4.Geleneksel Umurbey yağlı pehlivan güreşleri 

Son Güncelleme : 27 Mayıs 2017 17:05
4.Geleneksel Umurbey yağlı pehlivan güreşleri 

Lapseki İlçesine bağlı Umurbey Belde Belediyesi'nce düzenlenen Geleneksel Umurbey Yağlı Güreşleri'nin 4'ncüsü yapıldı. Gün boyu devam eden güreşlerde başpehlivan Orhan Okulu oldu. 

Umurbey Belediyesi tarafından bu yıl 4’ncü kez düzenlenen Geleneksel Umurbey Yağlı Güreşleri, oldukça çekişmeli güreşlere sahne oldu. Birçok başpehlivanın er meydanında çıktığı güreşleri, Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen çok sayıda güreş sever ilgiyle takip etti. Yağan yağmura rağmen kıran kırana süren güreşlerin sonunda Orhan Okulu ve Ekrem Yavuz finalde karşılaştı. Puanlamaya giden güreşlerde rakibini mağlup etmeyi başaran Orhan Okulu Başpehlivan oldu. Birincilik kürsüsüne çıkan Okulu’ya madalya ve kupasını Lapseki kaymakamı Tahir Şahin, İkinci Ekrem Yavuz’a madalya ve kupasını Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş verdi. Üçüncü olanlara ise Umurbey Güreş Ağası Cengizhan Örs tarafından madalya takıldı.
Güreşlerin yağmura rağmen oldukça zorlu müsabakalara sahne olduğunu söyleyen Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, “Güreşlerimiz her sene ivme kazanarak yükseliyor. Böyle ivme kazanmamızın sebebi, hem ağalarımızın hem ticaret erbaplarımızın maddi manevi katkılarından kaynaklanıyor. Umurbey halkımızın ilgisinin de yüksek olması çevre yörelerden gelen ağaların katkı sunması, güreşlerimizi daha değerli hale getiriyor. Bu da çok hoşumuza gidiyor. Yağmur biraz daha az yağsaydı daha güzel olacaktı ama hiç sıkıntısız bitirmiş durumdayız” dedi.   İHA

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler