“AK PARTİLİ OLMAKTAN HİÇ GOCUNMADIM”

19 Haziran 2018 09:21
“AK PARTİLİ OLMAKTAN HİÇ GOCUNMADIM”

AK Parti Ezine Belediye Meclisi Üyesi Ali Altan yaptığı açıklamada, her görüşe ve düşünceye saygısı olduğunu söyledi. Görüş ve düşüncelerini beğenmeyen ya da karşıt olanlar olabileceğini dile getiren Altan, seçimlerin bir yarış olduğunu, herkes hür ve özgür bir durumda bulunduğunu bildirdi.

Altan, rahmetli Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti'ni kurasıya kadar Dumlupınar'da, Çanakkale'de, Afyonkarahisar'da, Sakarya'da, İzmir'de, iç ve dış düşmanları yendiğinde, orduda Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Yörük, Pomak ayrımı yapmadığını, herkesin ''tek yürek, tek millet, tek vatan, tek bayrak, tek devlet'' olarak bütünleştiğine işaret ederek, şunları söyledi:

''Nur içine yat Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk. Rahmetle anıyoruz ruhun şad olsun. O günlerde nüfusu 20 milyon olan Türkiye'de araç, gereç, yol, ulaşım, iletişim , teknoloji, elektrik, su, eğitim, sağlık gibi saymakla bitmez her şey eksikti. 1950 yıllara kadar merhum Atatürk, İnönü, Menderes ile tek iktidar olarak gelmişiz. Allah razı olsun emeği geçen merhum liderlerimize. 1950’lerden sonra Menderes, Demirel, Ecevit, Özal ve koalisyonlu günler, hükümetler ile 2000 yılına sıkıntılar, kaoslar, darbelerle geldik. Türkiye Cumhuriyeti için çalışan, bir çivi çakan, ülkemizin lehine yapılan en küçük işten, en büyük işe, yatırıma, demokrasiye, bağımsızlığa, bayrağımız, ezanımız ve yapılan tüm hayırlı işlere vesile olan geçmişteki liderlerimize Allah razı olsun der, merhum ve merhumeleri rahmetle anıyor, hayatta olanlara da sağlık ve mutluluklar dilerim.''

AK Partili ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafı olmasından hiçbir zaman gocunmadığını, pişman olmadığını aktaran Altan, ''Ülkemiz başında 16 yıldır AK Parti ve sayın Recep Tayyip Erdoğan var. Nüfusumuz 81 milyon olmuş. Yer yüzünde her şey değişti. Yaşam ve çağ değişti, sınırlar değişiyor. Avrupa'da, Orta Doğu'da, Asya'da, Akdeniz'de, Balkanlar'da. Aslında tüm dünyada çok şeyler değişti, değişiyor. Liderler, politikalar, ekonomi çıkarları, doğal zenginlikler, partiler, parti başkanları değişti ve değişiyor. Bu değişimlerin yanında Türkiye de değişti ve değişiyor. Amerika’ya, Avrupa’ya, NATO’ya, BM, Orta Doğu’ya, sınır komşularımıza gerekliğinde rest çeken, masaya yumruk vuran bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti var. Devletimizin başında Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti Hükümeti var. Şahsım adına AK Partili olarak iyi ki varsınız, iyi ki başımızdasınız diyorum. Başarılarınızı ve başarılarımızı daim olmasını temenni ediyorum.'' dedi.

Altan, kendisinin neden AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın taraftarı olduğunu şöyle açıkladı:''Katil Öcalan ve ona destek veren terör örgütü PKK/PYD ile kol kola olan HDP ile ortak hareket eden bazı CHP zihniyeti, uzaktan kumandayla Pensilvanya'dan yönetilen İYİ Parti zihniyeti, mazide Sivas katliamını dilinden düşürmeyen Saadet Parti zihniyeti, kadın, çocuk demeden teröre destek veren HDP zihniyeti olduğu için AK Parti ve sayın Erdoğan diyorum. Rabbim devletimize, milletimize zeval vermesin. Allah hepsinden razı olsun, başımızdan eksik etmesin. Zihniyet olarak eleştirdiğim parti ve partilerin üyelerini aynı çizgiye koymak tabii ki olmaz. Benim bildiğim o kadar çok arkadaş var ki içlerinden sağ duyulu, vatan, millet, bayrak uğruna canını verecek, devleti müdafaa edecek, milliyetçi Türkler sizleri seviyor ve sayıyorum.'' MEHMET BAYER

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle