istanbul escort

SİNEM İKRA ÖZDİN DÜNYA ŞAMPİYONU OLMAK İSTİYORUM (17.06.2020)

17 Haziran 2020 09:41
 SİNEM İKRA ÖZDİN DÜNYA ŞAMPİYONU OLMAK İSTİYORUM (17.06.2020)

Anafartalar Spor Kulübü sporcusu Sinem İkra Özdin hedeflerini anlattı Çanakkale Anafartalar Spor Kulübünün başarılı sporcusu Sinem İkra Özdil Taekwondo sporunun kendisine çok şey kattığını hedefinin ise Milli forma altında Dünya şampiyonu olmak olduğunu ifade etti. Başarılı sporcunun antrenörlüğünü Milli takım antrenörlerinden Hasan Altunışık yapıyor..

SİZİ TANIYABILIRMIYIZ

SİNEM İKRA ÖZDİN: Merhaba adım Sinem İkra Özdin 18 yaşındayım. Nedime Hanım Mesleki Teknik Anadolu listesine gidiyorum. Taekwondo sporuna 2019 yılında başladım.

 

SİZİ SPORA YÖNLENDİREN SEBEPLER VE KİŞİLER VARMI

SİNEM İKRA ÖZDİN: Babamın teşvikiyle Karate sporuna  başladım.

 

İLK MÜSABAKANIZDA NE HİSSETTİNİZ

SİNEM İKRA ÖZDİN: İlk karşılaşmamda  Çok heyecanlıydım aynı zamanda da mutluydum. Müsabakanın ilerleyen dakikalarında heyecanımı yendim, çıktığım maçlarda galip geldiğim içinde sevinçliyim.

 

ÇALIŞMA ORTAMLARINIZ UYGUNMU

SİNEM İKRA ÖZDİN: Anafartalar spor salonumuz gayet geniş ve rahat, Ama 18 Mart stadyumu tribün altındaki spor salonumuz havasız ve dar. Antrenmanlarımızda zorlanıyoruz.

 

OKUL VE SPOR’UN BİR ARADA YÜRÜMESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ

SİNEM İKRA ÖZDİN: Biraz yorucu oluyor tabi ki her  akşam antrenmanımız  var. Ancak spor yaptığım zaman rahatladığım için bunu bir bahane olarak görmüyorum. Okul dersleri sonuçta zihinsel bir çaba gerektiriyor antrenmanlarda  ise fiziki aktiviteyle zihnimiz rahatlıyor. Sınav zamanları zaten idmanlarımızı azaltıyoruz. Yani spor okulumuzu tamamlayan bir ortam olarak görüyorum. Ayrıca idmanlarımızın bir bölümü zorlayıcı olsa da arkadaş ortamımızın iyi olması hoş zamanlar geçirmemizi sağlıyor. Yani hem spor yapıyor hem de eğlenebiliyoruz. 

 

ÖRNEK ALDIĞINIZ SPORCU VEYA SPORCULAR VARMI

SİNEM İKRA ÖZDİN: Örnek aldığım sporcular İrem Yaman, Servet Tazegül, Nur Tatar

 

TAEKWONDO SPORUNA  İLK BAŞLADIĞINIZDA NE GİBİ ZORLUKLARLA KARŞILAŞTINIZ

SİNEM İKRA ÖZDİN: İlk başta tekniklerde zorlandım, esneme hareketlerinde zorluk yaşadım zaman geçtikçe alıştım.

 

TAEKWONDO SPORU  NASIL BİR DİSİPLİN GEREKTİRİYOR

SİNEM İKRA ÖZDİN: Düzenli çalışmalarınızı yapmanız gerekiyor.Ara verildiğinde formdan düşüyorsunuz. Ayrıca bu sporda kiloda önemli , sağlıklı beslenmeye dikkat etmemiz gerekiyor. Aslında sağlıklı bir yaşam için gerekli olan disiplini taekwondo sayesinde biz mecburen yerine getirmiş oluyoruz.

 

ANTRENMANLARINIZDAN BAHSEDERMİSİNİZ

SİNEM İKRA ÖZDİN: Haftada 6 gün günde 2 saat antrenman yapıyoruz.Okul zamanı sadece akşamları antrenman yapıyoruz. Antrenmanlarımız tabiî ki yorucu oluyor ancak aynı zamanda eğlenceli geçiyor. Belki de en güzel yönü gün geçtikçe geliştiğimizi görüyoruz bu çok güzel bir duygu.

 

MÜSABAKAYA ÇIKARKEN NASIL KONSANTRE OLUYORSUNUZ

SİNEM İKRA ÖZDİN: Sadece oynayacağım karşılaşmayı  kazanmaya odaklanıyorum, ve tekniklere yoğunlaşıyorum.  Ailemin ve Arkadaşlarımın desteğini alarak karşılaşmaya çıkıyorum.

 

MÜSABAKA SIRASINDA NELER HİSSEDİYORSUNUZ

SİNEM İKRA ÖZDİN: Maç anında biraz heyecanlanıyorum maç başladıktan sonra heyecanımı atıyorum ve kazanmaya odaklanıyorum.

 

TAEKWONDO  SPORCUSU OLMANIN ZORLUKLARI NELERDİR

SİNEM İKRA ÖZDİN: Düzenli çalışma ve sabır gerektiriyor. Tabi bu zorluk aynı zamanda bize hayatta avantaj sağlıyor. Taekwondo uzun soluklu bir spor bir anda başarıya ulaşamıyoruz. Uzun çalışmalar sonrası belli bir seviyeye gelebiliyoruz.

 

YAPTIĞINIZ SPOR’A AİLENİZİN BAKIŞ AÇISI NEDİR

SİNEM İKRA ÖZDİN: En büyük destekçim bu konuda babamdır. Zamanda kendisi de bu sporu yaptığı için beni çok destekliyor ve motive ediyor.

 

BU SPORDA HEDEFLERİNİZ NELER

SİNEM İKRA ÖZDİN: İlk başta hedefim milli sporcu olmak, daha sonra Avrupa ve dünya şampiyonasında istiklal marşımızı okutmak istiyorum.

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler