yükselme kararı FUTBOL İL TERTİP komitesi tarafından verilecektir.

1.AMATÖR VE 2.AMATÖR LİGLERDE PLAY-OFFLAR OYNATILMAYACA

Birinci ve 2.Amatör liglerde play-off müsabakaları oynatılan illerde play-off’lar oynatılmayacak, bir üst lige yükselen ve bir alt lige düşen takımlar hakkında kararı FUTBOL İL TERTİP komiteleri verecektir. Tertip komitesi kararları TFF Amatör İşler Müdürlüğü’nün onayından sonra kesinleşecektir. 32 ilimizin Süper Amatör liglerden sadece Şanlıurfa ili süper Amatör ligini bitirmiş olup diğer illerimizde Süper Amatör Ligleri devam etmektedir.

SÜPER AMATÖR LİG 18 TEMMUZ 2020 TARİHİNDE BAŞLAYACAK

Liglerin bitmesine bir haftası kalan illerimi olduğu gibi 4-5 haftası kalan illerimizde vardır. 31 ilimizdeki Süper Amatör ligler TFF’ce onaylanan statülerine uygun tamamlanacaktır. BAL Statüsü gereği bu illerden 2020-2021 BAL Sezonuna direkt veya Baraj müsabakası oynayarak kontenjanları dahilinde bir veya birden fazla takım çıkarılacaktır.

Büyükler kategorisinde ilin en üst yerel liginin tamamlanabilmesi için oynatılacak müsabakalar bir aksilik veya yeni bir tarih belirlenmesi olmadığı takdirde Bölgesel Amatör Lig’in başlama tarihi olan 18 Temmuz 2020 tarihinde başlatılacak ve BAL müsabaka programının biteceği tarihe uygun bir planlama ile tamamlanacaktır. BAL ve yerel takımları arasında oynanması gereken BAL Baraj Müsabakaları BAL Grup müsabakalarının tamamlandığı haftadan sonraki 7 gün içinde oynatılacaktır.

 

Etiketler: futbol çanakkale askf

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler