“TESPİH DEĞİL, ZİKİRMATİK ÇEKİYORUM”

01 Temmuz 2019 10:48
 “TESPİH DEĞİL, ZİKİRMATİK ÇEKİYORUM”

Ezine CHP’li Belediye Meclis Üyesi Ayça Kahrıman(44), bazı gazetelerde; ‘Racon kesiyor, bir tek tespihi eksik, mafya hanımağa’ başlıklarıyla kendisi hakkında çıkan haberlere yanıt verdi. Kimseyi tehdit etmediğini belirten Kahrıman, “Hayatımda tespih çekmedim dersem yalan olur. Zikirmatik çekiyorum. Ama ben hayatımda hiç kimseye hakaret etmedim, küfür etmedim. ‘Ezine’yi Ayvacıklılar yönetiyor’ dedim. Bu hakaret değildir. Ezine’yi Ezineliler yönetmiyor, ben bunu söyledim. Bu da hiçbir şekilde haka

Köksal Kaplan ile yaptığı yazışmalarda hakaret etmediğini belirten Kahrıman, “Benim için söylenenleri kabul etmiyorum. Sadece sosyal medyada Köksal Kaplan hakkında ‘ Bu kadar fırıldak olmanın ne anlamı var?’  cümlesini yazdım. Kendisi daha önce CHP’li idi. Bizlerle beraber çalışıyordu 1 hafta sonra AK Parti’ye geçince 180 derece dönmenin ne anlamı var diye yazdım. Bunun arkasında aranacak başka bir şey yok. Aslında bu durum siyasi değil, kişisel olarak yazmıştım. Seçim sürecinde ve sonrasında da birlikte çalıştık. Yaşanan olayların Facebook’tan öncesi var aslında benim CHP’den meclis üyesi adayı olmamı istemiyorlardı. Ben de hiçbir şekilde geri adım atmadığım için bundan rahatsızlık duydular. Çünkü güçlü bir karakterim. Çok fazla sevenim var ve benim doğrudan yana olduğumu bildikleri için bundan rahatsızlık duyuyorlar. Hiçbir şekilde hakkımı yedirmem, başkalarının da hakkını yedirtmem” diye konuştu.

 

“AK Parti’nin mi Ezine’nin mi başkanı olacaksınız?”

 

Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel’in yalnızca AK Partililerin başkanı olduğunu iddia eden Ezine CHP’li Belediye Meclis Üyesi Ayça Kahrıman, “ Ben Belediye Meclisi toplantısına girdiğimde ilk olarak Güray Yüksel Başkana şunu sordum: ‘Öncelikle AK Parti’nin Belediye Başkanı mı olacaksınız yoksa tüm Ezine’nin Belediye Başkanı mı olacaksınız?’ aldığım cevapta tüm Ezine’nin belediye başkanı olacağımdı. Yalnız 2-3 aylık dönemde yapılanlara baktığımızda Ezine’nin belediye başkanı olduğunu düşünmüyorum ve benim gibi düşünen bir sürü de insan var. Böyle bir paylaşımı beğenen kişinin Güray Yüksel olması zaten kendi tezini çürütüyor. Bir gazetede haber yapılıyor ve bunu AK Parti Ezine Gençlik Kolları Başkanlığı sosyal medyada paylaşıyor bunu beğenenlerden birisi de Güray Yüksel. Bunun belgesi elimde var. Bunu beğeniyorsa Ezine’nin belediye başkanı olduğunu düşünmüyorum. AK Parti’nin belediye başkanı olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

“Vaatlerinde pazaryeri değişmeyecek, üstü kapatılacak denmişti. Şimdi Erenler Altına neden taşınması gündemde?”

 

Ezine’nin pazaryerinin değiştirilmeye çalışıldığı ve bu konuya itiraz ettiği için sorunların yaşandığını öne süren Kahrıman, “ Rahatsızlık duydukları bir diğer konu, benim Pazar yeri konusunda hassas davranmam. Miting ve vaatlerinde öne sürdükleri projeler ile şimdi yaptıkları tezat. Benim meclis toplantısında söylediğim, ‘ Ezine halkına vaat ettiğini Pazar yeri mevcut yerinde kalacak ve üzeri kapatılacaktı’ 3 ay içinde ne değişti de bu projenin Erenler Altına alınması gündemine geldi? Ben meclis toplantısında bunu gündeme getirdim. Karalama çalışmaları bundan sonra gündeme geldi diyebiliriz.  Ben İmar Komisyonundayım. Mevcut Pazar yeri yıkılarak ortası yeşil alan, çevresine de 80 tane işyeri yapılması ve bunların satılması gündemde.  Ben bu duruma tepki gösterince anket çalışması yaptıklarını söylediler ve anketi de 2 bin 400 kişiyle yapmışlar. Ezine’nin nüfusu 15 bin. Bu çalışmayı bana 2 tane zabıta versinler tüm kapıları tek tek çalarak sorayım dedim. Gönüllü olarak yapacağım ve hiçbir beklentim yok dememe rağmen ‘hayır’ dediler. Peki? Kimlerle anket yapılmış bunların belgelerini istiyorum dedim. Esnaf odasına verilmiş ama bana hiçbir şekilde bilgilendirme ya da belge sunmadılar” dedi.

 

“Bence çok büyük rant var”

 

Mevcut pazaryeri yıkıldıktan sonra 80 tane işyeri yapılacağı ve bunların satılacağını belirten Kahrıman, “

Bence çok büyük bir rant var. Pazar yerinin oraya 80 tane işyerinin olması. Bu işi hangi müteahhit yapacak? Bunun projesini kim çizecek? Malzemeler kimlerden alınacak? Bu işyerleri kimlere satılacak? Yeni Pazar yeriyle ilgili proje maliyeti belli değil. Benim aklımda şöyle bir soru var. Bu mevcut Pazar yerindeki arsalar kimlere ait? Hangi amaçla 3 ay içerisinde fikir değiştirilip, Erenler Altına taşınması gündeme geliyor? Benim kafamdaki soru işaretleri bunlar. Onların açıklamaları da şu: ‘ Trafik sıkışıyormuş, esnafı sığdıramıyorlarmış, hiçbir şekilde esnaf ve Pazar halkı bu durumdan memnun değilmiş’ Ben halkla ve esnafla konuşuyorum böyle bir şey demiyorlar. Ben CHP’li kimliğimi bir tarafa bırakıyorum ve halk için çalışıyorum. Yaşlı insanlar var, ulaşım sıkıntımız var. Bu yüzden Pazar yeri burada kalmalı. Araçları olmayan insanlar Erenler Altı’na pazara nasıl gidecek? Ayrıca, yazlıkçılar Erenler Altı’nda Pazar yaptıktan sonra Ezine’nin içine gireceklerini mi sanıyorlar? Kendilerini kandırıyorlar” şeklinde konuştu.

 

 

“Benim kavgam insanlara yardım etmek için”

 

Kahrıman açıklamasının devamında; “Ben şeffaf belediyecilik taraftarıyım. Zaten belediye meclis üyesi olmamda ki en büyük etken buydu. Benim ‘Ezineli Yardım Severler’ grubum var. Burada 3-5 kişiye yardım ederken, belediyenin de gücünü arkama alarak 15-20 kişiye ve daha fazlasına ulaşmak için belediye meclis üyesi oldum. Bazı gazetelerde bunları yanlış yazarak, benim gücümü kullanarak insanları işten çıkartmaya çalıştığımı iddia etmişler. Kesinlikle yalan haber. Benim kavgam insanlara yardım etmek içindi. İnsanlar bunu yanlış algıladı ve ‘Racon kesiyor’ dediler. Hani her doğru her yerde konuşulmaz derler ya benim de tek yanlışım bu. Beni sindirmeye çalışıyorlar ama ben doğru bildiğimi her zaman söylerim. Siyasi kimliğimi bir tarafa bırakıyorum, bireysel olarak hak yemem, kimseye de hakkımı yedirmem diyorum. Yapılan haberlerde ellerinde belgeler olduğu söyleniyor ama belge dedikleri sadece benim aleni bir şekilde karşı tarafın Facebook sayfasına ‘Fırıldak’ yazmam, başka da bir şey yok. Benim kadın kimliğimi sindirmeye çalışıyorlar. AK Parti zihniyetinde bir kadın ön planda olamaz ya beni de sindirmek istiyorlar. Ben dik duruşlu bir insanım, mücadeleme devam ederim. Bu Pazar yeri konusunda itiraz oyumu kullanırım geçerse de şerh koydururum en azından gelecekte kimseye veremeyecek bir hesabım olmaz. Ezine’ye kötülük yapmamış olduğumu belgelerim. Kendileri ‘Beni tehdit ediyor, mafya, racon kesiyor’ diyorlar benim için ama şimdi şöyle bir şey var. ‘Bir gece ansızın gelebiliriz…’ diyen bir başkan ne kesmiş oluyor? Ben bunu sormak istiyorum kendisine. Bunların hepsi belgeli zaten. Ben fırıldak diyince racon kesmek oluyor da başkanın bu söylemi racon kesmek olmuyor mu? “ dedi.

 

“Kendi partilim için bile şerh koydurdum”

 

Çanakkale- İzmir yolu üzerindeki bir araziye yapılması planlanan bina için de önemli açıklamalarda bulunan CHP’li Belediye Meclis Üyesi Ayça Kahrıman, “Yeşil alanla ilgili boş bir arazi konusu var. Oraya bina yapılacak ve satılacak. İzmir yolu üzerindeki araziden bahsediyorum. 1537 metrekarelik bir alan.  Kanuna ve mevzuata uygun çekme yapmadan arazinin tamamını kullanmak istiyorlar ve ben buna da karşı çıkıyorum. Çünkü her şey kanunla belirlenmiş, kanuna uygun karar çıkmak zorunda. Şöyle örnek vereyim: dün bizim imar komisyonumuzda bir görüşme vardı. Geçmiş dönem bir CHP’li üyemiz de arsası var o da çekme yapmadan araziyi tamamen kullanmak istiyor. Ben ona da şerh koydurdum.  Diğer meclis üyelerinin hepsi onay verdi imzaladı ama ben kendi partimden olmasına rağmen ona da şerh koydurdum. İzin vermiyorum. Bu durum kul hakkına girer ve biz Müslümanız. Ben kul hakkı yemem ve yedirtmem. Hakkımda çıkan haberler ve iftiralar için de suç duyurunda bulunacağım” ifadelerini kullandı.

 

UTKU YAŞAR CÜCE 

 

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler