istanbul escort

ADIM ŞAMPİYONLUKLARLA ANILACAK (16.05.2020)

Son Güncelleme : 16 Mayıs 2020 11:05
ADIM ŞAMPİYONLUKLARLA ANILACAK (16.05.2020)

Anafartalar spor kulübünün hırslı sporcusu Yağmur Ustabaşı adını duyuracağını söyledi.

Çanakkale Anafartalar Spor Kulübünün başarılı sporcusu   Yağmur Ustabaşı Taekwondo sporunda adını alacağı şampiyonluklarla duyuracağını ifade ederken, şu anda en büyük hedefinin Türkiye Şampiyonluğunu elde etmek olduğunu söyledi.

 SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ

YAĞMUR USTABAŞI:  Merhaba adım Yağmur Ustabaşı. On iki yaşındayım. Çanakkale İTÜ Doğa Koleji  7. Sınıf öğrencisiyim.

TAEKWONDO SPORUNA NE ZAMAN BAŞLADINIZ

YAĞMUR USTABAŞI: Tekwondo sporuna 2016 yılında başladım. Babamın teşvikiyle bu spora başladım. Daha öncesinde zaten jimnastik yapıyordum.

İLK MÜSABAKANIZDA NE HİSSETTİNİZ

YAĞMUR USTABAŞI: Çok heyecanlıydım aynı zamanda da mutluydum. Kalabalık bir seyirci karşısında olmak farklı bir durumdu benim için. Hasan hocam gibi tecrübeli bir hocamın varlığı, gerekse kulübümüzde ki tecrübeli ablalarımın varlığı bana güç vermişti.

ÇALIŞMA ORTAMLARINIZ UYGUN MU

YAĞMUR USTABAŞI:  Genel olarak kulübe geldiğim ilk zamanlarda çalışma ortamımız bizi zorluyordu. Ancak özellikle Hasan hocamızın gayretleriyle daha da iyi noktalara geldi. Umarım böyle milli sporcular çıkarmış olan kulübümüz daha çok desteklenerek hak ettiği en güzel ortamlara ulaşacaktır.

OKUL VE SPOR’UN BİR ARADA YÜRÜMESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ

YAĞMUR USTABAŞI: Biraz yorucu oluyor tabi ki her gün akşam antrenmanımız  var. Ancak spor yaptığım zaman rahatladığım için bunu bir bahane olarak görmüyorum. Okul dersleri sonuçta zihinsel bir çaba gerektiriyor idmanlarda ise fiziki aktiviteyle zihnimiz rahatlıyor. Sınav zamanları zaten antrenmanlarımızı  azaltıyoruz. Yani spor okulumuzu tamamlayan bir ortam olarak görüyorum. Ayrıca antrenmanlarımızın  bir bölümü zorlayıcı olsa da arkadaş ortamımızın iyi olması hoş zamanlar geçirmemizi sağlıyor. Yani hem spor yapıyor hem de eğlenebiliyoruz. 

ÖRNEK ALDIĞINIZ SPORCU VEYA SPORCULAR VARMI

YAĞMUR USTABAŞI: Kulübümüzün başarılı milli sporcuları Zeynep Taşkın, İrem Dinç ve Melek Gündoğdu örnek aldığım sporculardır. Onlarla aynı kulüpte olmak bana hem gurur veriyor hem de beni motive ediyor. Bu benim için büyük bir şans olarak görüyorum.

TAEKWONDO SPORUNA  İLK BAŞLADIĞINIZDA NE GİBİ ZORLUKLARLA KARŞILAŞTINIZ

YAĞMUR USTABAŞI: İlk başta tekniklerde zorlanmıştım onun dışında bir sorunum yoktu. Bu zorluğu da kısa sürede aştığımı düşünüyorum zira bunda hocamızın gerçekten Türkiye’de sayılı hocalardan olması etkili.

TAEKWONDO SPORU  NASIL BİR DİSİPLİN GEREKTİRİYOR

YAĞMUR USTABAŞI: Düzenli çalışmalarınızı yapmanız gerekiyor. Ara verildiğinde formdan düşüyorsunuz. Ayrıca bu sporda kiloda önemli sağlıklı beslenmeye dikkat etmemiz gerekiyor. Aslında sağlıklı bir yaşam için gerekli olan disiplini taekwondo sayesinde biz mecburen yerine getirmiş oluyoruz.  

ANTRENMANLARINIZDAN BAHSEDERMİSİNİZ

YAĞMUR USTABAŞI:  Yorucu bir tempomuz var. Yaz geldiğinde sabahları koşu akşam ise antreman yapıyoruz. Okul zamanı sadece akşamları antrenman yapıyoruz. Antrenmanlarımız tabiî ki yorucu oluyor ancak aynı zamanda eğlenceli geçiyor. Belkide en güzel yönü gün geçtikçe geliştiğimizi görüyoruz bu çok güzel bir duygu.

MÜSABAKAYA ÇIKARKEN NASIL KONSANTRE OLUYORSUNUZ

YAĞMUR USTABAŞI: Maçı kazanabileceğimi düşünüp kendimi motive ediyorum. Ailem ve takım arkadaşlarımda yanımda olduğu için kendimi iyi hissediyorum.

MÜSABAKA SIRASINDA NELER HİSSEDİYORSUNUZ

YAĞMUR USTABAŞI: Maç anında teknikleri düşünüyorum. Tabi ki heyecanlı oluyorum.

TAEKWONDO  SPORCUSU OLMANIN ZORLUKLARI NELERDİR

YAĞMUR USTABAŞI: Düzenli çalışma ve sabır gerektiriyor. Tabi bu zorluk aynı zamanda bize hayatta avantaj sağlıyor. Taekwondo uzun soluklu bir spor bir anda başarıya ulaşamıyoruz. Uzun çalışmalar sonrası belli bir seviyeye gelebiliyoruz. Birde bireysel bir spor buda ayrı bir zorluk bence.

YAPTIĞINIZ  SPOR’A AİLENİZİN BAKIŞ AÇISI NEDİR

YAĞMUR USTABAŞI: En büyük destekçim bu konuda ailem diye bilirim. Bizim sporcu olarak sabırlı ve gayretli olduğumuz gibi ailemizde aynı şeyleri yaşıyorlar. Onlarda zamanlarını ayırıyorlar. Beni her akşam getirip götürüyorlar. Şehir dışı müsabakalarda da beni hiç yalnız bırakmadılar.

HEDEFLERİNİZ NELER

YAĞMUR USTABAŞI: Şuan ki hedefim Türkiye Şampiyonu olmak. Tabi ki daha büyük hedeflerim var ancak şuan tek düşündüğüm Türkiye Şampiyonasında birincilik.

KATILDIĞINIZ ŞAMPİYONALARDAN VE BAŞARILARINIZ NELERDİR

YAĞMUR USTABAŞI: Çanakkale il birinciliğim, Bursa İl ikinciliğim var. Birçok müsabakada da derecelerim var.

Etiketler: taekwondo çanakkale türkiye derece madalya yağmur

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler