UYANIK AİLESİ İÇİN HÜKÜMET DEVREYE GİRDİ

21 Şubat 2018 14:13
 UYANIK AİLESİ İÇİN HÜKÜMET DEVREYE GİRDİ

CHP Çanakkale Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bülent Öz, geçtiğimiz 03 Şubat günü evlerinde çıkan yangın sonucu ailesiyle birlikte sokakta kalan, akrabaları ve köylülerin sahip çıktığı Halil Uyanık’ın durumunu Başbakan Yardımcısına sorarak, TBMM Genel Kurul gündeminde dile getirdi. Öz’ün sorusu üzerine cevap, Hükümet adına AK Parti Grup Başkanvekili, AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’dan geldi. Turan, Uyanık ailesinin evinin yapılması için Sosyal Yardımlaşma Platformu’na baş

Halil Uyanık’ın bedensel engelli olduğunu hatırlatan ve ailesiyle birlikte her gün başka bir komşusunun evinde kalmak zorunda olduğunu dile getiren Öz, bu konuya bir an önce çözüm bulunmasını belirtti. Uyanık ailesinin kendilerine ait evlerinde ne zaman yaşayacaklarını sorarak, Hükümeti bu konuda göreve çağırdı ve gerekli talimatları vermelerini istedi.

CHP’li Öz Çavuşlu Köyü Muhtarı Arif Şimşek’le yapılan görüşmede Uyanık ailesine aynı köyde yaşayan bir komşusunun evini karşılıksız olarak tahsis ettiği bilgisini aldı. TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bülent Öz’ün sorusu üzerine cevap, Hükümet adına AK Parti Grup Başkanvekili, AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’dan geldi. Turan, Uyanık ailesinin evinin yapılması için Sosyal Yardımlaşma Platformu’na başvuru yapıldığını söyledi.

HABER MERKEZİ

 

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler