istanbul escort

Almanya’da AK Parti coşkusu

25 Haziran 2018 17:07
Almanya’da AK Parti coşkusu

Cumhurbaşkanlığı ve27’nci Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin resmi olmayan ilk sonuçlarının açıklanmasının ardından Almanya’nın Hamburg şehrindeki yaşayan AK Parti seçmenleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zaferini kutladı.

Bugün Türkiye’de gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı ve 27’nci Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin ilk sonuçlarının ilan edilmesinden sonra, Almanya’nın Hamburg şehrindeki AK Parti Hamburg Seçim Koordinasyon Merkezi’nde (SKM) toplanan parti seçmenleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Cumhur İttifakı’nın zaferini kutladı. 
SKM Hambug Gençlik Kolları Başkanı Nurullah Yılmaz seçim için ciddi bir çalışma yürüttüklerini belirterek “Ben vatanımıza milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Yeni sistemde ilk başkanımızı seçtik, çok güzel bir sonuç, çok mutluyuz. Bugün Hamburg olarak sabaha kadar kutlamalara devam edeceğiz. Ben milletimize teşekkür ediyorum, hak ettiğimiz sonucu aldığımıza inanıyorum“ ifadelerini kullandı. Seçim için aktif bir çalışma yürüttüklerini söyleyen Mualla Yılmaz ise “Çok güzel çalıştık, istediğimiz sonucu elde ettik. Ümmete hayırlı olsun, Rabbim daim etsin, inşallah daha güzel çalışmalarımız olsun, Reis‘e de hayırlı olsun“ diye konuştu. 
Hamburg MHP Teşkilatı ise ilk sonuçların gelmesiyle birlikte Cumhur İttifakı’nın yüksek oy oranını görünce zafer kutlamalarına erkenden başladı. Dernek Başkanı Şahin Almaoğlu seçim öncesi yaptığı açıklamada Cumhur İttifakı’nın kazanacağını ifade etmişti. Dernekte toplanan MHP’lilere güzel bir sürpriz yapan Almaoğlu önceden hazırlattığı kuzu çevirmesini dernekteki misafirlere ikram ederek seçim zaferini birlikte kutladı. 
Hamburg CHP teşkilatı ise seçimleri Hamburg Anadolu Alevileri Kültür Derneği’nde takip etti. İlk sonuçlarla birlikte endişeli bir şekilde beklemeye başlayan CHP’liler, son ana kadar umutlarını yitirmeden beklediler. Sonuçların beklenenden farklı olması seçimlerin izlenmesine de ilgiyi azalttı. İHA

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler