81 ÖĞRETMEN ŞEHİTLER DİYARINDA

28 Mart 2018 17:26
81 ÖĞRETMEN ŞEHİTLER DİYARINDA

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından Çanakkale Destanı’nın yazıldığı topraklardaki mekânları mahallinde inceleyerek edindiği bilgi, deneyim ile milli ve manevi duyguları meslektaşları ve öğrencileri ile paylaşmaları ve öğretmenler arasında iş birliği ve mesleki bilgi paylaşım kültürünün oluşması amaçlanan “81 İlden 81 Öğretmen Çanakkale’de Buluşuyor” programı gerçekleştirildi.

Misafirler ilk olarak, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi’ni ziyaret ettiler. Ardından Eceabat Sabancı Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulunda öğle yemeği molası verildi. Molanın ardından Kahraman Gazi Seyit Onbaşı’nın arkadaşlarının destan yazarak şehit olduğu Rumeli Mecidiye Şehitliği ve Mecidiye Tabyası ile Şehitler Abidesi ve Conkbayırı Bölgesi ziyaret edildi. İki otobüsle gerçekleşen gezide alan kılavuzları tarafından araçlarda ve sahada bilgilendirmeler yapıldı.

Gezinin ikinci ve son gününde misafirler Troya Antik Kenti’ne hareket ettiler. Binlerce yıl eskiye dayanan yerleşimlere ev sahipliği yapmış, birçok yıkıma ve savaşa tanıklık etmiş olan Homeros’un destanlarına adı geçen Troya Antik Kenti ziyaret edildi. Daha sonra Aynalı Çarşı, Çimenlik Kalesi ve kordon boyu gezildi. HAVVA PORTAKAL

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler