istanbul escort

17 Gençlik'ten Siyah Çelenk 2.5.2019

Son Güncelleme : 02 Mayıs 2019 14:05
17 Gençlik'ten Siyah Çelenk 2.5.2019

17 Gençlik grubu Çanakkale Dardanelspor tesislerine siyah çelenk bıraktı.

"RUHSUZLAR"

Çanakkale Dardanelspor tarihinde ilk Defa süper Amatör lige düşerken yıllardır kırmızı-beyazlı takımın en büyük destekçisi olan 17 Gençlik grubunun tepkileri devam ediyor. 17 Gençlik grubu Çanakkale Dardanelspor tesislerine siyah çelenk koyarken tepkilerini bildiri ile duyurdular. Çanakkale emniyet müdürlüğü Çanakkale Dardanelspor tesislerinin önünde geniş güvenlik önlemi alırken 17 Gençlik grubun yayınlamış olduğu basın açıklamasını aynen yayınlıyoruz.

“Çocukluğumuzu, gençliğimiz uğruna hayallerimizi feda ettiğimiz Çanakkale Dardanelspor’un düştüğü bu durum bizleri kahretmektedir. Bizler 17 Gençlik taraftar grubu olarak ülkemizin en ücra köşelerine takımımızı desteklemek, Çanakkale ismini ve bayrağını taşımak için kilometrelerce yollar gidip türlü türlü cezalar çekip bedellerini yeri geldi hayatımızla ödedik.  Ancak Çanakkale isminden, armasından ve taşıdığı değerlerden hiçbir zaman vazgeçmedik. İç saha veya deplasman fark etmeksizin başarılı ve başarısız zamanlarında takımımızın her zaman yanında arkasında olduk.

Uzun bir süredir kanser olmuş bir spor kulübünü ayağa kaldırmak için çok çaba sarf ettik. Kötü yönetimler ve mağlubiyetler neticesinde seri bir şekilde liglerden düştük. Bu yaşananlara rağmen bizler 17 Gençlik taraftar  grubu kuruluş parolamız olan dillere pelesenk olmuş “hep destek tam destek” sloganımıza yakışır bir şekilde şehrimizi kenetleyip, Çanakkale halkımıza vermiş olduğumuz sözümüzü sonuna kadar tuttuk.

1996- 1999 yılları arasında üç yıl boyunca süper ligde mücadele etmiş, süper ligin dört büyüklerine kök söktüren, alt liglerde ise dönemin en iyi şehir takımları olan Eskişehir , Göztepe ve Sakaryaspor gibi takımlarla kıyasıya rekabet etmiştik. İyi günlerinde yanında olduğumuz gibi kötü günlerinde de arkasında olarak kulübümüzü tekrar ayağa kaldırmak için türlü türlü fedakarlıklar yaparak, çabalar sarf ettik. Bizler sürekli 17 Gençlik taraftar grubu olarak bu takıma gönlümüzü ruhumuzu verdik dememize rağmen geldiğimiz durum ortadadır. Süper lig takımlarının bir dönem en önemli futbolcu yetiştirme yeri olan aralarında M. Topal, S. İnan, H. Kabze gibi isimlerin olduğu kulüp BAL liginde mücadele etmesi bizleri derinden yaralasa da bizler desteğimizi sonuna kadar verdik.

Son olarak ilçe takımımız olan Bozcaadaspor play off ta da elenerek süper amatör ligine düştük. Artık oyunun bittiği yerdeyiz. Çok uzun süredir devam eden kötü gidişin son düdüğü Bozcaadaspor maçı olmuştur. Aralarında Çanakkale Dardanelspor’a emeği geçen ağabeylerimiz bulunmaktadır. Bu kişilere karşı hiçbir gönül kırgınlığımız bulunmamaktadır. Bizler onlara haklarımızı sonuna kadar helal ediyoruz. Ancak başta başkan, yönetim kurulu ve futbolcu topluluğuna bu takımın bu hale gelmesinde kim varsa bilsin ki sizler sadece küme düşmediniz. Bizleri ve bu kenti canlı canlı toprağa gömdünüz.

ÇANAKKALE DARDANELSPOR’U BU HALE GETİRENLERE HAKLARIMIZI HELAL ETMİYORUZ.

Artık Çanakkale Dardanelspor futbol kulübü boğazın serin sularına gömdüğümüze göre; Çanakkale tarihini ve ismini futbol takımı ile birleştirerek  Dardanel şirketinin marka değerini yükselten, senelerce reklamını yapan şirket futbola verdiği destek sayesinde devletin kendisine sağladığı  maddi imkanlardan yıllarca faydalandı.  Çanakkalespor’a sponsorluk yapmış bu markanın artık Çanakkale’nin sporuna utanç vermekten başka bir şey katmadığını hepimiz görmekteyiz.  Çocukluk aşkımız, namusumuz gibi gördüğümüz takımımızın sizin gibi Çanakkale ruhundan habersiz kişilerin yönetmesini artık istemiyoruz. Futbol ve sosyal sorumluluk projeleri adı altında kulübe tahsis edilen mülkleri derhal terk etmenizi ve 1966 yılında kurulmuş bizlerin olan Çanakkalespor’umuzu bize geri vermenizi talep ediyoruz. Bu utanç halkın değil siz kulübü yönetenlerindir.”

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler