istanbul escort

Almanya’nın Uluslararası Turizmcileri Çanakkale’deydi 12.5.2019

Son Güncelleme : 12 Mayıs 2019 09:05
Almanya’nın Uluslararası Turizmcileri Çanakkale’deydi 12.5.2019

1.Uluslararası Troya Kültür Tur Operatörleri Çalıştayı kapsamında Almanya'nın önde gelen kültür tur operatörlerinin üst düzey yöneticileri Vali Orhan Tavlı’yı ziyaret etti.

Ziyarette Vali Orhan Tavlı, Strauch - Service Reisen Genel Müdürü Ms. Kristiane Heyne, Almanya Seyahat Acentaları Birliği Ulusal ve Avrupa İlişkileri Müdürü Alexandra Wolframm Drv, Osnabruck Sancar Reisen Sahibi Önder Sancarbarlaz, Berlin (Turizm İnovasyon ve sürdürülebilirlik merkezi) Yönetim kurulu üyesi,  Dünya Turizm Örgütü Başkan Yardımcısı Gunter Ihlau, Rafinesse Travel Sahibi-DRV Yurtdışı Komisyonu Üyesi Hikmet Atilla, Hirschreisen Karlsruhe firması sahibi Mathias Hirsch, Thales Travel  sahibi Cahit Köşker’le bir süre görüşerek sohbet etti.

Heyet tarafından Vali Orhan Tavlı’ya; Özellikle bazı Avrupa ülkelerinin geçmiş dönemlerde tercih ettiği kültür turizm destinasyonlarında yaşanan aşırı yoğunluk ve kitle turizminin yapıldığı turizm bölgelerini son dönemde kültür turistinin tercih etmemesi nedeniyle;  Çanakkale'nin çok güçlü bir alternatif olarak avantajları olduğu belirtildi. 

Çanakkale'nin turizm alanında etkili tanıtım yapılması, güçlü ve doğru iletişim ağlarının içinde yer almasının önemi üzerinde durulmasının gerektiği, Çanakkale'nin Alman pazarında güçlü bir kültür destinasyonu olması için bir stratejik plan hazırlanması gerektiği kararına bağlandığı bilgisi verildi. 
Yapılan görüşmelerin ardından ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür eden Vali Orhan Tavlı, misafirlere Difenbahya yaprağı üzerine Mevlana temalı tablo hediye etti.

Çanakkale’nin etkileyici turizm potansiyelinin değerlendirilmesi için turizm sektörünün paydaşlarıyla ortak çalışma yapılması kararının alınarak 2019 yılında bu konuda ilk adımların atılacağı müjdesi verdiler. HABER MERKEZİ

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler