istanbul escort

18 MART SPOR KULÜBÜ YENİ YILDA HEDEF BÜYÜTTÜ 08.01.2020

Son Güncelleme : 08 Ocak 2020 09:01
18 MART SPOR KULÜBÜ YENİ YILDA HEDEF BÜYÜTTÜ 08.01.2020

Çanakkale 18 Mart Spor Kulübü 2019 yılını başarıyla tamamladı.

Çanakkale 18 Mart Taekwondo Spor Kulübü başkanı Önder Ergül 2019 yılını değerlendirdi. Ergül yaptığı değerlendirmede 2019 yılında önemli başarılar elde ettiklerini, 2020 yılından ise beklentilerinin yüksek olduğunu ifade etti.

2019 YILINI BAŞARILARLA KAPADIK

Çanakkale 18 Mart Spor Kulübü olarak 2019 yılında önemli başarılara imza attık. 2019 yılı içerisinde branşlarımızdan biri olan Taekwondo dalında minikler yıldızlar ve gençler kategorisinde başarılı bir yıl geçirdik. Yıldızlar Türkiye Şampiyonasında iki sporcumuz Türkiye beşinci olarak Milli Takım adına Uluslararası yarışmada Milli formayı giyme şansını yakaladılar.

SPORCULARIMIZ BAŞARILI OLDULAR

Milli takım adına Uluslararası turnuvaya katılan iki sporcumuzun yanı sıra bir sporcumuz Minikler Batı Grubu Türkiye Şampiyonasında birinci oldu. Antalya’da düzenlenen Uluslararası şampiyonada bir sporcumuz ikinci olurken, bir sporcumuzda Milli takım seçmelerinde dördüncü olma başarısını göstermiştir. Ayrıca Bölgesel olarak Bursa, Kocaeli, İstanbul’da yapılan illerarası şampiyonalarda kulübümüz tüm kilolarda derecelere imza atmıştır.

ANTRENMAN SALONU SIKINTIMIZ VAR

Bir çok kulübün olduğu gibi bizimde en büyük sıkıntımız antrenmanlarımızı yapabileceğimiz salonların yetersiz oluşları. Sadece bizim değil Çanakkale ve ilçelerinde bir çok başarılı sporcu var. Ama ne yazık ki bu başarılı sporcularımızın çalışmalarını yapabileceği ortamlar oluşmamakta. İnşallah Çanakkale’de bulunan kulüplerin, sporcuların rahat ortamlarda antrenmanlarını yapabileceği salonlara kavuşuruz demekten başka çaremiz yok. Başarılı sporcu sayısını arttırmanın yolu düzenli antrenman yapmaktan geçiyor. Bunun içinde geniş hijyenik salonlara sahip olmamız gerekiyor. İlimizde yapımına başlanan tesisler bittiği zaman bu sorunların ortadan kalkacağına inanıyoruz.

BİR ÇOK BAŞARILI SPORCU SALON YETERSİZLİĞİNDEN BIRAKIYOR

Bir çok başarılı sporcu antrenman alanlarının yetersizliğinden dolayı Taekwondo spor’unu bırakıyor. Kulübümüzün ilk başladığı zamanlarla bu zamanları karşılaştırdığımızda şu ana kadar bir çok sporcunun sağlıklı salon olmamasından dolayı sporu bıraktığını gördüm. Oysa sporcularımıza nezih çalışma alanları yaratabilsek spordan uzaklaşmayacaklar. Belkide başarılı bir çok çocuğumuzu bu olumsuzluklar yüzünden kaybettik.

EN BÜYÜK SORUNLARDAN BİRİSİ SPONSORLUK

Bir diğer en büyük sorunumuz sponsorluk konusu ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sorunlar hemen hemen her kurumu, her kuruluşu ve şirketleri yakından ilgilendiriyor. Müsabakalara giderken zar zor yakıt parası bulurken, artık onu bile bulamaz hale geldik açıkçası sadece bizim değil tüm kulüplerin durumu pek parlak değil.

TEK SEVİNDİRİCİ HABER SPORCULAR BURSLU OKUYABİLECEK

Bu kadar olumsuzluğun yanında tek sevindirici konu ise Milli sporcuların artık anlaşmalı olarak 29 Vakıf Üniversitesinde tam burslu olarak okuyacak olmaları. Buda sporcularımızı başarılı olmaya itiyor. İnşallah bir çok Milli sporcu çıkartabiliriz ve çocuklarımızı bu üniversitelerde tam burslu olarak okutabiliriz.

2020 YILINDAN BEKLENTİLERİMİZ VAR

2020 yılından beklentilerimize gelince kişisel olarak kulübümüz için beklentim yine aynı antrenman salonu, kulübün belli ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir sponsor bu amaçla yukarda belirttiğim bir söz vardı güçlü olmak bu amaçla şehrimizde Taekwondo ,karate, güreş ,wushu ,bilek güreşi, atıcılık kısaca ata sporları dövüş ve savunma sporları ile ilgili bir birliktelik kurma projemiz var bunu çok yakında kamuoyuyla paylaşacağız 2020 yılının önce ülkemiz ve sonra bu ülkede yaşayan herkes adına çok güzel geçmesini diliyor yaşam boyu sporu herkesin desteklemesini canı gönülden diliyorum.

 

 

Etiketler: taekwondo çanakkale balkanlar türkiye madalya

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler