istanbul escort

Akçansa iş akışını sürdürüyor (03.04.2020)

03 Nisan 2020 10:36
Akçansa iş akışını sürdürüyor (03.04.2020)

Türkiye’nin en büyük çimento üreticisi ve sektörünün lider şirketi Akçansa, koronavirüs salgınına karşı tüm önlemlerini aldı. Tesis ve fabrikalarda dönüşümlü uzaktan çalışma sistemini benimseyen Akçansa, müşterilerinin ihtiyaçlarını, çalışanların sağlık ve güvenliğini sağlayarak; iş akışını sürdürüyor.

Ezine İlçesi'ne bağlı Mahmudiye Beldesi sınırları içinde faaliyet gösteren Akçansa Çimento Fabrikası, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı önlemlerini aldı. Covid-19 virüsünün neden olduğu salgın nedeniyle ‘Önce İnsan’ yaklaşımı doğrultusunda; bazı önlemler alan Akçansa, tesis ve fabrikalarda dönüşümlü uzaktan çalışma sistemini benimseyip, toplantıları video konferans yoluyla yapıyor. Müşterilerin ihtiyaçlarını, çalışanların sağlık ve güvenliğini gözeterek karşılayıp; iş akışını sürdüren Akçansa Çimento Fabrikası’nın yetkilileri; “Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsünün neden olduğu salgının yayılımını önlemek, çalışanlarımızı ve toplumumuzu gözeterek “Önce İnsan” yaklaşımı doğrultusunda çeşitli önlemler aldık. Bu zorlu günleri hep birlikte aşmak, sağlıklı günlere kavuşmak dileğiyle...” dediler.

Hijyen önlemleri artırıldı

Koronavirüs salgınına karşı korunmak; aynı zamanda ülkemiz, ekonomimiz ve insanlarımız adına ekonomik ve sosyal fayda üretmeyi sürdürmek için, bu dönemde tüm toplantılarını online gerçekleştiren Akçansa da hijyene yönelik önlemler de artırıldı ve tüm çalışanlara uygulamalar ile bilgilendirme yapıldı. Sağlık için, tüm organizasyonlarını erteleyen Akçansa, yurt dışından dönen çalışanlarla ilgili 14 gün karantina kuralına da titizlikle uyuyor.

Dönüşümlü uzaktan çalışma sistemine geçildi

Dönüşümlü uzaktan çalışma sistemine geçerek, toplantıları video konferans yoluyla gerçekleştiren Akçansa, uzaktan çalışma imkanı olmayan 60 yaş üstü, hamile ve kronik hastalığı olan çalışanlara da idari izin hakkı tanıdı.

Çalışanların vücut sıcaklığı ölçülüyor

Akçansa da koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında fabrika çalışanlarının vücut sıcaklığı ölçülürken, yemekhanelerdeki açık büfe sistemine de bir süre ara verildi. Solunum desteği için, oksijen tüpü sayısı da artırıldı. Koronavirüse karşı ciddi önlemlerin alındığı Akçansa’da yetkililer; “Akçansa olarak aldığımız tedbirlerle bu zorlu günleri birlikte atlatacağımıza inanıyoruz” dediler.

Gürhan Kökçak

 

Etiketler: akçansa,korona,covid-19

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler