istanbul escort

ACAR “ EN DOĞRU KARARLARI VERDİĞİMİZE İNANIYORUM” (09.07.2020)

09 Temmuz 2020 09:53
ACAR “ EN DOĞRU KARARLARI VERDİĞİMİZE İNANIYORUM” (09.07.2020)

Çanakkale Futbol il temsilcisi Hayrettin Acar kaleninsesi.web.tv canlı yayınına konuk oldu.

Kaleninsesi.web.tv de yayınlanan Bülent Büberci’nin hazırlayıp sunduğu Amatör Panaroma programının canlı yayın konuğu Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri, Çanakkale Futbol İl Temsilcisi Hayrettin Acar oldu.

Başka Hayrettin Acar yaşanan pandemi sürecinde kulüplerin haklarını korumak için çaba sarfettiklerini ve en doğru kararları aldıklarına inandığını ifade etti.

FUTBOL İL TEMSİLCİSİ İKİ YILDA BİR SEÇİLİYOR

Futbol il temsilcisi 2 yılda bir, bir önceki sezon faal olan futbol kulüplerin temsilcilerinin katılımıyla seçiliyor. İki  yıl görev süremiz var, futbol il temsilcisinin  birinci görevi illerinde oynanacak her türlü müsabakanın organizesini yapmak. Yerel ligler olabilir, Türkiye Şampiyonası grup müsabakaları olabilir bunların organizasyonunu yapmak. Kulüpleri n müsabaka sonunda tescillerini yapmak, kulüplerle futbol federasyonu arasındaki ilişkiyi sağlamaktır.

TERTİP KURULUNU GÖREVLERİNİ KULÜPLERİMİZ BİLMELİ

Tertip kurulları her ilde var biliyorsunuz sezon başı bilgilendirme toplantısı yapılıyor. Bu bilgilendirme toplantısında önümüzdeki yıl ligde uygulanacak esaslar hakkında kulüplere bilgi veriliyor, aynı zamanda ilk tertip kurulu oluşuyor. İl tertip kuruluna amatör spor kulüpleri federasyonundan 1 temsilci, Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nden 1 temsilci, Faal Futbol Hakemleri Derneği’nden 1 temsilci bir de Tüfad temsilcisi katılıyor. Ayrıca sezon başı yapılan toplantıda 3 tane de aday olan kulüp temsilcileri seçiliyor tekrar katılan kulüplerin oylarıyla. Şimdi lig tertip Kurulu’nun görevi 2013’te yaşanan şike sürecinden sonra görevlerinde azalma oldu, daha önce müsabakaların her türlü tescili tertip kuruluna aitken 2013 şike sürecinden sonra yaşanan olaylardan sonra görev ve yetkileri daraltıldı. Bizim tertip kurulunun görevi sadece haftalık oynanacak müsabakaları düzenlemek, müsabaka saatlerini belirlemek onun dışında yaşanan saha olaylarına göre bazılarının il disiplin kuruluna sevki , bazılarının amatör futbol disiplin kuruluna sevki , bazılarının ise direkt futbol yönetim kuruluna sevki görevi önceki yıllarda tamamen il tertip kurulunundu yaşadığımız şike sürecinden sonra bu görevler dağıtıldı. Şu an futbol il tertip kurulunun çok da zor bir görevi yok, sadece müsabaka sonuçlarını tescil ediyoruz. Ya da mesela bir hakeme saldırı olduysa, müsabaka yarım kaldıysa bunları Futbol Federasyonu’na sevk ediyoruz. Bazı olayları da amatör futbol disiplin kuruluna sevk ediyoruz. Hakem atama ya da hakem belirleme gibi bir görevimiz yok. Bu görevi il hakem kurulu belirleyip yapıyor, bizden tamamen bağımsız.

DİSİPLİN KURULU VE TERTİP KURULU AYRI KURULLAR

İl disiplin kurulu bizim Çanakkale’mizde 5 tane avukat arkadaşımızdan oluşuyor. Bu federasyonların görev sürelerince sınırlıdır Federasyon değiştiği zaman il disiplin kurulunun da yenilenmesi gerekiyor. Avukat Cengiz Bey, aşağı yukarı 30 yıldır il disiplin kurulu başkanlığı yapıyor ve çok da iyi götürüyor, kolay bir iş değil kendisine hiçbir katkısı, getirisi olmadan amatörce bu işleri götürüyor. Bir oyuncu kırmızı kart gördüğünde biz bunu il disiplin kuruluna sevk ediyoruz, il disiplin kurulu da futbol disiplin talimatı maddelerince ceza sınırlarına göre gerekirse indirim kullanabiliyor, yüzde elli indirim kullanma hakkı var, olayın durumlarına göre kararlarını veriyorlar. Zaten 2 maça kadar olan cezalarda itiraz hakkı yok 2 maç ve üzerinde olursa disiplin cezaları bir üst kurula itiraz hakkı vardır bunu yerine getirebilirler.

Saha olaylarıyla ilgili hakeme saldırı olayları olduğu zaman il disiplin kuruluna sevk ediyorsun bunun cezası yine bunun futbol disiplin talimatına göre veriliyor, bunların hepsinin itiraz hakkı da var. İtiraz hakkını kullanan kulüpler de oluyor kullanmayan kulüpler de oluyor tabi bu kulüplerin yetkisinde oluyor. Biz futbol il tertip kurulu olarak bunlarda en ufak bir katkımız yok.

CEZALAR VE SAHA KAPATMA OLAYLARI DİSİPLİN KURULUNUN KARARI

 Biz yıllardır bunu her toplantıda anlatmamıza rağmen yine kulüpler saha kapama cezası alıyor veya futbolcu 5 maç, 7 maç, 10 maç ceza alıyor bunun tepkileri yine bizim üzerimize geliyor ama biz dilimiz döndüğünce anlatıyoruz anlayan anlıyor anlamayan kendi bildiği doğrultusunda görüşlerini söylüyor. Biz her türlü eleştiriye açığız, benim telefonum hep açık kulüpler istediği zaman arayabiliyor ben hepsine muhakkak dönüş yapıyorum, sordukları soruların cevaplarını da veriyorum. Ama maalesef herkes istediği gibi algılıyor bu konuyu.

CEZALARDA HAKEM RAPORLARI ÇOK ÖNEMLİ

Öyle bir şey ki burada hakemin yazdığı raporlar çok önemli. Siz dışarıdan izliyorsunuz farklı değerlendirebiliyorsunuz ama gelen raporlar farklı olabiliyor. Çünkü bizim her müsabakayı izleme olanağımız yok bütün müsabakaları aynı anda izleyebilmemiz de kolay değil burada onun için hakemlerin tuttuğu raporlar da çok önemli yazdıkları her kelime kullandıkları küfür ayrı, vurma ayrı, hakaret ayrı, tükürme ayrı hepsinin farklı farklı cezaları var. Dışarıda görülen ile gelen raporlar farklı oluyor.  Oyun gereği görülen sarı kartlar var, ikinci sarı kartlar eğer öyleyse akabinde ikinci sarıyı ya da kırmızıyı gördükten sonra fiili bir eylemi yoksa ya da hakareti yoksa disiplin kuruluna sevk etmiyoruz biz bunları müsabaka talimatının 94/5 maddesince de takip eden müsabakada oynamaması diye biz karar yazıyoruz. O da şunun için yapıyoruz il disiplin kurulunun yükünü azaltmak için yapıyoruz.

PANDEMİ SÜRECİ FUTBOL CAMİASINI ÇOK ETKİLEDİ

Tabi pandemi süreci tüm hayatı etkilediği gibi spor kulüplerini de etkiledi. Biliyorsunuz amatör kümede belli takımlar bizim oyunculara para ödeyerek takımları oluşturan takımlarımız var, özellikle bölgesel ligde dışarıdan oyuncu getirerek oynayan takımlarımız var. Bu takımlarımız maddi olarak sıkıntıya düştüler, amatörlerde kendi yağıyla kavruluyor.  Sadece yemek masrafları, müsabaka başı 50 TL 100 TL veren kulüplerimiz çoğunlukta. Ama çok kolay bir süreç değil hiçbir kulübümüzün sabit bir geliri olmadığı için mevcut yöneticilerin üzerine kalan masraflar var tabi bunlar sıkıntı yarattı. Özellikle amatör kulüp spor yöneticisi olmak hiç kolay değil, profesyonel liglerin belli bir geliri var ama amatör takımlarda hiçbir gelir olmadığı için bu büyük bir sıkıntı. Kendi ceplerinden, kendi hayatlarından, kendi ailelerinden kesip hizmet etmeye çalışıyorlar aslında çok büyük bir iş yapıyorlar amatör gençlere hizmet için ellerinden ne gelirse yapıyorlar.Tabi bu pandemi sürecinde de sıkıntıya düştüler hedef koyan takımlar vardı tabi bunu 1. Amatörde de 2. Amatörde de biz telafi yoluna gittik bunun için de çok uğraştık şu anda süper amatörle ilgili hiçbir şey söyleyemiyoruz.

YEREL LİGLERİMİZ SORUNSUZ GEÇTİ DİYEBİLİRİM

Bu sene süper amatörde olsun 1. Amatör lig  olsun hakikatten çok iyi bir sezon geçti. 1. Amatörde hiçbir saha olayı yaşamadık, gayet güzel geçti müsabakalarımız centilmence geçti. Süper amatörde bir müsabakada hakeme karşı bir eylem oldu Gümüşçay- Yeni Çan spor müsabakasında zannedersem 82 veya 83. Dakikada yarım kaldı. Bir de Karabiga-Ezine müsabakasında bir sorun çıktı bu hakemle ilgili bir şey değil de saha görevlisi ile Ezine sporun yedek oyuncusu ile kale arkasında saha dışında yaşanan bir olaydı. Hakem müsabakaya devam etmek için takımı davet ettiği halde Ezine sporun kabul etmemesiyle yarım kalan bir müsabaka oldu. Onun dışında hiçbir müsabakamızda bir sorun olmadı Türkiye’de ender illerden bir tanesiyiz bu konuda. Takımlar gayet iyi, birbirine karşı saygılı, hakemlere karşı saygılı, gittikleri yerde iyi karşılandılar gayet güzel müsabakalar oynadık ama bu pandemi süresinde ligleri bitiremediğimiz için o eksiğimiz kaldı ama müsabaka olarak gayet iyi bir lig geçirdik.

KARABİGA-EZİNESPOR KARARI TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONUNA GİTTİ

Türkiye Futbol Federasyonundan bir karar gelmedi şöyle Aralık ayının başında bu müsabakaya itiraz edildi. Disiplin kurulunun Maddesini tam hatırlayamıyorum müsabakayı oynayan 2 kulüp haricinde üçüncü bir kulübün müdahil olamayacağını ve müdahil olunmayacağı için de itirazın reddine karar verileceği söylenmiş yalnız verilen karar farklı bir maddeden verildiğinden dolayı kararın incelenmesi için Hukuk kuruluna sevkine denilmiş hukuk kuruluyla ben birkaç sefer görüştüm.

Yani yoğun olduğunu bakamadıklarını söylediler daha sonra bu pandemi süreci başlayınca toplantılar ertelendi sonra müsabakalar tatil edildi şu anda ne olduğunu bilmiyorum çok önemi de kalmadı zaten müsabakalar oynanmayacağı için. Büyük ihtimalle müsabakalar tatil edildiği için onlar da boşa çıkardılar. Karar gelir mi gelmez mi bilemiyorum da gelse bile çok da bir önemi yok sıralamayı etkilemiyor şu an.

LİGLERİMİZDE GÜVENLİK SORUNU YAŞAMADIK

Süper amatör ve 1. Amatör ligte olmadı biz o sıkıntıları genellikle alt liglerde yaşıyoruz. Biz müsabakaların programını yaptığımız zaman müsabakaların önemine göre il müdürlüğüne veriyoruz il müdürlüğü de gerekli birimlere yani ilçelerin kaymakamlıklarına bildiriyor, çok önemli olursa ayriyeten biz de güvenlik için il tertip kurulu olarak bir yazı yazıyoruz. Pandemi döneminden önce Ocak ya da Şubat gibi il spor güvenlik kurulu karar aldı bu U19 müsabakalarına kadar yani bu sene oynatamadık tabi U11, U12 liglerini

YAŞ GRUPLARINDA EMNİYET GÖREVLENDİRMESİ OLMAYACAK

U11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 müsabakalarında bundan sonra emniyet görevlendirilmeyecek.  İl spor güvenlik kurulu kararıdır bu il tertip  kuruluna da tebliğ edildi il erken kurulu da dahil edildi toplantıya onun da imzası var karar altında. Önümüzdeki sezon da dahil olmak üzere U19 müsabakalarına kadar oynanacak diğer yaş gruplarında emniyet görevlisi tahsis edilmeyecek sadece çok önem arz ederse onları biz yazıyla bildireceğiz o müsabakalarda görevlendirme yapılacak. Sadece büyükler ve U19 kategorisine güvenlik gelecek diğer müsabakalara gelmeyecek.

SAHALARIMIZ YETERLİ DÜZEYDE

Şu an ilçe olarak hiçbir ilçemizde yapılmamış sahamız kalmadı, bütün ilçelerde sahalarımız yapıldı. Bu sene belde olarak ilave olarak Geyikli’ye ve Karabiga’ya sahalar yapıldı. Ödeneği çıkan  Gümüşçay ve Evreşe sahaları var onlar da yapılmaya başlanacak. Saha sıkıntımız yok, biliyorsunuz biz burada Havaalanı sahasını da kullanıyorduk havaalanı sahasında soyunma odası sıkıntımız vardı.  Gençlik merkezi binasının içinde soyunuyordu takımlarımız şimdi bu sene onun yapımı büyük ihtimalle sezon sonuna kadar yetişebilir. Biga’ya bir tane daha saha gerekebilir, Gelibolu’ya gerekebilir. Eğer buralara ikinci  bir saha yapılırsa çok daha iyi olabilir. Biga’da soyunma odası sıkıntımız var ihalesi yapıldı oraya bir soyunma odası daha yapılacak. Daha iyi olacak.

İLK GELEN KARARDAN SONRA HAKSIZ ELEŞTİRİLER ALDIK

Türkiye Futbol Federasyonunda Pandemi sürecinde alınacak kararlar hakkında görüşlerimi soruldu. Biz  6 Mayıs 2020 tarihinde oturduk, değerlendirme yaptık, imza aldık bunu da futbol federasyonuna ve amatör spor kulüpleri konfederasyonu’na ilettik. Biz bu yazıda Bölgesel lig ve 3. Lig ile birleştirilsin zaten 3 hafta kaldı biz bunları oynatıp tamamlayabiliriz dedik.

  1. Amatörde de 1 haftamız kaldı eğer oynanacaksa bunları da oynayıp bitirebiliriz dedik. Eğer oynanmayacaksa play-off oynanacak 5 takımın bir üst lige alınması iyi olur dedik.
  2. Amatör ve 1. Amatör kümenin birleştirilmesini teklif ettik tabi bu yazıyı biz kulüplerle paylaşmadık. Daha sonra il tertip kuruluyla bir tele konferans yoluyla bir görüşme yaptım ben dedim görüşleriniz nedir yani bu sadece bir ön görüşmeydi o günkü görüşülen şeyleri basınla paylaştık, kulüplerle paylaştık ama bu yazı altına imza altına alınan bir karar değildi. Sadece ön görüşmeydi burada bir yanlış anlaşılma oldu burada bizim de bir hatamız oldu bu görüşmeyi hiç paylaşmayabilirdik, kendi aramızda da kalabilirdi. Bilgileri olsun diye, tertip kurulunun ilk görüşü bu şekilde diye paylaştık.

 Ben daha sonra daha kapsamlı şekilde tertip kurulunu toplantıya çağırdım. Sonuçta en son uyguladığımız kararı aldık, dedik ki 5 takım süper amatöre çıkma şansı vardı bu şansını kullandıramıyorsak 5 takımımızı da bir üst lige alalım, düşmeyi kaldıralım diye görüştük. Sonra aynı görüşü ASKF yönetim kuruluyla da paylaştık onlar da bizim kararımızı onayladılar. Bunu yazıya döktük, imza altına aldık bu bildiriyi konfederasyona gönderdik kısa bir süre önce de futbol federasyonu da bu aldığımız kararları onaylayarak 5 takımımızı bir üst lige aldılar. Birinci Amatör lig ve  2. Amatör ligi  birleştirerek lig oluşturulmasına izin verdiler.

SOSYAL MEDYADA BİLGİ KİRLİLİĞİ OLUŞTU

Öyle bir şey ki sosyal medyada çok farklı şeyler konuşuldu aslında ortada hiçbir şey yoktu. Gelen kararda da 2. Amatör lig ile  ilgili, 1. Lig bitmediyse ligi oynanmamış kabul edilecek ve bir üst lige takım alınmayacak, bir alt lige takım düşüremezsin gibi ibareler vardı. Karara göre hareket etmiş olsaydık 2. Amatör lig ile 1. Amatör ligi birleştiremezdik biz bununla ilgili çok uğraştık, Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Genel Başkanı Firuz Başkan çok uğraştı, federasyonu her gün aradık. Biz bu uğraşlarımızı sürekli kulüplerle paylaşmadık niye çok farklı yerlere gider dedik sonucu bekledik. Tabi o arada da sosyal medyada yayılan başka illerden yazılanlar vardı bunları da burada okuyan kulüplerimiz etkilendi. Biz alınmıyoruz ama biz Firuz başkanla beraber inanın kulüpleri daha fazla düşünerek hareket ettik. Birçok ille görüşerek ortaklaşa federasyonla konfederasyonla görüşerek bu kararın onaylatılmasında emeğimiz geçti. Sonuçta kulüplerin memnun olacağı bir karar çıktı.

BİRİNCİ AMATÖR LİGTEN BEŞ TAKIMI SÜPER AMATÖR LİGE YÜKSELTTİK

Amatör lig şu an ki duruma göre 26 takım olacak yalnız burada Çanakkale spor futbol kulübünün durumu var. Eğer lige girerse 1. Amatörden girecek Çanakkale spor futbol kulübümüz katılmazsa 25 spor kulübümüz mevcut. Eğer lig oluşturulacak kadar takım müracaat ederse 2. Amatörü tekrar oluştururuz. 14 tane takımımız 2. Amatöre katılmadı bunun 6 tanesi sadece u ligine katılanlar 8 tanesi hiçbir lige katılmadı. Katılmak isterlerse biz 2. Amatör ligi oluştururuz ama sayı yeterli olmazsa 1. Amatör lige dahil ederiz. Bununla ilgili kararı da tertip kurulu alıyor. Önümüzdeki sezon lig planlamasını pandemiden sonrasına göre planlayacağız yalnızca 1 sezonluk bir sistem, 2020-2021 sezonunda eski sisteme döneceğiz. Gruplardan fazla düşme olacak 21, 22 sezonunda tekrardan kesinlikle 2. Kümeyi oluşturacağız. Belki süper amatör takımlarında da eksiltme yapmamız gerekecek çünkü mevcut durumun ne olacağı belli değil. Bu bir ön görüştür, kesin değildir tüm bunların kararını il tertip kurulu karar verecektir.

KULÜPLERİN KUPALARINI TESLİM EDECEĞİZ

Biz kulüplerimizin kupalarını vereceğiz şöyle düşündük. Buna şampiyon diyemeyeceğiz bir şey bulacağız başka çünkü ilk 5 takım birden çıktığına göre il şampiyonu yazamayacağız kupalara. Kupalarını vereceğiz normal olsaydı biliyorsunuz biz müsabaka sonunda kupalarını veriyorduk bununla ilgili kulüpler hazırlığını yapsınlar bize bildirsinler, Firuz beyle ve yönetim kuruluyla beraber kupalarını alırız gideriz veririz kupalarını.

BÖLGESEL AMATÖR VE SÜPĞER AMATÖR LİGİN KARARINI BEKLİYORUZ

Şu anda somut bir şey yok ben bugün federasyonla görüştüğümde Bölgesel amatör, 3. Lig ve 2. Ligle ilgili kararı futbol federasyonu verecek. Yani bölgesel ligden 3. Lige takım alacaklar mı alacaklar ise hangi şartlarda alacaklar veya düşme uygulayacaklar mı bunlar muallak kesin bir bilgi yok. Önümüzdeki hafta netlik kazanacağını söylediler, bizde süper amatörle ilgili büyük ihtimalle bildirimini bize yaparlar biz de ona göre hareket ederiz ama şu an için net bir şey söylemem mümkün değil. Onun için federasyondan net bir karar olmadan bir şey söyleyemeyeceğim.

ÜÇÜNCÜ LİG İLE İLGİLİ ALINACAK KARARLAR BEKLENİYOR

Ne düşecek takım ne çıkacak takım belli değil daha önceki süreçte futbol federasyonu bu liglerin devamıyla ilgili karar aldığı zaman 3. Lig ve 2. Ligler ortak deklarasyon yayınlıyorlar. Yüzde 90 kulüplerin oynamak istemediğini, müsabakaların oynanması takdirinde takımlarını toparlayamayacaklarını, deplasmana gitme masrafını karşılayamayacaklarını yani birçok bahaneleri vardı kararı tamamen federasyona bırakıyorlardı. Sonradan karar değiştirdiler federasyon bunun için bu hafta toplanacak önümüzdeki hafta tekrar toplanacak kulüplerin isteğine göre bir karar alacak. Federasyonların alacağı karar da o kadar zor ki hangi kulüpleri çıkaracak play-off oynayalım diyorlar play-off müsabakaları oynanmadan hangileri çıkacak. Çok zor bir karar takımlarını toparlayamayacaklarını, deplasmana gitme masrafını karşılayamayacaklarını yani birçok bahaneleri vardı kararı tamamen federasyona bırakıyorlardı. Sonradan karar değiştirdiler federasyon bunun için bu hafta toplanacak önümüzdeki hafta tekrar toplanacak kulüplerin isteğine göre bir karar alacak. Federasyonların alacağı karar da o kadar zor ki hangi kulüpleri çıkaracak play-off oynayalım diyorlar play-off müsabakaları oynanmadan hangileri çıkacak. Çok zor bir karar Allah yardımcıları olsun.

BÖLGESEL AMATÖR LİGTE BİGASPOR İYİ SEZON GEÇİRDİ

Bozcaadaspor son dönemlerde ikinci yarıda hiç düşünülmedik puanlar kaybetti.  Ben daha üstte olacaklarını tahmin ediyordum.  Ama Bigaspor iyi bir takım ben şampiyon olabilir diyordum herhalde şanssızlık 9-10 tane beraberliği var sanırım o müsabakaların 3 veya 4 tanesini almış olsalardı şimdi ligin birincisi durumundalardı bence Bigaspor başarılıydı. Bu kalan 4 haftada 1. Olma şansları da vardı bence Bigaspor iyi bir sezon geçirdi tek şanssızlıkları çok kolay rakiplere puan verdiler, kendi sahalarında çok berabere kaldılar.

SÜPER AMATÖR LİGTEN 2 KULÜBÜMÜZÜ ÜST LİGE GÖNDERMEYE ÇALIŞIYORUZ

Lig oynanmış olsaydı ya Adaspor ya Ezine spor’un 1. Olma şansı vardı ama oynanmadığına göre bir üst lige çıkma şansları hangi takımların var birincisi Adaspor ve  ikincisi Ezine spor. Bununla ilgili kararı bize bırakırlarsa biz kesinlikle Ezine sporunda  bir üst lige çıkmasını istiyoruz bununla ilgili de görüşmelerimiz var. Bizim gönlümüz 2 takımın bölgesel lige gitmesi. Ezine spor çok kolay bir süreçten geçmedi ilk yarı çok iyi bir yerde ligi bitirmemesine rağmen 2. Yarı oynadığı bütün müsabakaları kazandı. Yani ikinci devrenin sorgusuz sualsiz en başarılı takımı Ezine spor 8/8 yapmış yani 2. Yarı performansıyla zaten bir üst lige çıkmayı hak etti. Karar sürecinde üst kurul net bir karar almazlarsa kararı bize, Çanakkale’ye bırakırlarsa biz hem Ada sporun hem Ezine spor’un bir üst lige çıkması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Önümüzdeki hafta bu kararlar netleşecek bekleyeceğiz ona göre hareket edeceğiz bizde.

GÖKÇEADASPOR PANDEMİ SÜRECİ ÖNCESİ LİGTEN ÇEKİLDİ

Gökçeada spor ilk yarı bitip ikinci yarı başlamadan Gökçeada spor kulüp başkanı imzalı dilekçesiyle 2. yarıya çıkmayacağını belirttiğinde o tarihte tertip kurulu dilekçe nezdinde Gökçeada sporun bir alt lige düşmesi kararı verildi o tarihte onun için maalesef yapılacak bir şey yok Gökçeada 1. Amatör Ligden devam edecek ama şu an ligler tescillenmediği için biz aynı kararı alamadık. Ama ligin 2. Yarısına Gökçeada spor katılmadığı için tescil yapıldı, onay alındı şu an yapacak bir şey yok. Devam etmiş olsaydı süper amatörde kalma şansı vardı ama devam etmediği için 1. Amatör lige düşme kararı 4 5 ay önce alındı. 2 müsabakaya üst üste çıkılmadığında da otomatik olarak alt kümeye düşecekti dilekçe verilmeseydi de bir şey değişmeyecekti.

Etiketler: çanakkale

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler